Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a babának?

Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
2hete orrdugulással szenvedek ,mára már jobb a háziorvosom írt fel gyogyszertari kevert orrcseppet amit 6 napig használtam félek hogy baja lett a babának persze tudta a doki hogy 19 hetes terhes voltam akkor , csak felek mert csutortokon UH :(
2017. szept. 4. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Mégis mi baja lenne a magzatnak az orrcseppedtől? Kifejtenéd???
2017. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi gond :) A doki biztos nem ártó szert írt fel. És az orrdugulás sajnos amúgy is a terhesség velejárója... legalább hatott a szer? Ha én tudtam volna, hogy létezik... xDDD Én minden nélkül szenvedve türtem, 3szor két hétre jött elő...


Kitartás és ne aggódj :)

2017. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Az orvos annak a tudatában írta fel, hogy tisztában volt azzal, hogy terhes vagy. Ha bármi bajod lenne tőle, akkor nem írta volna fel.

Arról nem beszélve, hogy ez csak egy orrcsepp, vannak olyan betegségek, amikre erős antibiotikumot írnak fel, ami azért sokkal durvább, mint egy orrcsepp, mégis felírják és be kell szedni, mert nagyobb baj lenne, ha nem szedné a kismama be az antibiotikumot, mintha igen.

2017. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Megint megy az okoskodás és a másik lehurrogása, nagyszerű!

Nem vagyok szakértő a témában, de a kérdező egyálatlán nem kérdezett hülyeséget.

Amit tudok: 12. hétig semmilyen orrcsepp használata nem javallot, érösszehúzó illteve vérbőséget okozó hatása miatt.

A 12. hét után nem tudom mi a helyzet, szerintem mértékkel lehet használni, tehát 1-2 csepp alkalmanként még belefér.

2017. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3-as, nem túl találó hasonlat pont az antibiotikum, mivel az tényszerűen ártalmatlan a magzatra nézve. A penicilin és a penicilin-származékok (pl. amixocilin) tökéletesen biztonságosan szedhetők terhesen. Ezzel szemben az ártalmatlannak és hétköznapinak tűnő orrcsepp, mint olyan, az érösszehúzó hatása miatt nem szerencsés huzamosabb ideig terhesen, mert ronthatja a lepény keringését, ezáltal a magzat vérellátását. Nem teratogén hatása van, az érösszehúzás miatt kell vele csínján bánni.


Amúgy 6 naptól nem hinném, hogy baj lenne, az lenne gond, ha valaki hónapokon át folyamatosan tolná. Főleg hogy az orvos a terhesség ismeretében írta fel.

2017. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség alatt sem az orvos sem a gyógyszerész nem tudott ajánlani orrcseppet, csak azt a sósvizes valamit ami nem sokat használt.

Lehet, hogy a kikevert is kb. csak természetes dolgokból állt.

2017. szept. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Ki hurrogott le és kit? Van, amikor szükségesek bizonyos gyógyszerek, amit nyilván annak tudatában írnak fel orvosok, hogy tudják, hogy kismama az illető.

És az egyik válaszolónak üzenném, hogy nem mindegyik antibiotikum szedhető terhesen, de nyilván az orvos mérlegel, hogy melyiket lehet adni és milyen esetben. Van olyan, hogy egyébként nem adná, de ha indokolt, akkor adja, mivel egy gyulladás esetleg sokkal jobban árt, mint 1 hét antibiotikum kúra. Úgyhogy egyáltalán nem rossz a hasonlat.

Arról nem beszélve, hogy a kedves válaszolók honnan tudják, hogy milyen orrcseppet kapott a kérdező? Nyilván nem olyat, ami egyértelműen ártalmas lenne.

2017. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt senki nem mondta, hogy minden antibiotikum szedhető terhesen, még ki is emeltem, hogy a penicilin és annak számazékai. Fenntartom azt is, hogy rossz a hasonlat, mivel az antibiotikum MUSZÁJ, mert bármilyen kezeletlen fertőzés magzati szövődményt, koraszülést okozhat, míg az orrdugulás max. kellemeten a kismamának, ezért én biztos nem használnék olyan szert, ami kicsit is ellenjavallott. Nekem is volt orrdugulásom, inkább próbálkoztam tengervizes orrspray-vel, ami nyilván semmit nem ér, tehát fuldokoltam. Nem azért, mert tutira ártott volna, sőt, hanem mert így voltam a nyugodt. A kérdező is használta, utólag meg rágódik rajta.
2017. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!