Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hónapban mennyi házimun...

Utolsó hónapban mennyi házimunkát végeztetek?

Figyelt kérdés

Megemlítettem otthon, hogy a baba érkezése előtt még egy nagyon laza nagytakarítást csinálnék (pl.: külső ablakpucolás sámliról, kertben egy gyors kapálás, egy kisebb adag lekvár befőzése, hűtőszekrény leolvasztás, stb., és el volt mindenki képedve, hogy mit akarok utolsó hónapban, ne csináljak semmit, csak pihenjek.

Ha érzem hogy pihennem kell, lepihenek, de sok mindent szeretnék még csinálni a baba érkezése előtt.

Ti mennyit pihentetek a 9. hónapban? Egyébként teljesen problémamentes terhességem van, néha a nagy meleget nem viselem jól, de vérnyomás, vizelet, minden rendben, alig híztam.


2017. jún. 27. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha a kert nem nagyon gazos, akkor ezek a munkák aprócska kis dolgok.

Lekvárfözés hihetetlen gyorsan megy, hütöleolvasztás a melegben még jó is, ablakpucolás is nagyon gyorsan megy.


Egyébként bármit csinálhatsz, csak olyan dolgot nem ami oxigén hiányt okozna, vagy is gyors és intenzív mozgást mint futás, vagy lépcsözés. Ez veszélyes lehet a babára, habár az oxigén hiányos állapot miatt a szülés beindul, régen ezért ondták a lépcsözést, csak az oxigén hiánnyal nem voltak tisztában.

2017. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen fölösleges kockázat sámliról ablakot mosni terhesen. Semmi értelme ebben a melegben kockáztatni. Mosson ablakot a férjed vagy a takarítónő.


Kapálni terhesen?!


Semmi értelme ebben a dögmelegben, terhesen, 9. hónapban előadni hős magyar parasztasszonyt, akinek ez meg sem kottyan. Fölösleges. Pihenj. Később nem lesz rá időd.


Egy dolog az, hogy főzöl, ha kedved van. Na de kapálás, befőzés, sámliról ablakmosás 9. hónapban?!

2017. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindent. Akkoriban költöztünk, igaz csak 8 és fél hónapos terhes voltam, de míg a fiúk pakoltak, csomagoltak, cipekedtek, addig mi ketten anyukámmal kitakarítottunk mindent,felsúroltuk a padlóról a festékcseppeket, ablakot pucoltunk(a magasabban lévőket ő)lépcsőt festettem, és miután becipelték a dobozokat én pakoltam ki belőlük. Mikor úgy éreztem elfáradtam abbahagytam, lepihentem, vagy aludtam egy órát, utána folytattam.


De ki mennyit bír.

2017. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhesség alatt a 36. hét előtt fejeztem be a nagytakarítást, bepakoltam mindent, stb. Ha megvolt minden, akkor huppantam le, hogy na akkor jöhet a bébi. Nem, mintha én döntóttem volna, mert mindkettő a kiírt napon született.

Annyit csinálj, amennyit bírsz. Ha te nagytakarítani akarsz, hajrá. Csak ha tényleg elfáradsz, pihizz.

2017. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
"előadni hős magyar parasztasszonyt" ezen jot nevettem :-))
2017. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kapálni nem bírnék de a többivel nincs/eddig nem volt bajom. Hétvégén ablakot pucoltam pl meg hasonló dolgok, nem éreztem gondnak.

Ma mondjuk pont olyan napom van, hogy nincs kedvem semmihez, gyors ebédfőzésen és mosogatáson kívül mást nem csináltam. Melyik nap milyen. :D

39 hkm

2017. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hős parasztasszony nem vagyok, de sajnálnám, ha a paradicsom, paprikát stb. megenné a gaz :D

Amúgy ezeket a munkákat vagy reggel 7kor vagy este 7-8kor csinálom kint.

2017. jún. 27. 14:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Én egyedül a sámliról ablakpucolást hagynám ki,mert én még nem terhesen is le akarok néha szédülni :D

Boldog babavárást és jó egészséget! :)

2017. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az első két terhességemnél a 35.héttől a 38.-ig voltam az aktivitásom csúcsán, az igazi fészekrakó ösztön, nagytakarítással, szőnyegsúrolással. A 38. héten egy pihenőnap után született mindkettő.


A harmadiknál már a 32. héttől ezt éreztem, nagyokat sétáltam már a végén, mert minden rendben volt a házban. :)

A legkisebb a kiírt napon érkezett, már majd' szétvetett a türelmetlenség. :D


Mindig annyit csinálj, amennyi jól esik, a sámlit mondjuk tényleg hanyagold, elég egy rossz mozdulat is.

2017. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat, csak azért írom, ha esetleg ugyanazt írom, mint más. Én 40+2-nél még dolgoztam, ahol nehezet kell emelni, persze kedvtelésből. Aznap lett kész a gyerekszoba is. Másnap kitakarítottam a lakást, vasaltam, 2 napot pihentem és 2.nap este el is indult a kisasszony, pikk-pakk meglett. Azt gondolom, hogy érzi az ember, hogy mit bír, ha bírod csináld csak! Nekem is jól esett!
2017. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!