Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kellene szedni a Duphast...

Miért kellene szedni a Duphastont már teherbeesés előtt? Ha a terhesség megtartása miatt kaptam, nem elég a pozitív tesz után, az már késő? Kinek mit mondott erről a dokija?

Figyelt kérdés
Volt két vetélésem az utóbbi időben. Most ezt ajánlotta a doki hogy 16 naptól Duphaston, ja és CLostit is kéne szednem, bár nem nagyon értem miért, mert peteérésem van, a teherbeeséssel nem volt gondom. Azt nem is váltottam ki. De Duphastont sem szeretnék, mert mi van ha mégsem jön össze mostanában a baba, nem szeretném feleslegesen hormonokkal tömni magam...
2017. okt. 4. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

HELLÓ.

Mivel már pozitiv teszt előtt terhesség jön létre,amihez progeszteron kell , ami a duphaston/utrp/ norcolut stb tabletták így mire elkezdenéd akár késő is lenne, első pillanattól szükség van erre a hormonra, nekem is tuszorepedés utáni naptól kellett szedni

előtte ne kezdd el mert akkor megsem reped a tusző!

de ha volt 2 vetélésed nem értem mit akadékoskodsz, van inkább átélnéd mégegyszer vagy sajnálod rá?


és semmi bajod nem lesz a progeszterontol, nekem sokáig kellett így szedni és semmi bajom, nem kutyul be semmit, ahogy mondják az endokrinológusok is: progeszteronból nincs olyan h túl sok, a 12-14.hétig kell! :)


ha kételkedsz akkor menj a saját fejed után vetélj még 6x és akkor talán leesik,h ki orvos és ki a páciens.;)

2017. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves vagy. Igen, már az első két hétben is kell a progi, de nagyon sokan amúgy is csak akkor kapják, ha már 5-6-7 hetesek és barnáznak, és így is segít nekik. A vetélés sem biztos hogy progi-hiánytól volt, most derült ki hogy egy tömött fogam alatt, tünetmentesen, egy csodálatos góc volt, na az is bőven lehet az oka. Nyilván ha már sokadszor vetéltem volna el, mindent betartanék amit a doki rutinból előír, de van már két gyerekem, akiknél semmi gond nem volt és elsőre összejöttek pl.
2017. okt. 4. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Volt progi mérés valamelyik ciklusba?

Mert így nem lehet tudni nincs e progi hiány.

A vetélések miatt is fontos a progi.

De az első válaszolónak igaza van.megelőzés fontosabb.

2017. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok tudom h nem voltam kedves.. de nem értem minek ez a tiltakozás,nem ördögtől való, nekem első gyerek jött hipp hopp össze második sokára és bizony egyszer énis vetéltem, engem az az 1 is megviselt hiába volt már egy gyermekem..

de ha ennyire nem bízol az orvosodban, ne szedd be és ne járj hozzá majd jön a baba és majd csak 1 megmarad..

igen sokaknak így van,de lehet h te pont nem oda tartozol,hanem ahova pl én.. hogy már kell tüszőrepedés után. ne másokhoz viszonyíts és ne 2 gyerekedhez, azóta sokminden változhatott pl a progid nem működhet jól,alacsony lehet a szintje

2017. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor ne szedd.

Most erre mit mondjunk? Csinalj amit akarsz.

2017. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tok igaza van az elso válaszolonak!
2017. okt. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés

Miért nem volt hasznos a válaszom??

3-as voltam?

2017. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!