Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggeli után 1 órával magas a...

Reggeli után 1 órával magas a 7,1-es vércukorszint?

Figyelt kérdés
Magas lett a cukorterheléses vizsgálatom eredménye (éhgyomri 4,2 ;Terheléses 9,5) 180 g diétát írtak elő. Egy hét múlva cukorprofil vizsgálat. Addig is kaptam kölcsön vércukorszint mérőt,de igazából nem tudom,hogy mennyi idő után mi a normál érték. Segítsetek! Köszönöm!!!!
2010. máj. 21. 08:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia! A cukorprpfil előtt jó lett volna, ha részt vettél volna egy diabetológiai tanácsadáson, ahol kapsz részletes leírást arról, hogy mit ehetsz, mit nem, és mikor mennyit. Nálunk ez így működik Miskolcon. Aztán ha megvan a cukorprofil eredménye, akkor kell menni a diabetológushoz, aki kielemzi. Persze közben vezetni kell a diétás naplót, ahogy leírod, hogy mikor mennyit és mit ettél. Mert enélkül nem sokat ér az egész. Nekem is 180-as diétám van, de most sajnos meg kell ismételni a profilt, mert a diéta mellett is volt, hogy éhgyomorra 7,4 lett a cukrom.

34 hetes km

2010. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ezt én se nagyon értem....mert számomra is az lenne a logikus,hogy elmondanak egy diétát,azt betartom egy ideig,majd megcsinálják a cukorprofilt. Most csak egy hétig kísérletezek,és már vizsgálnak is....nem tudom egy hét alatt mennyit tud normalizálódni a vércukor szint.

...szerintetek az idegesség emeli a vércukorszintet?? Mert én mindig nagyon ideges vagyok vérvétel előtt... :-)

2010. máj. 21. 12:21
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, sajna emeli a stressz a cukrot! Ugyhogy agyilag próbáld megnyugtatni magad előtte!
2010. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 9,1 lett a terheléses cukrom, kórházba kellett mennem, ahol megállapították a 180 grammos diétát. Azóta itthon ujjbegyszúrós vércukor mérővel ellenőrzök, az orvosom azt mondta, hogy kb. 1,5 órával étkezés után nézzem meg, ha 7,2 fölé megy, akkor kell szólnom. Neten kerestem diétás tippeket és sütirecepteket. 2 napon keresztül minden étkezés után mértem, így már tudom, hogy mennyit ehetek és mit, hogy ne nyomja meg nagyon a cukromat. Nem olyan vészes ez és szülés után remélhetőleg helyre áll. Kitartás és boldog babavárást!
2010. máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a kórház előtt nekem is 1 hétig kellett diétáznom, hogy beálljon a cukrom mire megcsinálják a cukorprofilt. Igazából én a mai napig nem látom értelmét az egésznek, ömlesztve kaptam bent a kaját és azt mondták, hogy válasszam ki, hogy mit ehetek meg... hát köszi... itthon könnyebb a diéta, egyébként bent konzultál majd veled egy diétás nővér (vagy valami hasonló) és ad néhány papírt is tippekkel, hogy mit és mennyit ehetsz.
2010. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek nagyon köszönöm a sok segítséget... remélem napról-napra ügyesedek ;-)
2010. máj. 22. 11:34
 17/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

"Próbálgatom a diétát",ez nagyon idegőrlő feladat :-(

Ebéd,vacsi után 1 órával 6,2 ill.6,3 a vércukor értéke,de reggeli után 1 órával,még mindig 7,2 (viszont 1,5 órával reggeli után,már csak 6,3-at mértem,a védőnő szerint 6,7 alatt kell lennie....akkor ez jó,de az 1 órás,az neeeeeeem!)

Mit egyek reggelire?????

2010. máj. 24. 20:41
 18/20 anonim ***** válasza:
Korpovit keksz felvágottal, zöldségekkel? Nekem bejött :)
2010. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia! Én már másodszor csinálom végig ezt az egészet, most a második babával 8.6 lett a cukrom.

az első babámmal részt vettem tanácsadáson, és egészséges babát szültem normál súllyal.

Ami a lényeg: étkezések után 1 órával mérd a cukrod és az ne haladja meg a 7.1-et. Tényleg szerencsésebb 6 körül tartani a cukrot, de állandóan 6 alatt szinte csak éhezéssel lehet, és ez nem is indokolt.

Reggel és délelőtt inkább kevesebb kenyeret egyél, mert a reggeli órákban sokkal gyorsabban megy fel a cukor, mint később (ezért vannak neked is az eltérő értékek).

Érdeklődj a dokidnál/kórházban, mert tényleg nagyon hasznos résztvenni egy diétás tanácsadáson, ott szakembernek is felteheted a kérdéseidet.

2010. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem elküldtek dietetikushoz, és ő össze állított nekem egy diétát, mely le volt bontva, hogy hány gramm szénhidrátot ehetek reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára, vacsorára, és még utó vacsorát kellett beiktatnom. A napi adagomat osztotta le. én 200 gr-mos diétára voltam fogva.kaptam egy füzetet melyben le volt írva milyen ételnek mennyi a szénhidrát tartalma. de ha berod a google-ba hogy 180gr-mos szénhidrátdiéta biztos ad ki tippeket az evésre. annyiból jó volt nekem a diéta hogy nem híztam onnantól, pedig addigra már mire volt a cukorterhelés felszedtem 10 kg-ot.

kitartást, de megéri, és még szülés után szoptatás alatt is lehet alkalmazni.

2010. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!