Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Látogatással kapcsolatos...

Látogatással kapcsolatos kéréseimet meg nem értő rokonokkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, de anyósom meg pár rokon már most stresszel a látogatás témával. Eleve a kórházban nem szeretnék sok látogatót fogadni, csak szűk család, de van aki már a vajúdás alatt a szülőszoba előtt toporogni akar, hiába nem arra visznek át a gyerekágyi osztályra, így látogatási időig nem is láthatják a babát, meg nem is hiányzik hogy ott nekem csinálják a műsort. Anyukám tudom, hogy naponta be fog ugrani 15 percre, de más már a fürdetési ceremóniát szervezi. Nem szeretném, ha pár hétig beülnének ide nekem vendégeskedni, azt meg pláne nem, hogy a babaszobába tébláboljanak, amit én szeretnék megtartani egy kis intim, visszavonulós zugnak. Másik, hogy a család egy része nagyon puszilkodós, és nem tudom, hogy csináljam, hogy ne puszilgassák a gyereket össze-vissza. Nálatok volt ebből gond? Próbáltam finoman jelezni, hogy nem kell egyből rohanni mindenkinek a szülőszoba elé, annyit mondtak hogy jó, de ők jönnek... Egyébként gondolok itt anyósra, apósra, sógorokra, nagyszülőkre.
2017. júl. 25. 15:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Látod milyen fura ez.. kettős érzelmei lettek ezt elolvasván... először én is azt mondtam,szegény csajszi..se pihenés,se nyugalom,kitessékelném mindet! Aztán magamba szálltam... hogy az én anyósom bezzeg nem akart segíteni nekünk,nem toporgott a szülőszoba előtt...éppen átkozott,hogy világra hozom a fia gyerekeit.. mind a 3 alkalommal.. anyámnak fontosabb volt a baráti társasággal a buli,mint hogy szülés után 1 nappal bejöjjenek a lányukat és az unokájukat megnézni. Irigykedem sokszor,milyen jó az olyan család,ahol nem önzőek a nagyszülők,és örülnek annak ha unokájuk érkezik!Nem tehernek élik meg szegény gyerekedet... Viszont megértelek... de csak Te és a párod/férjed tudtok ezen változtatni! Csak az a baj..ha közlitek,mit szeretnétek kitörne a háború..igaz? :D Nem frankó helyzet se így se úgy... viszont erőt,egészséget Nektek,és kitartást!
2017. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%

Nyugi a szülés majd egyszer csak beindul akár hajnalba, aztán mire reggel lesz már megszületett a baba,így majd délután bemennek látogatni. De szeritnem sem jó ha mindenki odacsődül, nem tudhatod hogy leszel szülés után. Nem mindenki rohangál azonnal, azért tudhatnák, hogy egy szülés mennyire megviseli az embert, pláne a nagyszülők akik már átélték. Szerintem anyukád más helyzet, mert azért előtte más rosszul lenned, hidd el marhára fogsz vérezni és bizony akár át is ázhatsz és az ágy is olyan lehet, neki ez nem olyan vészes látvány, mert a lánya vagy.

Meg nem is mindenhol lehet a kórterembe bemenni a látogatóknak, ami érthető is, mert lehet a másik anyuka éppen szoptatja a babáját.

Szerintem ráérsz akkor szólni nekik mikor megszültél.

Simán mond meg hogy majd körbetelefonáltok úgyis mikor megszületett a baba és majd kiderül milyen látogatási körülmények vannak, van ahol meg van szabva mettől meddig lehet menni a látogatóknak és persze a kórtermekbe sem mindenhol mehetnek be. Beszéljétek meg, hogy egyik nap bejönnek anyósék, másik nap sógorék, aztán nagyszülők és utána már le is telt az a pár nap amíg otthon vagytok.

Szeritem egy újszülöttet puszilgatni nem kéne, amúgy is az anya illat neki a legjobb és úgyis sokat fogod szoptatni egy szopi akár 1-2 órás is lehet.

2017. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
El kell momdani nekik egyenesen, hogy te nem szeretnél mindennap látogatót fogadni se a kórházban, se otthon, hogy te az első hetekben össze akarsz szokni a babával és kéred hogy x időpontban jöjjenek, mert máskor ajtót se fogsz nyitni. A puszilgatast nem értem miért gond, hogy szerrtgesse már meg a picit a családja, úgysem órákig fogják nyalni falni
2017. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
első: nagyon sajnálom, tudom hogy szerencsés vagyok, hogy van szerető családunk, hálásnak lenni, hogy érdekli őket az unoka, de néha rátelepszenek az emberre. Például amikor rosszabbul voltam terhesség alatt volt, hogy estig itt ültek, hiába jeleztem, hogy most én ledőlnék egy kicsit, pont lesz*rták.
2017. júl. 25. 16:13
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
A puszilgatás azért gond,mert még nincs immunrendszere a babának,simán összeszedhet bármit,ami a felnőttön ki se jön,mert legyőzi a szervezete. Max a lábát engedd nekik.
2017. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
puszilgatás lehet az én heppem, de én már gyerekként is szívből utáltam, ha szüleimen kívül mással kellett puszilkodnom, lehet azért.
2017. júl. 25. 16:14
 7/19 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, hogy egyenlőre csak finoman jelzem, hogy mit szeretnék, szülés után pedig körbeértesítéskor jelzem, hogy most jövünk a kórházból "összeszokni"
2017. júl. 25. 16:16
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Te,én meg pontlexartam,és ledőltem. Az én rokonaim is ilyenek. Én a nappaliban,köztük dőltem a kanapéra,ha nem kapnak észbe,akkir hadd maradjanak. Volt,hogy el is aludtam. Ha ők udvariatlanok,legyél te is az. De látod,nálunk simán belefért.
2017. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Ezeknek a rokonoknak határozottan kell megmondani, hogy majd megbeszélt időpontban jöhet mindenki, amikor nektek jó.

Puszi ugyanez. Első megfogásnál közölni kell, hogy kezét, száját, arcát nem pusziljuk, és még velősebben szólni, ha előfordul.

Mi volt még? Fürdetés. Elég vagy oda egyedül is, ez elég világos kifejezés szerintem.

Ne hagyd, hogy a baba dolgaiban kérdezés nélkül csináljanak bármit, mert utána eldurvul, és nem lehet lelőni őket.

2017. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jaj miért ennyire nehéz ez... Félek nagyon, mert pl sógornőm 1 hétig nem is fürdette a gyereket a férjével kettesben, mert anyósom mindig ott volt. Szerencsére az én férjem is kiáll mellettem, hogy szeretnénk kettesben fürdetni. De amúgy ez a fürdetés kérdés miért ekkora nagy dolog?
2017. júl. 25. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!