Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért érzem ezeket az enyhe...

Miért érzem ezeket az enyhe mensitruációs szerű görcsöket? Illetve ilyen fajta hasmenés eseten mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 hetes ikres kis mama vagyok, múlthét szerdán voltam dokinál,ő teljesen egészségesnek találta a két babát. Akkor gondoltam, hogy fellélegezhetek, hisz 11 hetes voltam.

A hétvégén enyhe mensis görcsök törtek rám, amik el múltak 30 másodpercen belül, de folyton vissza tértek. Most ez a fájdalom átváltott szeméremcsonti fájdalomra, gondolom oda hasít ki a fájdalom. Holnap megy ultrahangra, picit megijedtem. Leválltottam a béres magne b6-ot (mert ugye ettől megy a hasam) magnesii citricire, tegnap óta, hogy bevettem már kevésbé érzem ezeket a dolgokat, jobban inkább a szeméremcsontom fájdogál. Amit még korainak tartok, hiába a két baba, hisz még most is annyira kicsik.

Félek, hogy ezek a görcsök rosszat jelentenek. Olvastam valahol, hogy valakinek 11 hetesen hasonló tünetekkel halt el a baba, nagyon rettegek. Féltem őket, holnap megyek dokihoz, aki megnézi őket. De ha esetleg valakinek hasonló tapasztalata, legyetek őszinték, mindent meghallgatok, mert akárhogy is van túl fel kell készülnöm.

Persze mondtak a körülöttem élők mindent, nőnek a babák, húzódnak a szalagok. Nem gondolom, hogy ilyen koran ezt meg kellene éreznem, pláne nem menstruációs görcsökkel :( :(

A másik meg, hogy a magne b6-tól megy a hasam. Iszom a normaflore-t, amit ajánlottak a gyógyszertárba, és a zsíros ételeket is kerülöm. Talán ez is lehet valami baj forrása.

Köszönöm előrre is a válaszokat!!!!:)


2017. aug. 15. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek paráztatod magad feleslegesen. Én nem csináltam ezt anno, pedig 12 hetesen nekem is fájt a derekam, szeméremcsontom, volt mensis enyhe görcsöm, mindjárt megjön érzésem, és volt hasmenésem a magnéziumtol, aminek az az oka, h túltelítődött benned a magnézium és nem, nem lesz tőle baja a babáknak, mielőtt még kitalálnád, hogy ez is baj.
2017. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogyne félteném már őket, nem magamat féltem hanem őket! Volt egy 19 hetes vetélésem, szóval jó, hogy minden kis hülyeségen fenn akadok, amit még sosem tapasztaltam ezidáig.
2017. aug. 15. 17:02
 3/10 A kérdező kommentje:
De ettől eltérve köszönöm válaszod!
2017. aug. 15. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Mióta magas vastartalmú vitamint (jutavit magzatvédő vitamin) szedek a magnézium mellett nem megy a hasam. Picit kevesebb magnéziummal próbáld meg esetleg. Azt olvastam a betegtájékoztatón, hogy túladagolás miatt van a hasmenés.
2017. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vasat szedem pluszba,es igen vissza vettem az adagot. De gondolom az 1-2 napon belül eldől, hogy attól van e.
2017. aug. 15. 17:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, kb. 1-2 nap múlva enyhülnie kell a hasmenésnek. Mennyit szedsz magnéziumból?

Amúgy a normaflore egy nagy semmi, egy natúr joghurt is többet ér.

2017. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel voltam a terhesség elején kórházba, bevérzés miatt, ott mondták hogy emwlet dózisban kellene szednem. Akkor volt a magnerot, abból napi 6db kellett. Most 2 hete váltottam át beres magne b6-ra, gazdaságosabbnak találtuk párommal ilyen mennyiségek mellett. Viszont a magne b6-ból nem szedtem 6 dbot, csak 4dbot. Először lágyabb volt a széklet, másfél hétig kb. Érdekesnek is talaltam, gogy egyik nap még szekrekedésem volt napig nem tudtam wc-zni, majd mindennap reggel lágy szekletté valtozott.. az utóbbi 3 napban pedib hasmenés, tegnap-tegnap előtt napj 2 alkalommal, ma eddig meg csak egyszer. Remélem jót jelent :) bocsi, ha kicsit túlzottan kibontakoztam :)
2017. aug. 15. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
A doki majd megmondja holnap, hogy mi a helyzet. Ne aggódj, szurkolok, hogy minden rendben legyen! :) Jaj, be is könnyeztem, bocsi. Érzékenyen érint, pedig csak 19 vagyok, na mindegy, ez más tészta.
2017. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A 19. Heten mi volt a baj ? :( sajnalom . Szeritnem nyugodj meg vegyél visszább a magnéziumbol :)
2017. aug. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok nagyon!

Beteg volt a baba, de ezt nem firtatnám ha nem gond, elég rossz időszak volt, nehezen tettük túl magunkat rajta. :)

A hasmenés már nem játszik közre! :) köszönöm a hasznos infókat! :)

2017. aug. 16. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!