Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell ezt elképzelni?...

Hogyan kell ezt elképzelni? Nem kap levegőt a magzat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindenek előtt szeretném tisztázni, hogy senkit nem akarok provokálni és nem akarok veszekedést szítani sem, bár félek, hogy az lesz. Apró megjegyzés, hogy én magam nem dohányzom és nem is dohányoztam soha. Megkérném azokat, akik valódi ismeretek nélkül csak olyanokat tudnának írni, hogy mert rossz és kész, mert undorító, mert szánalmas és igen, megfulladnak a magzatok a füsttől, ne tegye. A tudomány kategóriába is kiírtam a kérdést, de sajnos, ott nem reagált senki.


Tehát, amikor egy kismama dohányzik, akkor a száján keresztül beszívott füst lejut a magzathoz, levegő helyett? És hiába próbál helyette tiszta oxigénhez jutni, nem tud? Tehát úszik a füstben? Nekem a közeli környezetemben is van olyan fiatal nő, aki dohányzik terhesen, és a babája már sokat mozog, jelez. Miért nem rúg akkor bele egy hatalmasat, mikor elkezd hozzá megérkezni a füst? Értitek mire gondolok.. Amikor forróság van, és a barátnőm főz, a baba veszetten rúgdosni kezd, ebből arra következtettem, hogy nem bírja a meleget. Nem tudna jelezni dohányzás közben is? Számomra egyébként is hihetetlen, hogy egy valódi ember van a méhen belül, szeretném ezt a helyzetet valahogy elképzelni.


Köszönöm válaszaitokat és kérlek ne boruljon ki senki!


2017. aug. 7. 11:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

úgy fuldoklik, mint pl egy co-mérgezéses. Kap levegőt, csak éppen a vére nem képes felvenni az oxigént, mert pl a CO kvázi nem bontható módopn kötődik be a haemoglobinba az O2 helyére.

Szóval a CO-mérgezésnél sem fuldokolnak, meg köhögnek... csak ahogy a vér O2 szintje esik (és nem képes ezt a szervezet növelni), csökken az aktivitás (majd ugye ők pl elájulnak egy idő után és úgy fulladnak meg).


nyilván egy dohányzástól ilyen mértékű CO-mérgezés nem jön létre, illetve más is belekötődik a hameoglobinba, nem csak a CO.

2017. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne olyan "horrorfilmesen" képzeld,hogy lebontja. A magzat csúnyán mondva egy kis élősködő és elveszi ami a fejlődéséhez kell. Én az első 3 hónapban non-stop hánytam,5kg-ot fogytam,enni nem tudtam,de a kislányom szépen "elszívott" mindent,ami a fejlődéséhez kellett.
2017. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Egyéb kérdések, amiket felvetettél: a konyhában a meleget nem érzi a baba, mert ő folyamatosan 37 fokos magzatvizben van és az nem tud könnyen felmelegedni, max. órákig tartó napozással kell vigyázni. Valóban hihetetlen, h egy,ember van a pociban, de tényleg így van, én is alig hittem el, amikor megszületett. Én végig hánytam a terhességet, a lányom viszont jól fejlődött, 15 kiló mínuszom lett terhesség után és rengeteg fogam tönkrement, így vette el a táplálékot.
2017. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Arról nemmis beszélve, ha a baba megszületik és látszólag nincs baja neki ugyanúgy keresztül kell mennie a leszoks folyamatán. Sok dohányos állítja, hogy nem tud leszokni róla és a feszültség nagyobb kárt okoz.
2017. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
Ajjajj...nálad kimaradt néhány biológia óra...ideje lenne bepótolni, mielőtt neked is gyereked lesz.
2017. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Aki az evésről írt, az nagyon érdekes volt, akkor nem egyben leesik neki egy hamburger, hanem csak a benne lévő anyagok jutnak el hozzá. Nagyon érdekes."


Kérlek mondd, hogy ezt nem gondoltad komolyan

2017. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szó szerint értettem azt, hogy leesik egy hamburger. De igen, azt gondoltam, hogy eljut hozzá egy hamburger izű, egészségtelen valami, ami nem ízlik neki. Nem azt, hogy a hamburger összetevőinek részecskéi jutnak el. Én eddig a terhességről csak itt olvastam, azokat, amiket korábban is írtam, és így képzeltem el. De akkor majd utána olvasok, de hol olvassak, ahol így leírja valaki az egészet, mint itt néhány válaszoló?
2017. aug. 7. 19:00
 18/22 anonim ***** válasza:

Általános iskolai biológiakönyvben...ugyanis ott kellett volna tanulni erről.

Azért nyugtass meg, hogy nem nő vagy.

2017. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Egy szót se tanultunk erről biológián! És ja, azt elfelejtettem mondani, hogy fiú vagyok, de nem tudom, miért kell most lekezelőnek lenni, akkor tanulunk, ha kérdezünk. És köszönöm azoknak, akik tanítottak itt most nekem valamit.
2017. aug. 7. 21:43
 20/22 anonim ***** válasza:

20 éves férfiként igencsak kellemetlenül érezném magam, ha emnyire nem lenne fogalmam a szaporodásról. Pláne az internet világában, ahol pár kattintással megnézhetném a youtubeon a magzat fejlődését az anyaméhben.

Ha erre sem vagy képes, akkor ne sértődj meg, mert nem kapsz buksisimit.

2017. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!