Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik már elmúltatok...

Kismamák akik már elmúltatok 36 hetesek. Hogy vagytok? Féltek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Első babám lesz, érthető hogy én eléggé félek. Érdekelne, hogy aki esetleg már szült annak milyen élményei vannak a szülésről? Akinek pedig első baba, hogyan "készül", hogyan várja a nagy napot? :D
2017. aug. 4. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 37+3-nál járok és egyre jobban félek.. Főleg, hogy már most hatalmas a hasam és szörnyen fáj rajta a bőr. De hát egyáltalán nem úgy néz ki, hogy idő előtt szeretne kijönni a baba. :)

2017. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Amúgy készülni ,,sehogy,, nem készülök rá, majd sodródok az eseményekkel szerintem. :)

2017. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

38+4hkm vagyok,harmadik terhesség,az első két szülés nekem nem volt horror,jo élményeim vannak,most viszont rettegek :/ a terhességem rémálom,szégyen vagy nem de gyakran sírok a sok kínlódás miatt :( ráadásul az orvosom is elég fura...

2017. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as hogy érted azt hogy rémálom?


Amúgy én sem a legcsodálatosabb dologként éltem a terhességet. 36+4 hetes vagyok. 14.hétig folyamatos hanyas, fáradtság, 6 kórházban töltött nap kiszáradás miatt. Nekem nincs nagy pocakom, de ezzel is nagyon szenvedek. Nemtudok éjjel aludni, mert sehogy sem kényelmes, és ez a meleg is kikeszit már. Néha kezdem azt hinni hogy a szules egy megváltás lesz :D

2017. aug. 4. 08:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy hét múlvára vagyok kiírva(11.ére.). De már nagyon szeretném hogy itt kint legyen. Ezt a meleget nagyon rosszul viselem. Nagyon varom a szülést, első babás vagyok. Félelmem nincs egyáltalán tőle. Remélem a napokban meglesz.

Készülni ténylwg nem lehet, persze szülésfelkészítőre el lehet menni(én nem voltam, szóval fogalmam sincs milyen).

2017. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a félelem mindenkinél természetes, ha első, ha sokadik. Felkészülni nem lehet rá, mert mindenkinél más és nem igazán tudod kiköveztetni, hogy hosszas lesz-e vagy nagyon gyorsan kibújik. Én videókat néztem, hogy tudjam, mégis mire számíthatok és légzőgyakorlatokat végeztem, színtén videó alapján.. de ott nem igazán jutott eszembe a helyes légzés, annyira gyors volt számomra az a 7-8 óra.

Egyébként mitől is félünk? :)

Valóban fáj, nem mondta senki, hogy nem, de a szervezetünk olyan ügyesen van kitalálva, hogy 2fájás között tudsz pihenni. Ezt én sem hittem el, míg 2 fájás között bealudtam :D persze nem sokat aludhattam, mert jött a következő, de az, hogy nem folyamatosan fáj, szerintem nagyon sokat jelent.

És mindig az legyen előtted, hogy más is megtudta csinálni, én is megtudom! :)


(Nekem más dolog miatt tartott ilyen sokáig,de azt nem részletezem)

További jó babavárást :)

2017. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kitartást mindenkinek. Szívesen lennék a helyetekben 😊 mi most a harmadik babával próbálkozunk de nem sok sikerrel. Aki szült már az tudja hogy fájni fog..de ez ezzel jár és ha kint lesz a kicsi elmulik minden bajotok. Az élet legszebb dolgát veszitek végbe. Sok sikert kívánok mindenkinek és könnyű szülést 😊
2017. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én még csak félidős vagyok, de még nem hangolódtam rá. Azt vettem észre a környezetemben, hogy most mindenki hű de okos lett körülöttem , még az is , akinek nincs gyereke. Mindenki nézegeti a hasam, milyen kicsi . Utána meg minden alkalommal megkapom, hogy fogsz te még hízni és lesz nagy hasad. Azért ez nem esik túl jól, mert ezidáig még nem híztam és szerintem ez alkatfüggő. A babám szépen fejlődik, mert a párom látja, hogy látszik már, orvos szintén megerősítette.

A kérdésre válaszolva :) szerintem természetes a félelem , szerintem én is fogok félni. Én szeretném úgy megélni, hogy háborítatlan legyen és a párom bent legyen. A csecsemős nővérektől félek nagyon. A másik félelem a szoptatási dolog. Nagyon érzékenyek a melleim sajnos, menszesz előtt is majd leszakadnak, annyira szoktak fájni, hogy nem lehet hozzájuk sem érni. Nem tudom mi lesz így.

2017. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!