Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok. A barátaimmal...

22 hetes vagyok. A barátaimmal nemrég beültem egy kávézóba, és mindenki cigizett, figyelmen kívül hagyva hogy én babát várok. Gondolom hogy ez nem hasznos, de nagyon ártalmas?

Figyelt kérdés
Bár szerintem nem fog előfordulni többet hogy beülök, mert még nekem is rosszul esett a füst. Másokkal is előfordult hogy a barátai nem voltak tekintettel rá? Ennyire nehéz nem cigizni egy fél óráig?
2008. okt. 21. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Semmi bajod nem lesz. Gondolj bele, mennyi koszt, szmogot Szívunk be itt Bp-en, főleg azok akik a belvárosban laknak. Mégis egészséges babájuk lesz.
2008. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Hát, inkább magadat okolhatod, hogy a füstöt kellett szívnod. A kávézó mégiscsak egy közösségi színtér, ott nem mondhatod senkinek, hogy ne gyújtson rá. Sajnos. Ugyanakkor én kifejezetten elítélem, ha valaki várandós nő mellett cigizik akár az utcán is. Nemrég történt meg velem, hogy egy zsúfolt buszmegállóban vártam. Sikerült leülnöm, aminek nagyon örültem a rossz vérnyomásom miatt. 34. hetes vagyok, jól látható a terhességem. Erre nem messze tőlem egy öreg nő rágyújtott, a füst pedig egyenesen a képembe landolt. Látta, hogy eltakarom az orromat és nagyon zavar, de iszonyat nem érdekelte, szép komótosan elszívta. Ki tudtam volna verni a kezéből, annyira ideges lettem!!!!
2008. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Az lehet hogy nem volt egyértelmű, hogy a barátaim cigiztek. Azért annyira nem vagyok egó, hogy elvárjam hogy a szomszéd asztalnál ne cigizzenek. :)) (de amúgy üres volt a kávézó) Szóval ez nem esett olyan jól hogy a saját barátaimat nem érdekelte. És tömény füst volt, mert kb 8-an cigiztek egyszerre, egyiket a másik után.
2008. okt. 21. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem akarlak megbántani, de elsősorban neked kellene kerülnöd az ilyen helyzeteket! Véleményem szerint most nem a barátaid füstjét kellett volna szó nélkül szívnod, hanem udvariasan megkérni őket, hogy ne füstöljenek az orrod alá, vagy ha nem bírják ki, akkor ott is hagyhattad volna őket abban a kávéházban... Gondolom, nem volt "kötelező" ott ülnöd :)

Persze tőlük se szép, hogy cigiznek a jelenlétedben, de legközelebb inkább hívd meg őket magadhoz, ne ilyen nyilvános helyen találkozzatok, ahol a babád hasonló helyzeteknek van kitéve.

2008. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, csak mikor beültem, akkor nem gondoltam hogy cigizni fognak, de hát leszűrtem ebből hogy többet nem megyek, mert úgy látszik ők nem fogják fel még ezt.

el is jöttem fél óra múlva.

2008. okt. 21. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Én sajnos nagyon ritkán tudok találkozni a törzsgárdámmal, barátaimmal, mert külföldön élek. Az egész terhességem alatt kétszer fordult elő. Ezeket kivételes alkalomnak éreztem, ezért én javasoltam, hogy a törzshelyünkre menjünk, ahol korábban napi szinten megfordultunk. Az első találkozásnál kb 14 hetes voltam, ők voltak azok, akik nem akartak rágyújtani mellettem (kb tizen voltunk), tekintettel voltak az állapotomra és arra is, hogy én a baba miatt szoktam le a dohányzásról, tehát nem túl kedves dolog előttem cigizni. Ennek ellenére én mondtam, hogy dohányozzanak nyugodtan, ettől nem lesz bajunk, annyit kérek, hogy ne az orrom alá fújják a füstöt és lehetőség szerint ne kilencen egyszerre gyújtsanak rá. Ez így működött, senki sem lázadt. Kinyitották az ablakot, ami mellettünk volt, én eleve a másik sarkon ültem és aki épp cigizett az odaült az ablakhoz. Mivel 5-6 órás találkozásról volt szó, így nem akartam, hogy mindig felváltva kijárkáljanak, mert együtt szerettem volna velük lenni, nem külön külön.

Tényleg nem jó, hogy rád nem voltak tekintettel, de őszinte leszek, ha engem zavart volna, akkor minden további nélkül megkérem őket, hogy mellőzzék a dolgot, vagy csinálják úgy, hogy engem ne bántson a füst.

2008. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!