Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nincsenek sűrűbben...

Miért nincsenek sűrűbben ultrahang vizsgálatok koraterhesen?

Figyelt kérdés

6 hetesen voltam első ultrahangon. A következő, amire mennem kell már a 12. heti lesz. Tudom, hogy minden rendben van és lesz is, de furcsállom kicsit, hogy ilyen kevés az ellenőrző ultrahang. Orvoshoz is csak 2 hét után kell mennem, ráadásul nincs ultrahangja, szóval nem fogunk kukucskálni. Szerintetek jó így, vagy lehetne sűrűbben is uh? Ugyanakkor nem akarok aggodalmaskodni, teljesen jól vagyok, de hallottam már pár történetet, amik kicsit elgondolkoztattak.

8+3 hetes kismama vagyok.


2013. nov. 28. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek lenne tobb? Kora terhesen nagyon meg tenni se tesznek semmit, ha esetleg megindul a veteles.
2013. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt szerintem mindenki így érzi, főleg első babánál, de lesz még nagyobb intervallum is két uh között

mehetsz majd 4D-re is, akkor is lehet kukucskálni

engem is megnyugtatott, hogy minden rendben van, de be kell látnunk, hogy itthon még mindig több vizsgálat van, mint mondjuk Angliában

és egy egészséges terhességnél, megfelelően fejlődő magzatnál nincs szükség orvosilag többre

2013. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Semmi szükség többre.
2013. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
12. hét előtt teljesen felesleges több UH. Pl mint említették, Angliában a 12. hétig egyáltalán nincs, mert az első 12 hét a rizikós, és felesleges ultrahangozni. Viszont később igazán lehetne több, minimum szülés előtt egy 4D, és akkor nem kell napokat vajúdni hagyni a nőket, ha a baba teljesen bele van akadva a köldökzsinórba.
2013. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Azért ez orvosfüggő is, nekem volt uh 5+5-ön (már szívműködéssel) és 7+5-ön is, a 12. heti előtt. Sztk, nem fogadott orvos.
2013. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is keveselltem az uh-k számát, mondjuk nekem a 12. heti volt a 4., amin voltam. Az én orvosomnál sem volt készülék, de mivel elkezdtem 6 hetesen vérezni inkább elmentem többször egy másik magánrendelőbe uh-ra, és fizettem azért, hogy megnyugodjak. :) Én nem bánom, hogy így történt, nem akartam egyfolytában stresszelni.

Amúgy a 36. héttől már hetente küldött uh-ra a dokim, mert kevés volt a magzatvíz és nagyon nagy volt a baba, akkor meg már fárasztott, hogy ennyiszer kell menni. :) 10-12 ultrahangon biztos voltam.

2013. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Szia, sok szakember úgy gondolja, hogy az ultrahangnak káros hatása van a magzatra. És a víz miatt jobban érzékeli a uh-hullámokat, ami kellemetlen, félelmetes neki. Ha nagyobb lesz a baba, látni fogod, hogy ha ultrahangozzák, akkor eltakarja a fejét, és bújik. (Nálunk legalábbis így van, 34 + 3 napos km vagyok) (Olyat is hallottam, hogy a gyakori uh miatt a balkezesség, hiperaktivitás kialakulása gyakoribb lehet. Hogy ez igaz, e azt nem tudom :) SZóval ha semmi nem indokolja, örülj, hogy 6 hetente kell csak mennetek!
2013. nov. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hetesen volt az első, aztán a 12 heti most lesz holnap a 20 heti...:/ Másnak meg havi szinten csinálnak.
2013. nov. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jogosod a kérdésed,ezen én is elgondolkodtam akkor.Az első pár hétben nincs még magzatmozgás,az otthoni szívhangfigyelővel sem hallani semmit,a 4 D-nek sincs értelme,nincs egyetlen olyan visszajelzés a kismamának,hogy a baba él és jól van.Emlékszem majd becsavarodtam én is,amikor hetekig kellett várni a 12.heti uh-ra.Sajnos orvosilag tényleg nem indokolt több,de ezt nehéz megérteni,ha az ember aggódik.
2013. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Később már biztosan jobb lesz, főleg ha érezni fogom a mozgását. :)


Ha valakinek ne adj Isten elhal az embriója mondjuk a 7. héten, akkor azt csak egy hónap múlva fogja megtudni, erre gondoltam. Azt tudom, hogy az ellen tenni nem nagyon lehet.


Nem is tudtam, hogy a babák nem szeretik az uh-ot. Valahol még olvastam is, hogy nincs rájuk káros hatással, és nem lehet túlzásba vinni. Érdekes.

2013. nov. 28. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!