Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, hogy valaki nem...

Van olyan, hogy valaki nem jár magánba terhesgondozásra, de felfogadja a szüléshez az orvost? Lehet ilyet? Egyáltalán hogy megy az sztk-s terhesgondozás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha van egy kórházban egy orvos, aki szimpatikus nekem, tudok csak hozzá járni terhesgondozásra vagy az sztk-ban úgy van, hogy aki épp ott van, az vizsgál meg? Sajnos nagyot csalódtam a magán orvosomban, váltanom kell, de ha megoldható lenne, akkor inkább csak a szülésért fizetnék majd, mert eddig is feleslegesen fizettem minden négy hétben.
2017. júl. 25. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Van olyan sztk-s rendelés, ahol az vizsgál, aki épp ott van, más helyeken meg mondod a kartonozóban, hogy kihez szeretnél menni. Ez nemhogy városonként, rendelőnként eltér.


Szerintem olyat, hogy csak szülésre fogadod fel, maximum olyannál lehet, akinek nincs magánrendelője. Nekik nem ez az érdekük, hanem hogy havonta leperkáld a 10-15 ezer forintot + a szülési pénzt.


Én a magánrendelés havi vizitjét azért tartom fontosnak, mert nem futószalag, nem rohan sehova, mint a klinikán (rendelni, műteni, szülést levezetni...) válaszol minden kérdésemre, hosszasan beszélgetünk a félelmeimről (előzményben volt félidőn túli vetélésem).

2017. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pbani válasza:
15%
Én mindig egy orvoshoz jártam Debrecenbe /nem magán/. Meg volt a telefonszáma és felhívtam mikor lenne neki jó, úgy kértem időpontot. Sokáig nem is emlékezett rám, de kb 30. héttől már igen és akkor megkértem, hogy legyen ő a szülész ha megoldható és amikor mentem szülni, pont ő volt bent ügyleleten. Szerintem simán megkérheted és ha más nem akkor nemet mond, de a szülészek egy része számít a hálára és nem szokták visszautasítani, kivételek persze mindig vannak. Kérdezd meg, mert csak úgy fogsz megnyugodni, ha tudod, hogy van melletted egy biztos pont /orvos/
2017. júl. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Én egyszer sem voltam magánrendelésen, mindig ugyanahhoz minden a szakrendelésre, megbeszéltem vele, hogy szülni is nála szeretnék. És pénzt se fogadott el, ajándékkosarat csináltattunk belőle, otthagytuk az orvosiban, mikor tudtuk, hogy operál :)
2017. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

Szakrendelésre jártam terhesgondozásra, célirányosan mindig ugyanahhoz az orvoshoz. sajnos ő nem vállal szülést.

Ha ragaszkodtam volna fogadott orvoshoz, akkor is sima kórházi ambulanciára mentem volna, és úgy kérem fel a szülésre. nekem jobb volt a kora délutáni időpont a vizsgálatokra, semmiképp nem akartam még késő délután, kora este orvoshoz rohangálni.

2017. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

"Nekik nem ez az érdekük, hanem hogy havonta leperkáld a 10-15 ezer forintot + a szülési pénzt. "


Lehet van ilyen is, de a csak szülési pénz is jobb nekik, mint a semmi, ráadásul akkor a kismama ellátása egy fityingjükbe meg plusz idejükbe se kerül, ha úgy is akkor jön, mikor a kórházban rendelnek.

2017. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
A helyedben felhívnám, és megkérdezném tőle. Orvostól függ, ki mit vállal. Ismerek olyat, aki így csinálta, mint ahogy te szeretnéd. De tényleg jó lenne vele megkérdezni.
2017. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk az szakorvosi rendelőintézetben minden kismama egy adott dokihoz jár, mert az asszisztens hozzá ad legközelebbre is időpontot. Felkértem a szülés levezetésére már a 20. héten, kétszer hívott csak a magánrendelésére, a 30. és a 34. héten. Nem volt fix tarifája, annyit adtam amennyit gondoltam. Szóval nem minden doki pénzéhes ám.
2017. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Nekem így volt két orvossal is, hogy sztk terhesgondozásra jártam, de felkértem, hogy majd vezessék le a szülést. Ja és nem rohant el sehova műteni, mert ez nem a kórházban volt, hanem sima sztk rendelőben, ahol csomó más rendelés is van. Ma már mindkettő nyugdíjas sajnos, viszont akik most vannak fiatalabbak az sztk-ban, ha felkéred, szívesen elvállalnak, de azonnal átinvitál a magánrendelésére onnantól... ezért én ügyeletben fogom szülni a következőt.
2017. júl. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!