Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2.8 mm-es tarkóredő vastagságo...

2.8 mm-es tarkóredő vastagságot mértek 12+1 hetes terhesen. A véreredményre még várok. Van remény, hogy egészséges? Volt, akinek egészséges babája született ilyen eredménnyel?

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 15:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Orrcsont volt?
2015. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

3 mm alatt jó!!!!

Ha orrcsont látható akkor nincs gond.mert a Down-os babáknál az orrcsont csak a 20.hétre alakul ki teljesen...náluk lasabb.

2015. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
2. válaszoló: Ezt hol hallottad??
2015. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja.. lemaradt a kérdezőnek: Igen, lehetséges, hogy egészséges. 3 fölött is van akinek teljesen egészséges babája születik, pedig azt már kórosnak mondják. Viszont ez csak egy jel, nem maga a betegség.
2015. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam ha ennyi vagy közel ennyi lesz az eredményem akkor mit fogok csinálni, de biztos hogy további vizsgálatokra megyek, mert nem szeretnék kockáztatni.
2015. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Orrcsont nincs feltüntetve a leleten. Egy ismerősömmel együtt voltunk, de neki sem írta rá a doki, viszont neki jó az eredmény.

A képernyőn láttam a kis buksiját,arcát oldalról, úgy tűnt normális kisbaba feje, arca van, persze ez nem jelent semmit, én mit láttam...

Utolsó, én sem tudom mit tegyek, várom a vérvizsgálat eredményét, aztán meglátjuk, hova tovább.

Nagyon elkeseredtem...

2015. máj. 5. 19:52
 7/33 anonim ***** válasza:

Honnan tudom?aki kérdezte :

Onnan hogy 3x szültem és a dokim mondta aki genetikus-szülész nőgyógyász főorvos hogy az eddigi tapasztalatai alapján ez így volt.(lassan nyugdìjas)...

Azt mondta lasabban fejlődik ki a Downos babáknak.valamint több a felgyülemlett folyadék a nyaki tarkóredői között ami megnöveli annak nagyságát és ezért van nekik 3 mm vagy inkább afeletti.

Biológia szakon végeztem.én is utánanéztem.

minden jót!!

2015. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Ja és azért nem említette az orrcsontot mert biztos rendben.ha nem akkormondta volna...

Nyugi minden rendben lesz.

2015. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
19%

2. és 7. Lehetsz pulykakas, már egy egyszerű kérdésre is, de az igazság sajnos nem ezen múlik :)


Az lehet, hogy a Down-os babának lassabban fejlődik az orrcsontja, ezt nem is kétlem. Azonban biztos azt is mondta a szülész-genetikus orvosod, hogy van amelyik babának már a pocakban is kisebb az orra (mert a szülei is piszék és vsz. ő is az lesz) és van akinek meg nagyobb. Igy aztán nincs mihez arányítani, hogy mekkora egy orrcsont és épp hol tart a fejlődésben. Igy aztán előfordul, hogy a pisze szülők halálra izgulják magukat, mert "nincs" orrcsont.

Ha a dokid genetikus akkor bizonyára tudja, hogy a genetikán, kromoszómák vizsgálatával kiszűrt Down-os babák NAGY RÉSZÉNEK volt orrcsontja, sőt semmiféle más rendellenességet sem láttak az UH-on.

Nem véletlen, hogy az UH nem diagnosztikus, épp ezért senkit, egyetlen orvost nem találsz az országban aki le meri írni pusztán az orrcsont megléte vagy meg nem léte alapján, hogy egészséges vagy beteg a baba.



Valaki aki -bár nem biológus és nem is szülész-genetikus, ennek ellenére- rendszeresen lát szülőket, akiknek rendben lévő UH-al Down-os babájuk van.



Kérdező: bocs az offért.

2015. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Nekem első kislányomnál pont 2,8 mm volt a tarkóredő, sőt afp is határeset lett (0,7). Akkor még nem tudtam a kombinált tesztről, a tarkóredő és afp-nek meg nem néztem utána, mert az orvosom azt mondta, hogy ezek jó értékek. Ráadásul 20 hetes Uh-n láttak a szívben egy "hiperechogén" izmot is, ami szintén jelzés értékű lehet. Aztán a 30. héten voltam SZTK-s Uh-on, ahol az orvos mondta, hogy ezekkel a dolgokkal voltam-e valahol, mert kellett volna. Képzelheted, hogy megijesztett, pláne mert már 30. hét késő mindenre.

De a lényeg: makk egészséges lett a lányom!

2015. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!