Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhes vagyok...

Hány hetes terhes vagyok most? Aki márciusra van kiírva, segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám a következő. Igazából nem tudom, hogy hány hetes terhes vagyok és, hogy mikor fogok szülni. Az utolsó menstruációm május 5. volt, de nem ezután estem teherbe, szerintem. A nőgyógyásznál mindig ezt kérdezik elsőnek és eddig akárhány helyre mentem (új SZTK költözés miatt, 4D ultrahang) mindig ezt írják fel először. Az összes lapomon szerepelt, hogy ezek szerint hány hetes terhes vagyok, hogy februárban (14-én) fogok szülni, aztán ahogy megnyílik a kép, mindannyian meglepődnek, hogy milyen kicsi a gyerek. És akkor elmondom, hogy valószínűleg nem akkor estem teherbe és, hogy a június 3-ára várt menstruációm szerintem csak kimaradt, mert nem rég (márciusban) hagytam abba a gyógyszer szedését. Ilyenkor áthúzzák a lapomon a baba korát, új kort viszont soha nem írnak, és a február 14-et március 10-re, vagy 11-re, 12-re javítják. Az utolsó ultrahang adatait beírva egy kalkulátorba 16 hetet kaptam, de ez már jó pár héttel ezelőtt volt, de a legtöbb kalkulátor első kérdése szintén az utolsó menstruáció. Szeretném tudni, hogy hány hetes terhes vagyok pontosan. A védőnő által töltött kiskönyvemben is a következő szerepel, 08.17-én 15 hetes, 09.14-én 16 hetes. Aztán egy gyors ultrahang szerint 09.21-én 16+5.


Utolsó mért adataim 08.28-án

NT: 1,2 mm

CRL: 65 mm

BPD: 22 mm

FL: 8,5 mm

FHR: 162/min


Köszönöm annak, aki segít!


2017. okt. 3. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahang felvételek alapján elég jól be lehet lőni az embrió/magzat korát. Annak higgy!

BPD és FL alapján egaránt 12-13 hetet dobott az alábbi kalkulátor:

[link]

2017. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

CRL és NT alapján is ez jött ki.

[link]

2017. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen "gondom".

De legbiztosabban vannak táblázatok az átlag magzati méretekről. Pl:

[link]


Ha volt már több ultrahangod - mert totál pontosan nem tudnak mérni, 1-2 mm csúszhat - akkor még pontosabban megsaccolhatod a legvalószínűbbet.


Egyébként a 12. hétig fejlődnek egyformán, ezért a 12. heti ultrahangon szokták ráírni a papírra, ha a méretek miatt módosítják a dátumot és onnantól az a jó stratégia, ha azt mondod be megelőzve minden kérdést. ("x-én volt az utolsó menzeszem, de már módosították a terminust és most y. hetes vagyok.")

Aztán meg a legtöbb baba +/- két héttel a kiírt időponttól születik.

2017. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én utolsó menstruációm is május 5.-én volt, nekem februar 9.a kiírt dátum és 21 hetes vagyok.

Egyébként azt mondják, hogy a 12 hetes uh méretei a mérvadóak, aszerint számolják a baba korát.

2017. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Uh napjan voltal 12 hetes 6 napos a meret alapjan (ami az esetedben a legvaloszinubb szamitasi mod).

Igy ma vagy kereken 18 hetes es marcius 6-an toltod a 40 hetet.


Mivel nagy nalad a csuszas, igy en a helyedben mindenkepp beszelnek orvossal, hogy ezt tartsak szem elott a vegen. Nem mindegy, hogy februar kozepen elkonyvelnek 40 hetesnek es esetleg befektetnek a korhazba inditasra ugy, hogy valojaban meg van 3 heted hatra...

(A kesobbi uh mar kormeghatarozas szempontjabol lenyegtelen, mert nem egyforman fejlodnek a magzatok mar ilyenkor. Kb a 14. hetig viszont igen, tehat addig szoktak pontositani a terhessegi kort.)

2017. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ilyesmitől félek én is, ráadásul sajnos szóba került már a programcsászár is, és nagyon aggódom, nehogy emiatt túl korán kerüljön rá sor.. :( Köszönöm neked, hogy a március 6-ot is kiszámoltad, ezt nagyon megjegyzem. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 3. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Első körben menstruáció alapján szoktak számolni, ha rendszeresek voltak a ciklusok.

Ha az UH-n mért adat és a ciklus alapján számított kor között van legalább két hét különbség, akkor szoktak módosítani az UH alapján.

Ilyen esetben viszont a 12. heti UH alapján kell kiszámolni, ugyanis olyan korban még nagyjából egyformán fejlődnek a magzatok.

Később már elég nagy eltérések lehetnek, szóval később nagyon nem lesz pontos.

Tehát ha a menzesz szerinti számítás tuti nem jó, akkor a 12 hetes UH alapján számold ki.

2017. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2018. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!