Lehetek -e terhes!?

Figyelt kérdés
1 hónapja elterveztük a párommal, hogy babát szeretnénk. Az első alkalomtól kezdve (2017.aug.23. [itt múlt el egyébként az augusztus havi menstruációm is]) rajta voltunk a témán mostanáig (2017.szept.14.), ugyanis ma megjött a menstruációm sajnos. A színe és a mennyisége is stimmel, ugyanolyan mint minden havi vérzésem. Orvosnál még nem voltam, de az lesz a következő dolgom, hogy elmegyek, amint vége a vérzésnek. Nagyon szeretnénk babát, és eddig meggyőződésem szerint már sikerült is a teherbeesés, mert amióta elkezdtük a "baba projektet", azóta sokszor érzek hányinger érzetet, néhányszor hányok is, fáradtnak érzem magam, a melleim nőttek. Ezeket mind a terhesség korai jelei, én azt olvastam az interneten. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek lehetek az?? Normális, hogy ugyanúgy megjött a menstruációm, mint szokott (ugyan az a színe és a mennyisége)?? Egyébként a menstruációmnak nem 14-én, hanem 20-22.-e körül kellett volna megjönnie azthiszem. Nem tudom, hogy számít -e az életkor, de 19 éves vagyok egyébként, párom 23 éves.. Köszi minden segítséget!!

2017. szept. 15. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Most egész biztos, hogy nem vagy terhes!

Ha terhesség miatt lenne hányinger stb, akkor az nem most jelentkezne, hanem 1-2 héttel a menstruáció elmaradása után.

Ilyenkor inkább arról van szó, hogy beleéled magad a terhességbe, és a tested probukálja az elvárt tüneteket.

2017. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha megjött, akkor szinte teljesen biztos, hogy nem vagy terhes, ezzel nem kell dokihoz rohangálni, ha megnyugtat csinálj egy terhességi tesztet.
2017. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezek pszichoszomatikus tünetek, nem többek.
2017. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azt mondjátok, hogy akkor ne menjek orvoshoz? Tesztet természetesen csináltam már! De egy barátnőm is úgy esett teherbe, hogy a terhessége 3.hónapjáig nem is tudott róla hogy terhes és szedte a fogamzásgátlót a terhesség 11.hetéig, illetve neki is az első pár hónapjában megjött a havi menstruációja. A terhességi teszt (X-Epil) neki a 11.hetében sem mutatott pozitív terhességet, de az volt. Ennek ellenére teljesen egészséges kisbabát szült.
2017. szept. 15. 13:53
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Mennyi ideje vagytok együtt pároddal?
2017. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem hinném hogy terhes vagy.

1. Alig kezdtétek el, terhességi tünetek meg min az aktus után 2 de inkább 3-4 héttel kezdődnek.

2. Rendesen megjött a mensid.

3. Negatív a teszted.

A barátnőd esete nagyon nagyon ritka! Azért a legalább aa teszt mutatná, hogy terhes vagy vagy a mensid maradna el.


Semmi nem lehetetlen, de sokkal valószínűbb hogy bebeszéled magadnak a tüneteket. Ne izgulj ennyire, ez még csak az első hónap!

2017. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sztem se vagy terhes, de én ezzel orvoshoz se rohannék.. kicsit korai még nem?!?
2017. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

A barátnőd esete tényleg ritka.


Ha van tüneted:

1. lehet mert esetleg tényleg terhes vagy- nekem se mondja meg senki hogy CSAKIS a 5. héttől lehet tünet- mert nekem bizony 1 héttel az együtlét után már volt tünetem! hányinger volt elég erősen- és ez már nem az első gyerekem volt!

2. lehet, hogy terhestüneteket produkálsz, mert a buksid megtéveszt- mivel annyira vágyódsz a baba iránt...


Szerintem várj egy pár napot lőj el egy tesztet..majd legyél együtt a pároddal...ha az negatív lett..

2017. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Miért mennèl orvoshoz??Megjött,te írtad hogy állaga színe mennyisége ugyanaz.Nem akarlak elkeseríteni,de elég ritka akinek ilyen hamar összejon.Mi 8 hónapja próbálkozunk...
2017. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha terhes is voltál, elvetéltél gondolom ezert jott meg hamarabb.
2017. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!