Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell intézni az apasági...

Hogyan kell intézni az apasági nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá?
2010. máj. 27. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na leírom hogy mi a menete!!:)

Elmész a nődokihoz és kérsz tőle egy igazolást az apasági nyilatkozathoz!!Ha ez meg van akkor a pároddal együtt bementek az önkormányzathoz.Ott a lakossági szolgálaton ki kell kérni azt az igazolást hogy hajadon vagy!És utána(vagy anyakönyv vezető,vagy másnál...majd megmondják hová kell menni)Átmentek a pároddal.Ott személyi lakcím kártya kell meg az igazolások!És kiállítják a nyilatkozatot amit alá kell írni!!És a kórházban a szülésnél le kell adni!!Ennyi!:)

2010. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Annyit fűznék az előttem szólóhoz, hogy valóban a te lakhely szerinti anyakönyvvezetőhöz kell menned, ott érdeklődj, de mikor megszülsz, akkor a párodnak menni kell egy közjegyzőhöz, hogy kiadjon valami igazolást, mert csak abban az esetben adják ki a baba születési anyakönyvi kivonatát. Persze ez csak akkor van, ha nem vagytok bejegyzett élettársi kapcsolatban. Érdemes utánna járni pontosan, hogy is van ez. Márciusban mikor szültem egy pár kismama ki is volt akadva, hogy nem elég "csak" az apasági nyilatkozat. Ja! A legfontosabb! Érdemes körültekintően szétnézni a közjegyzők között, mert mesélték a kismamák, hogy volt akinek 3.000-ért, de volt akinek 12.000-ért adták ki az igazolást.
2010. máj. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tényleg úgy jársz a legjobban ha előtte felhívod az önkormányzatot!Nálunk kell egy orvos által kiadott igazolás amely tartalmazza a fogantatás idejét,és a szülés várható idejét+kismamakönyv+személyes iratok.Telefonban azt mondták,hogy a baba születése után kell elmenni a közjegyzőhöz,de igazából én sem értem.Mi elvileg hétfőn megyünk és akkor pontosan rákérdezek erre a közjegyzős "dologra".Ha gondolod akkor megírom,hogy mit mindtak!
2010. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekünk elég volt az apasági nyilatkozat és nem kellett közjegyzőhöz menni!!Pedíg külön éltünk az apukával.....és még a kórházban odaadták az anyakönyvi kivonatot!!
2010. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én a 7:46 vagyok!Szóval elmentünk az önkormányzathoz ahol csak a terheskiskönyvet és a személyes iratokat kérték!

De elmondta a hölgy,hogy amikor a baba megszületik akkor nekem(anyának)el kell mennem egy közjegyzőhöz és ő kiállít egy papírt,hogy nem élek mással hivatalosan élettársi kapcsolatban(2000ft)Állítólag ő adja oda majd a baba anyakönyvi kivonatát.most fogok keresni egy közjegyzőt és felhívom megkérdezem!

És még azt is mondta ha van közjegyző által kiállított papírotok,hogy élettársi viszonyban éltek az apával,akkor még apasági nyilatkozat sem kell,mert ez egyenértékű a házassági anyakönyvi kivonattal.(ez 2010.január 1.utáni legyen).

2010. jún. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!