Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Allergia ellen mit szedhetek?...

Allergia ellen mit szedhetek? 10 hkm

Figyelt kérdés

10-ből 11 dologra (por, pollenek) allergiás vagyok, tombol a a parlagfűszezon, de a cetirizint már a baba tervezése előtt nem javasolták. 10 hetes terhes vagyok, háziorvosom claritint engedte szedni, de a védőnő a minap azt tanácsolta azt se szedjem.. Egyre rosszabb a helyzet, tüsszögök egész nap, folyik az orrom, de közben be van dugulva, mondjuk nem is ecsetelem tovább, aki allergiás tudja miről van szó. Kérdés az, hogy tudom-e bármivel is enyhíteni? Orrcseppet sem merek használni, pedig könnyebb lenne úgy aludni, napközben még csak csak kibírom.

Köszi előre is



2017. aug. 17. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy normalis-e de nekem is azt mondtak ne szedjek semmit. Septoaqua orrsprayt hasznalhatok. Halistennek nekem nincs sok már de ugye jol gondolom, hogy a parlagfűszezon neked is a legszarabb..? (nekem az, meg a futesszezon a poratka meg a penész miatt)

36hkm.

2017. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, hogy miért mondják, azt, hogy ne szedj semmit, hisz nem tudják mi hogyan hat a babára. De azt hiszem az sem jó, hogy én egész nap rosszul érzem magam.. Kicsit ördögi kör ez az egész. A parlagfű a legrosszabb igen, de ez az év egyébként is rosszabb mint eddig. A védőnő meg úgy nézett rám mintha nem tudná miről beszélek.
2017. aug. 17. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták h ne szedjek semmit, valahol el is múlt az allergia. Házi orvos írt fel igaz de nem mertem szedni őket. Kálcium jó rá elvileg, én pezsgő tablettát szedtem. Mondjuk én csak parlagfűre és por atkára vagyok allergiás leginkább.
2017. aug. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok a septoaqua az tuti jo az sosviz. Nyugodtan használd. Másra nem, de legalabb este jo hogy ne fulladozzak elalvasnal. :s
2017. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem se engedik 25 hetesen az allergiás kiütésre az antihisztamin tablettát, csak fenistilt.

Van otthon olyan antihisztaminom, ami a tájékoztatója szerint fejlődési rendellenességet okozhat.

2017. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmit.
2017. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez tök jó, mert egészen eddig szedtem a claritint.. Nagyon remélem, hogy nem ártottam vele a picinek. Hátha most már hamarosan vége az allergia szezonnak :(
2017. aug. 17. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg semmit nem szabad :S Én is átestem ezen, olt, hogy nem aludtam semmit, mert nem jött levegő az orromon... tengervízes orrsprayt szabad csak. De mint halottnak a csók ...


1. trimeszterben semmit nem szabad.


Utána már egy egy alkalommal szabad használni pl nasivin orrsprayt. Nekem szerencsére csak a harmadik trimben volt rá szükségem és csak este fújtam be egyet egyet, de igazából az se hatott túl sokáig. Kismamaként sok mindent át kell vészelni a baba érdekében amik ellen tenni nem lehet.


Én pl epepangást kaptam és halálra vakartam magam főleg éjjelente.... kb az utolsó 7 hetem így telt... amint meglett a baba elmúlt. Szedni rá semmit nem lehet, testápolók sem segítenek.


Kitartás, ahogy írtad lassan vége az allergia szezonnak. Most nagyon nehéz, de jobb lesz. Jó egészséget és vigyázz magatokra!

2017. aug. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Szia!A gyógynövényeket nem próbáltad még?Érdemes lenne pl minőségi aloe verát innod, a spray-ét használnod, immunrendszert erősíteni probiotikummal stb. Jobbulást!
2017. aug. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!