Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen voltam utoljára...

7 hetesen voltam utoljára ultrahangon. Ha valami baja van a babámnak honnan veszem észre?

Figyelt kérdés

Messze még a 12 hetes ultrahang.

Ha baj van hogy veszem észre? Lehet valami bajom,ha azóta elhalt az embrió?


2017. júl. 14. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem feltetlen van jele, ha baj van.


Ha megis van, akkor a leggyakoribb tunetek az aljasi gorcsok, barnas folyas, esetlef veres folyas, hoemelkedes vagy laz.


De az ultrahang mond majd biztosat a 12. heten. Addig meg ne aggodj, ha nincs semmi veszes tunet, akkor jo esellyel nincs baj. Ha viszont stresszelsz, az nem tesz jot.

2017. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Annyi olyat olvasni,hogy elhalt,nem volt szívverés,nem fejlődött.

Próbálok nem negatív dolgokra gondolni,De azért mégis bennem van a félelem.

2017. júl. 14. 20:50
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos sehonnan. A tünetek elmúlhatnak úgy, hogy a babával minden rendben de meg is maradhatnak elhalt terhességnél is, úgyhogy ebből nem lehet kiindulni. Vetélésnél persze nyilvánvaló, ha gond van. Ha megáll a fejlődésben akkor annak nem feltétlen van jele, lehet enyhe barnázás de nem törvényszerű. Előbb vagy utóbb megindul a vetélés, az más kérdés, hogy hetek is lehetnek. Én pl 7 hetes kortól progeszteron pótlást kaptam ami gátolhatja is a vetélést, így főleg féltem UH-kon vajon minden rendben van-e, volt missed ab-om is korábban. Az a kismamának nem okoz bajt, ha hetekkel később derül ki.


Tudom mondani könnyű, de próbálj meg arra gondolni, hogy minden rendben van!

2017. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Mi vettünk 7 hetesen szívhang-hallgatót, mert volt már vetélésem és baromira paráztam, hogy elhal az embrió, hetente meg nem rohangáltam UH-ra. Úgy voltunk vele, hogy egy próbát megér, ha megtaláljuk, megnyugszom, ha nem, akkor ugyanott vagyok, mintha nem vettünk volna.

2-3 naponta meghallgattuk úgy 18 hetes koráig. Onnantól meg már ugye éreztem, hogy mozog.


Mondjuk azóta akárhányszor leírom ezt, le leszek pontozva, mert sokan vannak, akik soha nem próbálták a szívhang hallgatót, de valamiért mégis nagyon ellene vannak....mindenesetre én ajánlom neked is, próba szerencse-alapon. :)

2017. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem mindig van jele, ahogy előttem már leírták. Én 6 hetesen voltam először uh-n, majd 3 hét múlva hívtak vissza, ahol hidegzuhany ért...ikrek lettek volna, de elhaltak pár nappal az első uh után. Semmit nem vettem ebből észre :(


Nyilván ne a legrosszabbra gondolj, de én javaslom, hogy 10. héten menj el még egy uh-ra én második terhességemnél (jelenlegi) az elején pont ez miatt 6-10. hétig minden héten mentem uh-ra felváltva egyik héten magán doki másik héten sztk. Nem kell minden héten menni, de én azt mondom 3 hetente azért csak érdemes... én beiktatnék egy uh-t a 12 hét előtt, mert a stressz a bizonytalanság szintén nem túl jó. És tapasztalatból tudom, hogy engem minden uh 5 napig nyugtatott meg utána halálra izgultam magam. 12. héttől már nem voltam ennyire pánikolós :)

Csak pozitívan és + 1uh hidd el belefér :)



Boldog babavárást és jó egészséget kívánok!

37hkm

2017. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3.válaszoló.

Én úgy gondolom,hogy a szivhang hallgatót idősebb terhességnél érdemes használni.

Én tuti ilyen fiatal terhességnél nem találnám meg a szivhangot.

9 hetes terhes vagyok.

Késöbbiekben viszont tényleg hasznos :)

2017. júl. 14. 21:02
 7/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálok elmenni jövőhéten ultrahangra.

Bár itt nem igazán díjazzák,ha állandóan ultrahangra szaladgál a kismama.

2017. júl. 14. 21:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne is szaladgálj ok nélkül... ennyi erővel minden nap mehetnél UH-ra kb. 25 hetes korodig. Mert az első magzatmozgástól még jópár hét, míg minden nap, erősen és sokszor érzed. Akkor még azon agyalsz majd, hogy miért gyengébb, ritkább, mint tegnap. Bár utóbbi szülésig megeshet, az én kisfiam sem volt erősen, durván mozgó, az utolsó hetekben is volt, hogy elővettem a szívhangfigyelőt.


Szóval nyugi. 😊 Ne rettegd végig ezt a csodás időszakot, semmi értelme, élvezd!


20+1 hkm

2017. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne is gondolj szerintem erre! Tudom, hogy nehez kibirni ezt a 12 hetet de hamar eltelik hidd el, es a babadnak ez a legfontosabb idoszak. Most kepzodnek a legfontosabb szervei. Te csak arra koncentralj, hogy egeszsegesen elj,taplalkozz, szedd a folsavat. Ez a legtobb amit tenni tudsz erte! Hidd el minden rendben lesz. Csak pozitivan allj hozza!
2017. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért is aggódom kicsit jobban,mint a többi terhességemmel,mert amikor voltam,valami gond volt a perzsákkal,de azt mondták azzal nem kell foglalkozni,van embrió van szivhang és ez a lényeg.

Igen ám,de engem ez nem nyugtatott meg 100%-ban 😣

Előtte volt barnázásom,amivel nem foglalkoztak.

Azóta nem volt és mondták,hogy a következő uh.a 12 hetes lesz,ha addig nem lesz semmi gond akkor hamarabb ne menjek.

Szerintem meg ilyen esetben kellett volna egy uh,hogy növekszik e a baba.

A tüneteim teljesen elmúltak, se hányinger se hányás. Amitől eddig hánytam,attól már nem hányok.

Igaz,hogy egyik terhességemmel se voltam az a nagy hányós,de olyan hirtelen elmúlt,hogy kicsit idegesit.

Félek.

2017. júl. 14. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!