Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a foghuzás...

Ilonka85 kérdése:

Terhesség alatt a foghuzás vagy fogfurás nem káros a babának?

Figyelt kérdés
Ha érzéstelenito nélkul végzik akkor az ugy nem káros ugyee?mert a napokban kéne mennem fogdokihoz csak nemtudom mitévo legyek,mennyek e vagy halasszam el?

2016. máj. 9. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
De. A stresszt felelmet is átveszi.
2016. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatsz érzéstelenítőt. (Lidokaint)

Csináltasd meg, Neked rossz, ha baj van a fogaddal.

2016. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A rossz, kezeletlen fog káros, mert az góc. A babára nem káros sem az érzéstelenítő, sem a különféle fogászati beavatkozások. Egyedül a rtg kerülendő.
2016. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne halaszd el, terhesen meg aztán főleg ne, de nyugodtan kérj érzéstelenítőt, hisz csak helyi. ;) Én biztosan belepusztulnék egy foghúzásba anélkül...
2016. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
ha a babáét furatod az veszélyes szerintem.
2016. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoz gondot, menjél. Egy kezeletlen fog, egy gyulladás viszont nagy bajt is okozhat, ezért is fontos elmenni terhesen (is) fogorvoshoz.
2016. máj. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Erdekes hogy terhesen tiltottak a fogkezelések itt meg mindenki kuldi oda kérdezot...
2016. máj. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
0%

Arra gondoltál már hogy a fogorvost (esetleg nőgyógyászt) kérdezd?


(Amúgy az előttem szólóhoz csatlakozom. Én is azt gondolom, hogy terhesség alatt a baba fogát még nem érdemes fúrni... egyáltalán hogy állnának neki?)

2016. máj. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem a baba fogát kezelik, hanem az anyukáét! És nem tiltottak a kezelések, sőt a kiskönyvben is van külön rész, ahova a fogorvos írhat. Nem is értem, hogy honnan veszi az 58%-os, hogy tilos bármilyen fogászati kezelés. A röntgen valóban nem tanácsos, de fogat fúrni, tömni simán lehet. Egy nem kezelt fog, egy gyulladás, akár vetélést is okozhat!
2016. máj. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos fogorvos professzor vagy egyéb szakmabeli írta,hogy tiltottak a fogászati kezelések...

Miért,talán egy kezeletlen,szuvas fog vagy gyulladás jobb terhesen?

Kérdező,saját és a babád érdekében mielőbb menj el,ha problémád van,a fog nem gyógyul meg magától.És elég merész dolog lenne érzéstelenítő nélkül furatni vagy húzatni..

2016. máj. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!