Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahang vizsgálatok nem...

Az ultrahang vizsgálatok nem ártalmasak a babára?

Figyelt kérdés
4D ultrahang vizsgálatra megyünk a hétvégén. Aznap leszek 12+6 hetes. Igazából a genetikai vizsgálat miatt megyünk, mert két helyről szeretném hallani, hogy minden rendben a kicsivel. Eddig összesen 5 hüvelyi UH volt. Gondolom ez már hasi lesz. Tudom, hogy sok ilyen vizsgálat vár még rám, de a holnapi 30 perces lesz. A páromnak rögtön az volt az első kérdése, hogy nem árthat a babának?
2017. szept. 22. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem, csak legfeljebb kicsit kényelmetlenül érzi magát.
2017. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

12 hetesen mar 5 vol?

De, artalmas, de mivela magyar nok penzelik a dokikat, azert sosem fogjak bevallani.

Olvass amerikai tanulmanyokat!

Egyebkent MINDEN fejlett nyugati orszagban, USA ban, Ausztraliaban ketto , azaz ketto db ultrahang van. Szerinted miert ?

2017. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tüszőrepedes óta volt 9 uh-m, mert hiperstimulált lettem és kozel életveszélyes állapotba kerültem, most vagyok 12 hetes. Az orvosom, aki egyébként alapból nem csinál havonta sem uh-t a terhesgondozáson, csinált ebből ötöt. Voltam az orszag legjobb genetikusánál is. Erre is rákérdeztem, azt mondta nem gond. Persze ezek az uh-k nagyrészt nem hosszú uh-k voltak.

Amikor a fiunkkal voltam terhes, akkor csak 5 uh-m volt egész terhesség alatt, de az egy problémamentes terhesség volt.

2017. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah és a dokim nem a pénz miatt csinálta, nem fogadott el egyik alkalommal sem. Azt mondta, hogy az a lényeg, hogy egészségesen kikerüljünk ebből az egészből.
2017. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló!

Igen, 5 UH-on voltam eddig, mert sajnos nem probléma mentes a terhességem. A továbbiakban csak a kötelezőre szeretnék menni, remélem nem lesz semmi gond.

Ja és nem én pontoztalak le, de azért lehettél volna kicsit kedvesebb is. Pont azért tettem fel a kérdést, mert picit félek, hogy tényleg ártalmas.

Sajnos elég sok problémás terhesség van és gondolom azok a kismamák sem csak a kötelező UH-okon vesznek részt.

Azért köszönöm a válaszod!

2017. szept. 22. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem teljesen biztos, hogy nem ártalmas, a kötelező uh-nál az az irányelv, hogy minél kevesebb ideig ultrahangozzák a babát. Ennek ellenére rengetegen mennek 3,4 d ultrahangokra és nem hiszem, hogy bármi baja lenne később ezeknek a babáknak. Az én lányomat hetente nézték a 7., 8. hónapokban, nyilván nem lehetek benne biztos, de egyenlőre nem látom, hogy bármi gondot okozott volna ez nála.
2017. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!