Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+5 hetesen a genetika uh-n...

12+5 hetesen a genetika uh-n 3.3mm volt a tarkóredő, de az orrcsont látható. Baj lehet?

Figyelt kérdés
Elkuldtek genetikai tanacsadasra, penteken megyek. Utana kell idoppnt amniocentezisre. Teljesen el vagyok keseredve. 24eves vagyok es felek, hogy gond van. Kinel volt gond ilyen eredmennyel? Szegeden mennyi idore adnak idopontot az amniora? Igy is 4het lesz az eredmeny. Teljesen elmemt mindentol a kedvem. Most mondtuk volna el a hetvegen a szuloknek, de az eredmenyig nem akarom elmondani. Felek nagyon. Kerlek irjatok, hogy kivel mi tortent.
2017. júl. 3. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

egyik barátnőm is hasonlóan járt, valószínű ő azért, mert már később voltak (13+vmennyi)

ő 31 éves volt akkor, amnio lett szintén - szerencsére teljesen egészséges lett a kisfia, amnio is igazolta persze, most 2 éves, és minden rendben vele :)

ennyit tudtam hozzátenni, szerintem bármi lehet, kaphatsz jó híreket!

2017. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
prena teszt pár nap alatt megvan az eredmény, 100%-os és kockázatmentes.
2017. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen átérzem a helyzeted. Ugyan nálunk a tarkóredő rendben volt. 13.hét 2,3mm. Aztán a véremben találtak biokémiai eltérést. És ez miatt magas volt a kockázat Down kórra. Nekem méhlepény biopsziám volt,mert azt korábban el lehet végezni, mint a magzatviz mintavételt. Az eredmény szerencsére negatív lett. De senkinek nem kívánom azt az érzést,amíg várni kell. Sok esetet olvastam, ahol ilyen tarkóredő mérettel egészséges babák születtek. Próbálj pozitívan gondolkodni. Most ez segíthet a legjobban. Drukkolok! 25 hkm
2017. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A Prena 99,9%. És, ha rossz az eredmény ugyanúgy kell a mintavétel. Ami nyilván egy invazív vizsgálat, de legalább az valóban 100%-os. Nálam sem lett baj a biopszia után. Minden rendben van a babával. Ijesztő lehet, de nem lesz gond. Kitartás!
2017. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszeld meg nem lehet-e chorionboholy-mintavetelt csinalni, azt csinaljak a 14. hetig es annak egy het alatt van eredmenye

Amniot csak a 16. hettol csinalnak es minimum 2-3 het az eredmeny, igy 19 hetes lennel, mire megvan az eredmeny.

Ki csinalta az UH-t? Sikovanyecz, Suranyi, Sari?

2017. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sikovanyecz csinalta. Gondultuk csinaltatunk prenatestet. Mit gondoltok?
2017. júl. 3. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Prenaval az a gond, amit irtak. Ha ne adj' Isten kiderulne, hogy beteg a baba, az alapjan nem csinalnak terhessegmegszakitast. Ugyanugy el kell menni amniora vagy chorionra es csak annak az eredmenyet fogadjak el. Idoben meg nem vagy vele elorebb. :(

En biztos chorionra mennek, az a leggyorsabb+diagnosztikus erteku is.

2017. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

2. vagyok.

Én nem értek egyet az utolsóval.

Feltételezzük a legjobbakat, hogy nincs semmi baj. Ha anyagilag belefér, a prena pár nap alatt megvan és igaz, nem 100% de 99,9%-os bizonyosságot ad. Ha egészséges, akkor megnyugodhattotk és csak pár napot idegeskedtetek. De ha beteg azt is jobb minél hamarabb tudni, h legyen időtök átgondolni a lehetőségeiteket. Ha esetleg beteg lenne az igaz, h kell a terhesség megszakításhoz az amnio, tudom, h a prena nem elég, de akkor bocsi, h így írom, de szinte mindegy a kockázata, ha ígyis úgyis elveteted.

Szóval a lényeg a prena gyors és kockázatmentes és szinte biztos.Én már ma kértem volna időpontot.

2017. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen en is igy vagyok vele. Ha gond van lesz amnio is. De en heteket nem birok ki. Ha beteg nem tartjuk meg. Holnap felhivom a magandokimat neki is mondom. Hat nem vagyunk eleresztve anyagilag de majd nem lesz nyaralas es kesz. Ez sokkal fontosabb. Nem tudom Szegeden mennyi idore adnak idopontot erre a tesztre. Bar bizok benne h gyorsan ha mar ennyit kell fizetni.
2017. júl. 3. 22:33
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

Írok privit.


12+5-ön 4,5 és 3,5-ös redőt mértek, orrcsont volt. Hosszú volt a kálváriánk, most 23+4 napos terhes vagyok, minden rendben a babámmal.

2017. júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!