Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a sok orvosi vizsgálat?...

Árthat a sok orvosi vizsgálat? (Hüvelyi UH)

Figyelt kérdés
Járok magánorvoshoz is, így tulajdonképpen egyszerre két orvos figyeli a terhességem. Még nagyon az elején járunk, ezért hüvelyi UH-val vizsgálnak. A héten kétszer is megyek. Lehet ártalmas ez a sok vizsgálat?
2017. aug. 1. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Egészséges terhességnél nem, hiszen a szex során is hasonló méretű "dolog" mozog benned. De egyébként miért kell a magán mellé másik is? Én csak magánba járok.
2017. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően az uh nem ártalmas, de melegíti a magzatvizet, hangos, zavarja a babát, a nőgyógyászok is minél gyorsabban elvégzik csak a szükséges vizsgálatokat. Szerintem se kellene kettő orvoshoz járni ugyanazokra a vizsgálatokra, de te tudod mit miért.
2017. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az SZTK-s orvoshoz alapból muszáj járni, ha CSED-et szeretnék, nem? A magánorvos pedig már ismeri a testem, az előzményeket és szeretném, ha ő lenne a szülőorvos.

Akkor az SZTK-s orvoshoz mikor kell menni? Nagyon az elején vagyunk, és nem tudom mások ezt hogy szokták megoldani.

2017. aug. 1. 10:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy miért kell kettő orvos. Vagy miért kell mindkettőnél UH? Elég lenne az egyiknél csinálni és adják át egymásnak a leletet.
2017. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég csak egy orvoshoz járni az anyasági támogatás igényléséhez is. Mimdegy, hogy sztk vagy magán.
2017. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges SZTk-shoz is járni. :)
2017. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem árthat. nálunk a 3-5 hét között több UH készült, mint utána 8 hónap alatt. terhesség megállapítása, másnap görcs miatt kontroll, majd fél óra múlva másik doki által is, és felvétel méhenkívüli gyanujával, egy hétig 2naponta uh.


1 hónap múlva suliba megy :)

2017. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A CSEDet a biztosított idő után adják nem függ össze azzal hogy hányszor mész orvoshoz. Te az egyszeri anyasági támogatásra gondolsz szerintem amihez szükséges 4 pecsèt a kiskönyvbe. De azt magán doki is ad. Felesleges az SZTKba is menned.
2017. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, az anyasági támogatásra gondoltam. Ha a magánorvos is elég, akkor nem megyünk az SZTK-s orvoshoz.

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :-)

2017. aug. 1. 12:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem magàn orvosom van akihez jàrok terhes gondozásra.Sztk ba csak a kötelező genetikai ultrahangra kell mennem.
2017. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!