Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogorvos?

Terhesség alatt fogorvos?

Figyelt kérdés

Mára van időpontom a dokimhoz, 16 hetes kismama vagyok.

Olvastam, hogy károsabb a babára nézve egy lyukas fog, mint egy adag fájdalomcsillapító. Sajnos valószínűleg tömni kell, az utóbbi időben eléggé érzékeny, pláne a hidegre, na az pokol :/

Ugye ti is így gondoljátok? Kicsit aggódok, nehogy bajt csináljak...


2017. jún. 27. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elmennék, megmondanám az orvosnak, hogy terhes vagyok és megcsináltatnám a tömést. Így tudja az orvos, hogy miylen szereket használhat, én egészséges leszek és a baba is.
2017. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan fájdalomcsillapítók amiket kaphatsz terhesen, ha mondod hogy terhes vagy olyat fog adni, nem lesz semmi gond.
2017. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kellett egy fogamat tömni terhesen. Szóltam, (bár én már 32 hetes voltam szóval látszott is :D) lidokain injekciót kaptam, azt mondta az orvos ez csak helyileg szívódik fel, nem jut el a méhlepényig, vagy a magzathoz.

Én elsőre csak az adag felét kértem, gondoltam szólok ha fáj, de így sem éreztem semmit.

2017. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem foghúzásom volt terhesen. Muszáj volt.

A babának semmi bajad nem lesz ettől, ne aggódj.

Egy gyulladt fogtól annál inkább lehet.

2017. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én most tömettem, igaz, 25. hétben. Csak tudjon róla a fogorvos, hogy terhes vagy,amúgy is nyom pecsétet a kiskönyvedbe.
2017. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam nagy pocakkal. Fúrtak, tömtek. Helyi érzéstelenítést kaptam, injekciót. Semmi gond nem volt belőle :)

Viszont szájsebészetre kellett volna mennem, de oda nem mentem, mert mondták, hogy a röntgen miatt csak a szülés után várnának vissza.

2017. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Beültem a székbe, rákérdeztem, hogy ilyenkor hogy van? Érzéstelenítőt adnak, kérni kell vagy hogy van? Mondta a doki, hogy óó adnak ha kérek, nem szeretik ha szenved egy kismama :) Jobb a nyugalom :)

2017. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!