Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első szülés fájás...

Ha az első szülés fájás gyengeség miatt oxytocinnal támogatott volt. Akkor a másodiknál is valószínű a fájásgyengeség?

Figyelt kérdés
Az elsővel 1 hetet kórházban voltam igy mikor 10 percenként keményedett a hasam szóltam, orvos megvizsgált és mivel meconiumos volt a magzatvíz igy burokrepesztés, primer fájásgyengeségem volt igy kaptam oxitocint.(ekkor 37 hetes voltam) Ma töltöttem a 37 hetet és felmerült, hogy mi van ha megint ez lesz de most nem vagyok kórházban. Per pillanat azt se tudom, hogy a baba hogy fekszik mert a 32 héten volt uh akkor még faros volt azóta nem nézték hiába kértem. Sztks rendelés. Keményedni keményedek kb30mp tart de külömböző idönként ha fekszem kb 10 percenként ha állok akkor hamarabb és intenzívebb. Most nem tudom mit csináljak. Sztks orvos csak szerdán lesz csütörtökön ctgre megyek. Aggodom, hogy nehogy baj legyen...
2017. júl. 31. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam én is, az elsőnél meconiumos víz, burokrepesztés, fájásgyengeség, oxitocin. Nagyon féltem, hogy másodjára is ez lesz. A második baba csak a 39. héten fordult be, 3 nap múlva beindult a szülés. Nagyon szépen haladt magától, miután bértünk a kórházba, 5 óra múlva meglett. Könnyen tágultam, nem kellett oxi, még infúziót sem adtak. :)
2017. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem pont forditva volt.az elso szepen jott magatol.

A masodiknal hiaba inditottak burokrepesztessel,hiaba dolt belem az oxy egyaltalan nem voltak rendszeres,normal fajasaim.pedig akkor mar 8 nappal tul voltunk a kiirt datumon.

2017. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Este 7kor kezdődtek a fájások ,reggel 8 után bementünk mert mind 10 percen belül volt már. Burkot repesztettek amitől kicsit erősebbek lettek,de simán viháncoltam. A doki szerint nagyon jól állunk és 1 óra múlva már a kezembe lesz,és meg is lettem milyen jól viselem a fájdalmat(hát mert nem is igazán fájt). A méhszájamból volt egy kis darab amit kézzel is próbált eltüntetni a doki,majd délbe oxitocin + a doki próbálkozott feszt, aztán 1kor emeltek az oxitocinon tovább próbálkozott kézzel a doki és csak károgott,hogy nem elég erősek a fájások (mondjuk akkor már nem vigyorogtam). 2kor romlott a szívhang érték és a második fájásra 2 dokival a hasamon kinyomtuk. A baba feje persze megoldotta a méhszáj dolgot,szóval kívül belül varrtak.

A második gyereknél már az elejétől sok keményedésem volt és szépen elkezdett nyílni a méhszáj, a 32, héten 2111 volt, onnantól nem is mertek megvizsgálni. A 38. héten vérzés miatt mentem be és már 3 ujjnyi volt a méhszáj, olyan fájásokat mutatott a gép,hogy a szülőszoba helyett az osztályra raktak be :S kb 3 óra múlva éreztem az első fájást, 2 db 10 perces után jöttek az 5 percesek,így szóltam . Szülőszoba doki vizsgál majd a szülőágyra átfektetett,hogy a burkot ott repessze meg, kapásból 2 perces fájások majd szinte össze függő és tolófájás. 50 perccel az első fájástól kezembe volt,hát kegyetlen fájásaim voltak,de szülés után 1 órával úgy éreztem a maratont lefutnám, nem úgy mint az elsőnél amikor ugyan gyengébb,de sokkal hosszabb vajúdással még 2 nap múlva is a halálomon voltam. A harmadiknál a magzatvizem folyt el, majd szépen lassan jöttek a fájások ,szépen sűrűsödtek,erősödtek stb minden úgy ahogy az kell, nem pedig pillanatok alatt a lecsóba csapunk :) 3,5 óra volt.

Attól,hogy az első olyan volt,még lehet a második is,de lehet,hogy nem...ezt sajna biztire,így nem lehet tudni.

2017. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél tágultam ezerrel, szivárgott a magzatvíz, de csak kósza, rendszertelen, gyenge fájások voltak, úgyhogy kaptam oxitocint. A másodiknál jöttek szépen az erősödő fájások, egyáltalan nem kellett oxitocin. Minden szülés más, semmi nincs kőbe vésve.
2017. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!