Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti munkaviszony...

Terhesség alatti munkaviszony megszünés?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg hogy terhességem 17.hetében a munkáltatóm megszüntette a munkaviszonyom. Igaz 3 hónap próbaidőn belül vagyok még de eddig táppénzen voltam. Szabályos ez! És hogy lehet most igényelni alanyi jogon a tbt!
2017. aug. 1. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhat.
2017. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok.Alanyi jogon sehogy.Fizeted magad után,majd ha megszületett a bab,akkor gyes mellett nem kell majd fizetned.
2017. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De tudták már több mint egy hónapja hogy terhes vagyok akkor miért vártak ennyit? Ja és mikor kiderült az állapotom azt mondták nem rúgnak ki! Akkor itt hol az igazság?
2017. aug. 1. 13:51
 4/13 A kérdező kommentje:
A házi orvosom azt mondta alanyi jogin igényelhetem, mivel terhesség alatt rúgtak ki.
2017. aug. 1. 13:52
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Próbaidő alatt voltál.Teljesen mindegy mit mondtak,próbaidő alatt bármikor elküldhetnek.Indok sem kell.
2017. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Amit az orvosod mondott nem igaz.Ilyen nincs.Annyit tehetsz,hogy jelentkezel a munkaügyi központban,amíg segélyben részesülsz biztosítva vagy.
2017. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Akkor tehát 1-1,5 hónapot dolgoztál nekik. És ők nem akarnak 7 hónapot táppénz hozzájárulást fizetni neked, meg 3 év múlva a felgyűlt szabikat (vagy 6 év múlva).

Hát hol itt az igazság?


Nincs alanyi jogon TB, fizesd magadnak a havi 7000 Ft-ot, és majd szülés után nem kell gyes alatt.

2017. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Próbaidő alatt bármikor felmondhat, ha terhes vagy, ha nem. Alanyi jogi tb nincsen már. A mumkaügyi központban tudna segíteni ebben, hogy járjon
2017. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Perelj és nyersz.

Próbaidő alatt indoklás nélkül szüntethető meg, de nem ok nélkül.

Egészségi állapot, várandósság akkor sem lehet ok, mert nem csak az Mt, de az esélyegyenlőségre vonatkozó tv rendelkezéseit is be kell tartani.

Ha perelsz, a munkáltatónak tudni kell bizonyítani munkával, magatartással összefüggő okot, ha nem teszi, a bíróság visszaállíttatja a jogviszonyt, nem egy esetben fordult már elő. Mivel tp-n vagy, nehezen tudja bizonyítani, hogy táppénz alatt úgy dolgoztál, hogy azért azonnal kirúgott.


Tessék, egy példa arra, ahol a bíróság helyreállíttatta a jogviszonyt:

[link]

2017. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Veszett fejsze nyele.Még ha perel is,évekig is húzódhat,ès szinte esélytelen nyernie.Amúgy is,nehogy neki álljon feljebb.Ahogy előttem is írták,dolgozott 1 hónapot,utána meg minimum kiesik 3 évre.Naná,hogy ez a munkáltatónak nem tetszik.
2017. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!