Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?...

Milyen érzés terhesnek lenni? 15/L

Figyelt kérdés
Ne gondoljanak semmi rosszra,nem vagyok terhes,nem tervezek babát csak tíz év múlva,de kíváncsi vagyok milyen érzés. A biológiai oldalával tisztában vagyok de az érzelmi oldal is érdekel.

2017. aug. 29. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Tisztában vagy a biológiai oldalával? Hát nekem senki sem mondta korábban, hogy milyen brutális hányinger, szédülés lehet az elején, milyen pokoli hátfájás a végén, és még szerencsés esetnek számítok, mert nem is híztam, nem is vizesedek, csíkom is alig lett.


Érzelmileg viszont fantasztikus. Nagyon emgható és szívmelengető, hogy egy kis életet hordoz az ember magával. Sose tudtam beszélni hozzá, mert mindig elbőgtem magam. Hihetetlen, hogy lehet szeretni egy babát. Kis pióca, nem csinál semmit, csak rúgdos, meg lopkodja a tápanyagot, mégis mennyire imádja az ember. Az életemet adnám érte már most is.

Tudom, van akinél a kötődés csak szülés után alakul ki, olyan is van, hogy szülés után egy jó idővel. Erről nem tudok nyilatkozni, én imádom, és minden percben gondolok rá.

2017. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is borzalmas volt, végig nagyon rosszul voltam, de alapesetben a legtöbb nő simán kihordja a terhességét és dolgozik mellette. Maga az érzés, hogy kisbaba van a hasadban nekem végig teljesen hihetetlen volt, csak amikor a császár után megmutatták hittem el, hogy ez tényleg egy gyerek.
2017. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Hát nálam ez úgy alakult, hogy nem volt tervben a baba. :) Úgyhogy én nem éreztem a terhesség alatt azt a nagy rózsaszín ködöt, inkább csak féltem, hogy mi lesz... :)De mikor Megszületett... Mikor először megláttam... Nagyon fantasztikus érzés. :) Sokan nem ismernék be, de azért nem ugyanolyan magasztos érzés mindenkinek a terhesség.
2017. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Csodálatos. :)
2017. aug. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nehéz! Nekem valamim mindig fájt. Vagy a hasam, vagy a hátam, vagy a derekam, vagy a gyomrom, vagy a gyerek olyat belém rúgott, hogy csillagokat láttam. Sokat voltam rosszul, sokat hánytam. A vége felé fárasztó. Egy lépcsőzésbe kifulladtam.

De ugyanakkor hihetetlen és csodálatos. Nehéz elképzelni, hogy ott bent egy baba van. Én a sok kellemetlenség ellenére is nagyon élveztem a terhességet. Amikor mocorog és rugdos (piciket), az is nagyon szép élmény.

De ez is változó. Van, aki alig várja, hogy vége legyen, annyira szenved. Én élveztem nagyon.

2017. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Hamarosan megtudod
2017. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%

Hatalmas erő, Istennel az univerzummal v aki aminek mondja-való közvetlen kapcsolat, teremtés. Csoda. Sosem vagy egyedül, mert egy.másik élet vert gyökeret benned. Ez a gyökér a születés után is megmarad.

Ez az élet maga!

2017. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Is-is. Neha nemjo (de semmiképp nem jo kifejezés a rossz) neha meg jo. Az nagyon jo ha a baba reagál a dolgokra. Együtt vagy vele. Mozog benned. En imádom nagyon szeretnem mar látni. Neha felek is. Mi lesz megszulok. Vagy milyen lesz. Szóval ezt sztem nem lehet leírni. Egyszerre kíváncsi az ember, érzékeny, fáradt, boldog, neha fel, vagy szomorú. De összességében szerintem nekem csodálatos. Biztos van akinek nem ilyen.
2017. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Én imádom minden pillanatát a pozitív teszt óta. Mondjuk szerencsés vagyok. Egyszer sem volt hányinger, hányás. Hízni sem híztam kimondottan sokat,nem vízesedik semmim. Így tényleg szép minden perce. Imádom, ahogy mocorog. Néha tud kellemetlen lenni, de ki tudna rá haragudni. 😍 34 hkm
2017. aug. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!