Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi házimunkát végeztetek...

Mennyi házimunkát végeztetek terhesen? Mi az, amit egyáltalánnem csináltatok? (pl. ablakpucolás) Mit csináltatok másképp, mint előtte?

Figyelt kérdés
2017. márc. 31. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Mindent megcsinaltam, de kevesebb vegyszerrel.
2017. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Nagyanyám még a kukoricát kapálta, a sor végén megszülte édesanyámat... kolléganőm piacon volt, oda hívott egy taxit, amikor menni kellett...


Csinálsz amennyit bírsz, ha úgy érzed, hogy az ablak pucolás már nehéz, akkor nem teszed... ez mindenkinél más és más.

2017. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanúgy megcsináltam mindent, csak változtattam a dolgokon. Pl. teleszkópos ablakpucolóval mostam ablakot, a férjem cipelte a nehezebb dolgokat, vegyszerek helyett gőztisztítóval és citromsavval takarítottam. Nem kapkodtam el semmit, ha rosszul voltam, hagytam a munkát, inkább pihentem. Bár így utólag csak túlaggódtam, mert volt egy vetélésem korábban és nem akartam elveszteni ezt a babát.
2017. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Mindent csináltam ugyanúgy. Az első lányommal 41 hetesen is ablakot pucoltam hátha attól végre beindul a szülés...
2017. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem cipelek nehezet, de minden mást ugyanúgy megcsinálok. Ha erősebb vegyszerrel kell dolgozni (pl: Szavo - sajnos penészedik kicsit az egyik fal), kötök valamit az arcom elé, és mindenhez gumikesztyű. Cseresznyét már valószínűleg nem fogok szedni a fáról nyáron. :)
2017. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Mindent ugyanúgy csináltam mindhárom terhességnél. Szerintem, ha a vérnyomásod rendben, a doki nem ír ágynyugalmat, akkor nem kell ebből ügyet csinálni.

A házimunkát mondjuk mindig felesbe csináltuk a férjemmel a terhességeim alatt, hiszen a 36. hétig dolgoztam mindnél. De az ablakpucolás pl. mindig rám maradt, ő addig portalanított vagy porszívózott vagy épp a gyerekre/gyerekekre ügyelt, hogy ne én ugráljak fel le még azért is.

2017. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Az előző terhességnél és most is a végére jutott a ház átalakítás, így a nagytakarítás is, de szerencsére jól bírtam. Kevesebb vegyszert használok, szellőztetek és jobban elosztom a teendőket.
2017. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
És ez mind nem azt jelenti, hogy rosszul kellene érezned magad, ha lazábbra veszed. Remélem, ezt tudod, Kérdező! Takaríthatsz még eleget a következő 60 évben. :-)
2017. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Ablakot, "nem pucolhatok" , a fürdőt WC-t sem takaríthatom. A férjem csinálja helyettem. Még vegyszer nélkül se. Pedig ő A FÉRFI tipus. Soha nem csinált házimunkát az életében. Vettünk a terhességem elején egy porszívott még ki se próbálhattam. :) de a többi dolgot muszály megcsináljam, mert így is nagy harcot vívtam magammal mire átengedtem neki ezeket a feladatokat.
2017. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Kevesebb vegyszer, de mindent ugyanúgy.

Ha jól érzed magad, nyugodtan takaríthatsz, házimunkázhatsz.

Én pl tegnap metszettem és gereblyéztem, mert "kikapcsol", szeretem csinálni.

Takarítani meg különösen szeretek.

Kb két hét múlva szülök.

2017. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!