Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felfázásra valamit? 18 hetes...

Felfázásra valamit? 18 hetes vagyok!

Figyelt kérdés

Tegnap előtt olyan tünetem volt, hogy csípett a vizelet egy kicsit és viszketett a hüvelyem. Ittam sok hársfa teát, meleg takaróval körbetekertem magam és tegnap még kamillát is ittam több bögrével. Ma egy kicsit megint tapasztaltam a viszketést. Hétfőn tudnék leghamarabb sajna nőgyógyászhoz menni. Szeretnék segítséget kérni , aki volt már így mi segített, amíg nem jutott el orvoshoz?

Hasamnál nem érzek fájást, csak az enyhe viszketés volt. Sajnos elég, ha egyszer nincs rajtam papucs, pedig nagyon odafigyelek.

Köszönöm előre is.


2017. aug. 11. 17:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy tegnap teljesen elmúlt csak ma tapasztaltam megint az enyhe viszkető érzést.
2017. aug. 11. 17:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha a hüvelyed viszket, szerintem akkor inkább gomba, vírus vagy baci - vagy egyik se, csak felborult a ph-d. Ezek ellen meg hiába húzol papucsot és iszol teát. A felfázást meg a háziorvos másnapra vizeletmintából tudja megállapítani és ha pozitív, ad rá antibiotikumot.
2017. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ! Most megint semmi , előbb voltam mosdón.
2017. aug. 11. 18:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Hétvégén van ügyelet, én a helyedben oda mennék.

Amúgy én egy kevert fertőzésre gondolnék a helyedben, ami érinti a húgyutaidat és a hüvelyedet egyaránt. Ezzel mindenképpen orvoshoz kell fordulni és minél előbb, ne várd meg a hétfőt, ugyanis 2-3 nap alatt képes úgy elhatalmasodni egy ilyen kiterjedt fertőzés, hogy nagyobb baj is lehet belőle akár.

2017. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erre nem lesz hatásos az öngyógyítás.

A felfázást szinte mindig bakterium okozza, amire antibiotikum kell, orvosi vizsgálat után. Pláne, hogy a hüvelyt is érinti.

Terhesen ne kockáztass, vetélés is lehet egy fertőzés vége.

2017. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos én is nagyon "felfázós" vagyok, de ez tulajdonképpen húgyúti fertőzést jelent -tehát nem az okozza, hogy papucs nélkül mászkálsz, hanem baktériumok, mivel a nőknél túl közel van a hugycső a hüvelyhez és a végbélhez...(szex is okozhatja, ha pl a párod hozzáér a végbélnyíláshoz, aztán a hüvelyhez...)


Na de a lényeg! Ha nem tudsz most orvoshoz menni, akkor addig is vegyél tőzegáfonya tablettát a gyógyszertárban. De olyat amiben csak tőzegáfonya van. (Én ezt vettem épp a napokban: HealthAid Cranberry 5000mg) Ja és én is épp kismama vagyok, 11 hetes.

De ha eljutsz orvohoz, akkor fog tudni adni a felfázásra antibiotikumot.


Ha a hüvelyed is viszket, akkor mintát fog venni és elküldi tenyésztésre, de mivel már 18 hetes terhes vagy, lehet Canestent is használni, de várd meg, hogy ő mit tanácsol.

Sajnos nekem is van most egy kis hüvelyi viszketés, mondtam is a nőgyógyásznak, de a 12. hétig nem mernek az orvosok adni rá semmit, csak azt javasolta, hogy addig a Canesten krémet kívülről használjam. Ha legközelebb megyek, akkor csinál egy tenyésztést.

Egyébként a hólyaghurut meg a hüvelyi fertőzés gyakran így együtt lép fel.


Szóval mindenképpen menj dokihoz, de azért nem kell annyira megijedni.

Viszont hólyaghuruttal már én is jártam ügyeleten, annyira szenvedtem, hogy nem bírtam kivárni a hétfőt, akkor pedig még terhes sem voltam.


Majd írd meg, hogy alakultak a dolgok.

2017. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló. Én nem vagyok az a tipikus felfázós, de sajna sikerült. Mindenképp megírom majd. Van itthon Canestenem .
2017. aug. 11. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

A Canesten krémet nyugodtan használhatod kívülrôl, de a hüvelytabletta/kùp használata elôtt mindenképp beszélj a nôgyògyászoddal, ill csak aplikátor nélkül helyezd fel.


A tôzegàfonyát nyugodtan szedheted, rengeteget segít!

2017. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor holnap veszek tőzegáfonyát. Köszi szépen.
2017. aug. 11. 22:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma voltunk orvosnál, megvizsgált. Canesten kenőcsöt kell használnom és gynoxin kúpot írt fel. Jó drága volt, remélem elmulasztja. Nagyon rámenősnek kell lenni, ugyanis 2 nővér sem akarta hívni az orvost, azt mondták bírjam ki Canesten kombival hétfőig, pedig mondtam, hogy terhes vagyok. Végül addig voltam rámenős, amíg hívták az orvost.
2017. aug. 12. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!