Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történt a feleségemmel?...

Mi történt a feleségemmel? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
38 hetes terhes, próbálom mindenben támogatni,fizikailag is de főleg lelkileg, csak sajnos a munkám miatt sokat van egyedül. Azt hiszi megcsalom, egyszerűen nem tudom neki megmagyarázni, hogy őt szeretem és sose tennék ilyet, de minden nap ezzel nyaggat. Folyton azt hallgatom, hogy nagyon rosszul érzi magát ekkora pocakkal, nem érzi magát vonzónak, kövér lett, csíkos a hasa stb... A másik meg az, hogy a fejébe vette hogy ő meg fog halni szülés közben, és teljesen komolyan gondolja. Olyan mintha megbolondult volna, még búcsúleveleket is írt nekem is és a rokonoknak is, amit nekem adott oda hogyha meghal csak akkor olvassam el és a többieknek is adjam oda. Minden nap sír, folyton szomorú, már nemis látok mosolyt az arcán. Azt hittem majd szép lesz ez az időszak, de pont az ellentéte lett, pedig minden tőlem telhetőt megteszek neki és mégis. Mit tehetnék vele? Hogy segítseg neki? Attól félek szülés után még rosszabb lesz.
2017. aug. 29. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok. De ha elhúzódik ez az állapot, érdemes felkeresni egy szakembert.
2017. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Mindenkepp beszeljetek az orvosaval, mert tenyleg lehet meg rosszabb is kesobb.

Minel elobb kerjetek segitseget, nehogy szules utan esetleg ne tudjon majd gondoskodni a babarol.

2017. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedben szerveznék egy olyan programot ahova ketten tudtok elmenni. Én pont 38 hetes voltam amikor moziba mentünk :)

Ha látja, hogy szívesen töltöd vele az időt, és kettesben kimozdultok, az agya is átáll az ottani ingerekre talán és elengedi a rossz gondolatokat.


Szerintem egyedül a kimozdulás segíthet. Vagy ha sétál még, szívesen megy ide-oda akkor kérd meg, hogy oké, menjen be eléd a munkahelyedre amikor végzel és akkor együtt mentek haza, előtte megisztok egy teát egy kávézóban vagy valami.. Így látni fogja, hogy nem mész sehova máshova - máshoz :)


Amúgy ha most ilyen, lehet van rá esélye, hogy az első hetek is nyűgösek lesznek. Készülj fel, beszéljetek segítségről. Anyósod vagy az anyukád olyan viszonyban van veletek, hogy jót tenne a társaságuk az első hetekben? Akár tényleg csak a társaság miatt..

2017. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha rosszabb szülés után akkor ez nem csak a hormonok miatt lesz, hanem szülés utáni depresszió (néha szülés előtt is kialakul már). ha ő ilyen levélírós fajta, akkor esetleg írj neki egy levelet, amiben leírod hogy mennyire szereted stb? nekem az tuti jólesett volna :)
2017. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülés előtt alakult ki a depresszió, nagyon sok mindennel meggyanúsítottam a férjemet, veszekedtem vele folyton. Oda kell figyelni, mert lehet, hogy pszichiáter, gyógyszer is kell.
2017. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne szakemberhez fordulni, mert tényleg lehet rosszabb, viszont így is elég rossz már, szóval te is tegyél meg mindent, amit tudsz.

Okozz neki örömet. Légy nagyon figyelmes, vigyél neki sütit meglepinek, vidd el vásárolni, nézzetek együtt valami csini ruhát. Készíts neki reggelit, csináljátok együtt a házimunkát, hogy addig is együtt legyetek. Vagy szerezzegy szabadnapot, hogy az egész napot vele tölthesd. Mondd el neki rettentő gyakran, hogy nagyon szereted, ők neked a legfontosabbak, mennyire boldog vagy, mióta van neked... Dícsérgesd, éreztesd vele, hogy szexinek és szépnek tartod, és kívánod, akkor is éreztesd valahogy, ha esetleg el vagytok tiltva a szextől, ha nem, akkor meg hajrá! Vigyél neki virágot. Még jobb, ha te tudsz neki szedni valahol. Írj neki egy szerelmes verset. Hidd el, sok mindent tudsz tenni.

2017. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekezni fogok!
2017. aug. 30. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!