Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítene, aki hozzáértő?...

Segítene, aki hozzáértő? Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Az elején vagyok még a babavárásnak. Pénteken a dokim rendben talált mindent, de tegnap azt mondta, nem lát semmit UH-n, beküldött a kórházba. Össze-vissza vizsgáltak, egyik egyértelműen méhen kívülire gondol, másik azt mondta, csak lehet, hogy az, harmadik határozottan állította, hogy ő látja méhen belül, de ez nem jelent semmit, mert még lehet kívül is.

Tünetem a görcs, de nem halálos mértékű, olyan mensiszerű, viszont folyamatos. Éjjel semmit nem aludtam, nyilván a tegnapi nap miatt, és közben folyamatosan éreztem, hogy görcsöl.

Ja, néztek hcg-t is, de attól sem lettem okosabb, csak annyit mondtak, hogy fennáll a terhesség, kérdés, hol.

A legutolsó doki azt mondta, csak akkor menjek be, ha iszonyú görcseim vannak, vagy vérzek.

Ha esetleg mégis méhen kívüli, a műtét az olyan, mint egy abortusz? Olyanom sem volt még hála Istennek, de azt nagyjából tudom, hogy működik. Altatnak?

De abban bízom, semmi ilyesmi nem lesz, és tévednek, illetve az téved, aki méhen kívülinek ítélte.

Kérem, akinek van tapasztalata, írjon róla, mert rettentően érzem magam :(


2017. aug. 29. 08:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
hány hetes terhes vagy? lehet, még azért nem látnak semmit, mert túl kicsi az embrió
2017. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Nem akartam egyből rávágni és feleslegesen ijesztegetni vele, hogy én úgy tudom, ha méhenkívüli, és vérzés van az már életveszélyes állapot és nagyműtét, ezért előbb inkább utánaolvastam: [link]

De sajnos ez alapján úgy tűnik, igazam van. Ha méhenkívüli terhesség és ömlik a vér, akkor az élet megmentése a cél, hasüregi feltárás, petevezeték eltávolítás, és jópár nap a kórházban.

Nagyon-nagyon remélem, hogy nálad nem ez a helyzet. Minden jót kívánok neked!

2017. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Normál szemmel nézve korainak tűnhet, mert tegnap volt a 28. nap a ciklusomban, magyarul tegnap nem kellett volna megjönnie, ha normálisan működnék, de nekem 23-25 napos a ciklusom, a tesztem meg másfél hete pozitív.
2017. aug. 29. 08:23
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Laparoszkópos hasi műtétet végeznének valószínűleg a méhen kívülinél.

De tényleg fontos lenne tudni mennyi idős terhes vagy. És mit láttak pénteken??? Mi volt rendben???

2017. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok, hogy minden rendben legyen, én ezek után nem várnám meg a vérzést, ha nagyon görcsölsz, tehát annyira, hogy kb csak feküdni tudnál akkor már is irány a kórház. Addig is szedjél napi 3 magnéziumot akármilyet, de szedjed. Minden jót és szorítok nektek!
2017. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Egyszerűen nem tudok másra gondolni, csak hogy nem jó ez a folyamatos görcs. És attól félek, nehogy ahogy telik az idő, roncsolódjon bent vmi, ha mégis méhen kívüli.

Annyira próbálok pozitív lenni a normál terhesség kapcsán, de egyre nehezebben megy.

2017. aug. 29. 08:28
 7/31 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Ilyenkor amúgy 2 nap eltéréssel szoktak hcg-t nézni, ha duplázódik akkor méhen belüli a terhesség. Ha van lehetőséged vetesd le, akár magán laborban is.


De nagyon fiatal még a terhességed, nem biztos, hogy méhen kívüli lesz, ilyenkor még nagyon pici, amit látni kell, nehezen látható vagy nem is látható.

2017. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Pénteken a dokim petezsákot látott, csak nem írt róla papírt sajnos, egyszerűen visszarendelt hétfőre. Nyálkahártya duzzadt, tehát minden jel arra utal, hogy fennáll a terhesség, a hcg-s vérvétel is ezt mutatja, csak nem találják.

Nagyon köszönöm mindenkinek!

2017. aug. 29. 08:30
 9/31 A kérdező kommentje:
Ezt a hcg-duplázódást nem tudtam, köszi!
2017. aug. 29. 08:32
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon picike még, ilyenkor könnyen elbújnak. A görcsölés simán mehet pszcihés alapon is. Ha megteheted, feküdj, szedj magnéziumot, bármilyet, és próbálj picit mással foglalkozni. Tudom, hogy nagyon nehéz, de talán valami jó film vagy sorozat eltereli pár percre a gondolataidat.


Kitartás és drukkolok! :)

2017. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!