Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éhezik a babám a hasamban?...

Éhezik a babám a hasamban? Olyan étvágytalan vagyok 1 hete kb. Vagy ne aggódjak ennyire? 21. hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2017. aug. 24. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog éhezni. Ugyanis ő nem abból táplálkozik, amit te aznap éppen bevittél, hanem ami a szervezetből "előállítódik" számára.

Én pl. fogytam 2 kg-ot a terhesség alatt (túlsúllyal, 75,5 kg-al kezdtem a terhességemet, 80 kg-al mentem szülni) és mégis lett egy 3,96 kg-os babám. :)

2017. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ.
2017. aug. 24. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi anatómiába kicsit ásd bele magad. A köldökzsinór nem a gyomorba fut be. A vérkeringésből vonja ki a tápanyagokat, gyakorlatilag parazitaként működik a magzat. Ha kell, a csontjaidat, izomszövetedet bontja le, de "lehívja" a tápanyagokat a testedből.

Vérvétellel a vitaminok szintjét érdemes megnézetni a szervezetben, mert azokból véges a tartalék. Míg kálciumot a csontokból, fehérjét pedig az izomszövet bontásával is tud szerezni.


Anyukám 1944-ben született, a nagymamám a háború miatt óvóhelyen volt a terhessége alatt és végig éhezett. Anyukám a mai napig egészséges, pedig mostanra jó eséllyel kideült volna, ha problémát okozott volna az anyja éhezése.


Egy dologra figyelj: igyál sok vizet. A magzatvíz mennyisége miatt, mert a te folyadékháztartásod is sérülékeny.

2017. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbálj meg többször keveset enni. Neked előbb lesz bajod mint a babádnak.
2017. aug. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Az enyém tényleg éhezett, mert mindent kihánytam végig, teljesen normális súllyal született, nekem viszont több fogamból letörtek nagyobb darabok, onnan szedte el a kalciumot.
2017. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, ő elveszi tőled, ami kell.
2017. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

A gyakori hányás miatt a gyomorsav kikezdi a fogzománcot. Ennyire savas közegben persze, hogy törni kezdenek.

2017. aug. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 most már mindegy, hogy mitől estek ki a fogaim, több dolog is közrejátszhatott, egy biztos, max. napi 300 kcal körül ehettem, ami bent is maradt, bár néha semmi nem maradt meg bennem, vitaminokat azonnal hánytam ki, ennek ellenére a súlygyarapodása teljesen normális volt a lányomnak, viszont korábban megszületett 36 hétan, 2600 grammal.
2017. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!