Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorra hogyan hat...

Terhességi cukorra hogyan hat az almanap?

Figyelt kérdés

A II. trimeszteri terheléses vércukormérésnél emelkedett lett a vércukorértékem. Most a 29. hétben vagyok már, és nagyon vizesedek, hízok. Azt olvastam sok helyen, hogy vizesedés ellen nagyszerű az almanap, terhesként is sok védőnő és nőgyógyász tanácsolja.

Szívesen kipróbálnám, de túl sok gyümölcsöt a terhességi cukor problémája miatt nem szoktam. Vajon ha egész nap mást nem eszek, csak almát, ami egyébként nem túl cukros - akkor az vajon jól hat a vízkérdésre, cukorra, vagy éppen ellenkezőleg? Van vkinek tapasztalata?



2017. szept. 11. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad. Diabetológus szakorvost kérdeztem róla, mert én is vizesedtem, és egyértelműen azt mondta, hogy ne csináljam. Mondjuk én kipróbáltam a terhességi cukor előtt is 20. héten, mert már a 12. héttől vizesedtem, és nekem nem használt egyáltalán. De gondoltam, hátha később jobban beválik, de így nem mertem kipróbálni.
2017. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet! Nem terhesen is elég megterhelő csak almát enni. Egy kiló 500 kcal, ami nagyon kevés.

A gyümölcscukor feldobja hirtelen a vércukrot, aztán hirtelen leesik. Ráadásul szinte éhezel. Valószínűleg ájulás lesz a vége. De a reszketés, rosszullét szinte garantált.


Terhességi cukor esetén a 1600 kcal és 160 g szénhidrát diéta az, amit túlsúlyos kismamáknak javasolnak. Tartható éhezés nélkül, és nem fogsz hízni, sőt fogyhatsz is.

20-30-50-20-30 elosztásban kell enni a szénhidrátot, napi 5 étkezés, így lesz egyenletes a vércukorszint.


A vizesedés oka sok esetben a túlzott sófogyasztás. Terhesség alatt is remekül ki lehet hajtani a vizet, ha 2 sómentes napot tartasz. Ehetsz mindent, de só nélkül! Lehetőleg kész ételekből (kenyér, tészta, leveskocka) is csak sómentes! Utána is a sószegény változat javasolt.

Mellette sokat kell inni, vizet vagy teát (édesítővel). A legtöbb tea is vízhajtó. Az is, amiben nincs koffein (gyerektea).

2017. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!