Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vészes ez a súly? Vajon hogy...

Vészes ez a súly? Vajon hogy fogok kinézni terhesen? (Nagyobb súlyúak) Ti hány kilóval kezdtétek és mennyivel végeztétek?

Figyelt kérdés

157cm vagyok és 79-80kg között ingadozok mostanában de igyekszem még lejjebb vinni csak egy ideje valahogy megálltam itt. 10 hónap alatt kb 8-10 kilót fogytam mert nagy hajtás volt a munkahelyen és nem volt időm az evésre, mostanában meg nem is kívánom annyira az ételt. A súly arányosan oszlik el rajtam de inkább melltől lefelé. Egyébként egész életemben ilyen típus voltam, sose voltam vékony, viszont csak mostanában jutottam el oda, hogy tegyek valamit a lehetőségeimhez képest.

4 hónapja ráálltunk a babatémára, eddig még semmi de nagyon sokat gondolkozok azon, hogy vajon hogy fogok kinézni terhesen. Kicsit félek tőle, hiszen így is gátlásos vagyok a külsőm miatt, akkor meg még nagyobb lesz a hasam.

Szerintetek durva ez kezdősúlynak ha mondjuk most összejön a baba? Ti mennyivel kezdtétek és a végére mennyi lett? Lement valahogy?


2017. júl. 10. 13:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nagyon sok. Nem kezdési súlynak, hanem úgy általában. Rengeteg.

20 kg felesleg van rajtad minimum. És ha pl. 57 kg lennél, akkor sem lennél sovány.

Egyébként sokaknál a nagy túlsúly megnehezíti a teherbeesést. De van akinél semmi gondot nem okoz.

Nekem volt túlsúlyos ismerősöm úgy terhes, hogy észre sem vettük, csak már a végén, amikor nagy volt a hasa. Nem hízott egyáltalán sokat. Nem lett nagyobb darab, mint a szülés előtt. Szóval ez nagyon egyéni.

2017. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
165cm és 90kg voltam mikor terhes lettem. Első 3 hónapban 5kg "lehánytam" magamról. Kb. 20 hétre visszaszedtem. 24.hetesen kiderült, hogy terhességi cukrom van, diétára fogtak. 88kg-val mentem szülni, 77kg-val jöttem haza a kórházból a 3220g-os kislányommal.
2017. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
:) 169\ 81el kezdtem. meglepően jól áll nekem a terhesség. 32. heten vok, +5,5 kgnal jarok. sztem ha figyelsz nem megy fel sok, és ha megy az akkor se olyan mint a háj. kiváncsi leszek a végére, de most egy ideje a baba nő, én nem.. a védőnő meg a dokim szerint ez is normális, lehet kevesebb leszek a végére ha megszülök. :)
2017. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
165/65-tel kezdtem, nem voltam kövér de vékony sem, az első hónapban 12 kg lement a rengeteg hányástól. a végén 74 kg-val mentem szülni. amúgy bocs de 10 hónap alatt -10 kg semmi kb. a te súlyoddal képes lennél egészségesen fogyni 2-3 kg-t havonta. mert ugye minél több a túlsúly, annál gyorsabban is megy le egy darabid.
2017. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Alapbol ez jelentos tulsuly! 170 cm vagyok, elso terhessegemet 68 kiloval kezdtem, 82-vel szultem. A korhazbol 74-el jottem ki de en szoptatas alatt is hiztam 4 kilot. Szoval 170 cm-hez 78 kilosan borzasztoan festettem, ezert leadtam 20 kilot 6 honap alatt.


At kene terned egy normal taplalkozasra es folyamatos mozgasra. Mert terhesseg alatt nem mindenki hanyos am, valaki ossze-vissza zabal mert kivanos, es hopsz felszalad meg 15-20 kilo. Aztan ha a

2017. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
73 kilosan estem teherbe, 93al mentem szülni, aztán 87tel jöttem ki. Rettenetes ilyen túlsúllyal élni, terhesnek lenni meg pokol. Ha eddig nem jött össze még a baba az lehet a túlsúly miatt is. Peteeres van? Túlsúly-ir-pco-meddoseg. Talán vizsgaltasd ki magad, de ha nincs ilyen bajod, akkor is próbálj vmit mozogni!
2017. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Szóval, ha valaki meg meri mondani, hogy van rajtad minimum 20 kg felesleg, az már 0 :)

Persze le lehet pontozni, de ettől ez még nem normális. Ez nem 5-10 kiló felesleg.

2017. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

5 vagyok csak meghulyult a telefonom, szoval folyt.kov.:

Ha szoptatas alatt is hizol mert a hormonok miatt nem mindenki fogy, van aki hizik, akkor leszek 157 cm es kozel 100 kilo..... ezek nem jo kilatasok! Most tegyel ellene mert szules utan sokkal kevedebb no fogy, mint amennyi megmaradt a felszedett kilokkal.

Es aki olyan tipus, hogy alapjaraton nem dietazott, sportolt, stb. hogy csinos legyen, na az pont nem szules utan fog erre odafigyelni.

2017. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

3# vagyok. valahol egyetertek veletek, h sok a 79-80 ehhez a magassaghoz, de sokat szamit azert h miert annyi az ember. pl ha nekem a 169\81hez tarsul a 40-es ruhameret az nem uaz, mintbha 169\81- hez 44 vagy 46-os tarsulna. 16 év versenysport utan nekem pl ez nem egy hajas testalkatom.. inkabb a teltkarcsu. 95 az brutalis de a 55 meg mar gusztustalan és nekem megvolt mind.. ( a zsir jóval konnyebb ugye mint az izom) viszont amiota nem sportolok en is meg tudok dagadni.. a sulyvesztes valoban edeskeves en 10 kgot siman leadok 2-2,5 honap alatt. Bar az celiranyos es nem amiatt van mert sokat dolgozom hanem mert dietazom, mozgok stb.


4 honap meg nem idő, de en is azért a pakliba vennem, hogy a túlsúlynak oka van és sokszor ezek azonosak annak az okaval is hogy miert nem jön a baba.

2017. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

170/75 kg voltam, mikor teherbe estem.

Most, 27. héten 72 kiló vagyok. A hányás, étvágytalanság miatt ment le.


Ne aggódj, nem biztos, hogy sokat fogsz felszedni. 10-15 kilót szoktak normálisnak mondani, de lehet ennél jóval kevesebb-több is.

2017. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!