Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik-e terhességi epepangás...

Létezik-e terhességi epepangás (kolesztázis) esetére vonatkozó szakmai irányelv/protokoll? (Terhesgondozási és/vagy hepatológiai protokoll? )

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Anno belefutva az egyik terhességemnél olvasgattam én is utána, szóval laikusként írom. Nekem a saját és ismerősi (és fórumos ismeretlen) esetek kapcsán az a gyanúm, hogy nem csak esettől, de orvostól és gyanítom, a kórház anyagi lehetőségeitől is függ, hogy pl. kap-e rá gyógyszert az ember (és melyiket), vagy legalább receptet, amit ő fizet (mint én anno bennfekvőként). Vagy csak várnak és nézik az értékeket és ha nagyon elszáll, "megszülesztenek". A 38. hét után már inkább császár vagy indítás a szokás, biztos, ami biztos. Ha meg csak az utolsó napokban jön elő, azzal jellemzően már nem foglalkoznak. De persze ez nem protokoll, arról talán itt kéne érdeklődnöd, hogy létezik-e: [link]
2017. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1.szoros kh-i monitorozas

2. gyszer

3. Nem indok a csaszarra

2017. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nemzetközi gyakorlatban van kidolgozott ajánlás (icpcare.org), van "best practice":

[link]


Lényege:

- monitoring (labor, viszketés megjelenése,..)

- Ursofalk

- várható koraszülés esetén: tüdőérlelés szteroid injekcióval

- Programozott szülés (halvaszülés megelőzésére, ha a 35. hét előtt még koraszülés nem indult volna be magától)


Az információ rendelkezésre áll. Kérdés, hogy használják-e a magyar gyakorlatban.


A kiírás a magyar szabályozásra vonatkozott, és arra, hogy mulasztást követ-e el az a magyar orvos, aki megfeledkezik pl. az Ursofalk kezelést időben elkezdeni, stb.

2018. jan. 3. 00:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha tovabb olvasod a kutatasokat megtalalod hogy ursol nem minden esetben hatasos kezeles.

Ill kezesles merteke a epesavso verbeli erteketol is fugg

2018. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet diagnózishoz és a kezelésre vonatkozó döntéshez a serum epesav (TBA) értéket felhasználni, ha az eredményt erre a labor nem képes 24 órán belül szolgáltatni?? (21 napra tudják)
2018. jan. 6. 00:59
 6/9 anonim ***** válasza:

21 nap ?

Balkan komolyan

Akkor maganlabort kell keresni kulfolDon 2 ora alatt van eredmeny.

Es nem lehet diagnostiek felallitani vereredmeny nelkul

2018. jan. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

TBA (össz szérum epesav) külföldön sincs meg 2 óra alatt, a neten 2-5 napot olvastam.


A többi májfunkció van meg hamar, Mo.-on is, amiből lehet azért következtetni közvetett módon. Ezek pl.:


Alanin-amino-transzferáz (ALAT, SGPT)

Aszparát-amino-transzferáz (ASAT, GOT)

Gamma-glutamin-transzferáz (GGT)

Összes bilirubin

Konjugált (direkt) bilirubin

2018. jan. 17. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Nalunk megvan 2 ora alatt max 24 ora

Nem olvastam hanem dolgozom vele

2018. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hol van még a TBA ilyen gyorsan? Nem baj, ha fizetős.
2018. jan. 21. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!