Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban ennyire gyakori a...

Valóban ennyire gyakori a terhesség elhalása a 12. hét előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvasni itt h xy mar vetelt stb. Vagy csak itt tűnik ez soknak?

Én is vetéltem már de talán masodjára majd nem fogok( még nem vagyok újra terhes)

De másodjára már gondolom kevesebb is az esélye ennek. Hát mindenesetre elképedtem h mennyi veszítés van :((


2017. aug. 22. 11:58
1 2
 1/16 Norman Bates ***** válasza:
76%

20% korul van a veteles aranya 1. Trimeszterben. Minden 5 terhessegbol 1 elmegy.

Ennek a nagy resze a kemiai terhesseg, a terhesseg ahol az embrio nem fejlodott, ures volt a petezsak. Elvileg ha van szivhang a 7. Heten akkor 5% korulre leesik a veteles eselye.

Legtobb esetben kromoszoma rendellenesseg vagy betegseg miatt.

2017. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak azok olvasgatnak itt, akik nem problémamentesek, és ezért magasabb az arány.
2017. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

20%??

Az nem kevés..:/

Ezek szerint én abba estem bele anno.

De viszont jó pont,h szívhang megjelenése által ez csökken.

De ezt netről tudod vagy honnan ? :)


Unokahugon terhes most volt 9hetes uh-n es rendben van a baba de aggódik még ,mert a doki mondta h még ne örüljön majd 12 hetes uh utan..:S azóta retteg kb.:/

2017. aug. 22. 12:06
 4/16 A kérdező kommentje:
2# én is erre gondoltam nagyjából.
2017. aug. 22. 12:06
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első! Nekem volt félidőn túli vetélésem is, a saját környezetemből - szóval nem tematikus fórumról, ahol torzul a kép - ilyenből is tudok magamon kívül hámat. Korai vetélésből meg hajjaj... Szerintem teljesem helytálló lehet a valóságban a kezdeti 20%, majd 5%. Nekem a saját tragédiám miatt a fő vízválasztó a 24. hét (innentől nem vetélés, hanem koraszülés). Aztán a következő mérföldkő a 28-30. hét, mert onnantól jó esélye van a babábak nemcsak életben maradni, hanem egészségesen átvészelni a születést. Szinte egyesével számolom a napokat, hogy haladjanak már. Nagyon szeretnék már 30. hét fölött lenni, ezek még kritikus hetek.


25+5 hkm

2017. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg ilyen sok, de ez a "normális", régebben is uyganennyi volt, csak akkor kevesebben tudták.

Ezelött 30 évvel még nem igazán volt terhességi teszt (csak az orvosnál, de az sem volt ennyire érzékeny), és ezért a legtöbb nö elöször 8-10 hetesen kezdett gondolkodni azon, hoyg lehet-e terhes. Akinek ilyenkor megszakadt a terhessége, az vagy arra jutott, hogy kesett a vérzése, vagy pedig, hogy eegyszer véletlen kimaradt valamiért - azaz észre sem vette a terhességet meg a megszakadását.

2017. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolso ezzel egyetertek.

Utolsó előtti sajnalom , ami veletek történt , szurkolok h hamarabb elteljen már a kevéske idő a 30.hétig :)

2017. aug. 22. 12:28
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőm szerint tízből három baba megy el. De pl fb-s csoportokban látom, hogy tényleg sok babáról van szó, sőt, 12. hét után se csak elvétve fordul elő. Megdöbbentő, és én is nagyon sokallom.

A nőgyógyászom szerint pedig rengeteg terhesség indul ikerterhességnek, csak nagyon hamar el is megy az egyik.

2017. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az talan meg nem is annyira problema h ikrek kozul 1 marad meg, de az mar nagyon sajnalatos h akik vagynak ra azoknak elmegy,masok meg abortuszra mennek egy valszeg egeszseges babával :(
2017. aug. 22. 12:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok, nem 20 hanem 25 %. Tehát minden negyedik terhesség vetéléssel végződik a 12. hét előtt. Viszont ebben benne van az is amikor valaki nem is tudja hogy terhes, hanem csak simán megjön neki pár nap késéssel.
2017. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!