Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet a meforalt...

Meddig lehet a meforalt szedni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 hetes vagyok 3*500 meforalt szedtem,majd 12.héttől kezdtem csökkenteni jelenleg 2*250 az adagom.4 naponta csökkentem,a végén el kell hagynom.a kérdésem hogy mi van ha szedem tovább ezt a 2*250et nem merem elhagyni,mert félek ártok vele.ugyérzem igy legalább kordában van tarva az inzulinom.a nőgyógyászom nem nézi a cukrom hiába kérem.azt mondta a legutobbi jó volt 5.3 és 7.1 ez 10.héten volt.és h nem indokolt.az inzulinom 9 és 122 volt(az inzulin terhesség elötti adat)60 és 120 perces.köszönöm



2017. júl. 27. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! A cukrod figyeled? Ha nincs 6 felett es tartod a dietat akkor nem muszaly szedni, ezt csak azert mondom, mert nekem a diabetologus azt mondta, jobb nem szedni kb a 14heten mondta ezt. Igaz o is mondta, hogy nincs bizonyitek arra, hogy kart tenne a bababan, de o abba szokta hagyatni ha lehet. Te cukorbeteg vagy vagy csak inzulinrezisztenciad van?

Melyik megyeben laksz? Tudok ajanlani egy nagyon jo endo&diabetologust ha ires vagy.

En terhesseg eleje ota nem szedem a cukrom a 150gr ch dieta miatt 4,5-5,2 mozog. 10.000ftbol boven kapsz egy vercukormerot otthonra tesztcsikkal egyutt.


20hkm.


Ha van kerdesed irj nyugodtan :)

2017. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia köszi hogy írtál :)

Nem nem figyelem a cukrom, nincs cukor mérőm. csak IR van.Budapesti vagyok.Igen én is úgy tudom hogy van aki végig szedi vagyis h nincs ellene semmi infó

2017. júl. 27. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Én első terhességemben végig szedtem, illetve 36. héten hagytam abba a szoptatás miatt. Most is végig fogom szedni a merformint. Szerintem értelmetlen abbahagyni, hiszen az IR nem gyógyul meg terhesség alatt sem, plusz aki abbahagyatja, az pont akkor teszi, mikor a magzat már nem annyira sérülékeny. Ha kárt tenne a magzatban, azt pont akkor tehetné, amikor még minden IR-es szedi a metet. Tök logikátlan abbahagyni szerintem.
2017. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szia! és mennyit szedtél?
2017. júl. 27. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Sima Merckformin, 1000 mg-os, 2*1-et. Végig ezt az adagot, amíg a szoptatás miatt le nem álltam vele én is.
2017. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En se kutfobol hagytam abba hanem orvosi javaslatra es mivel pcos+ir-el kezeltek +pajzsmirigyel. A tsh-m jo a cukrom jo. -15kg fogyas.. Az orvos csak tudja, miert mondja amit mond.. 1# (ettol meg nem leszek rosszabb mint mas ir-es terges no )
2017. júl. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6-os, ilyet senki nem mondott, mit kell túlérzékenykedni... Én is IR-es, Pco-s vagyok PM alulműködéssel (Letroxot is szedek) És igen, az én endokrinológusom is elmondta, hogy ez a kétfajta "iskola" létezik, a végig szedetős és az első trimeszter után abbahagyatós. Nincs egységes álláspont, minden orvos a saját belátása szerint szereti a kismamáival.


Csak azt jegyeztem meg, hogy végiggobdolva szerintem logikusabb végig szedni. Én nyugodtabb vagyok így és már kihordtam így egy tökéletesen egészséges terhességet, már csak ezért sem csinálnám másképp.


22+0 hkm

2017. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szülés napján nem vettem be, mert nem tudtam enni, és nem akartam rosszul lenni.

jól tettem, végül császároztak.

másnap az ebéddel együtt már a metet is bevettem.

2017. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én ma vagyok 25 hetes. Én 2x500 mg Merckformint szedek. "Enyhébb" IR-es vagyok. Nekem az endokrinológusom azt mondta,majd lehet,hogy a 20. hét után leépítjük,viszont most mentem volna vissza hozzá az időpontomra,de szabadságon van épp. A gond annyi,hogy jövőhét péntekre van időpontom a cukorterhelésre,de nem beszéltük meg,hogy akkor addigra elhagyjam a gyógyit, cukorral vagy csak tej/zsömle kombóval terhelnek,meg egyáltalán megterhelnek-e,mert nem mindíg szokták,akinek rendszeresen nézik a cukrát. Kedden megyek egy másik dokihoz,az enyém majd csak csütörtökön lesz. Nekem amúgy azt mondta a dokim,hogy jobb még tovább szedni,mert védi a magzatot a károsodástól. Persze orvosa válogatja,mikor állítja le a metet. Annak örülök,hogy eddig minden rendben van. További jó babavárást! :)
2017. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!