Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményed Szinetár Dóráról?

Mi a véleményed Szinetár Dóráról?

Figyelt kérdés
Mint kiderült, az ènekes 40 èvesen vàllalta a 3.gyerekèt, a kötelező vizsgàlaton túl nem csinaltatott egyèb vizsgàlatokat, ès a szülès utàn kiderült hogy down szindrómàs a kisfia...
2017. okt. 6. 18:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Hát ők nem csinálnak ebből gondot.

Nem az én dolgom.

Én a meglévő gyerekek miatt nem így csináltam volna. De tényleg, ez csak az ő dolguk.

2017. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%

Unokanővérem szintén. Tavasszal szült, 20 és fiai vannak, jehova tanúja... A kicsi hat hetes koráig 4 műtéten esett át, szív, gyomor, bél...

Persze, nagyon aranyosak, szeretnivalóak, hatalmas szeretet lehet bennük is... De benne van a pakliban a nagyon súlyos állapot is. Mi van, ha abba fut bele?

2017. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Ez az ő dolga, a közlemény amit kiadott nekem nagyon szimpatikus, sokan, külföldön down-os babát fogadnak örökbe, szerintem mivel anyagi gondjaik nincsenek később is el tudják tartani, nem kell jó fizetést kapnia majd, akkor miért ne vállalták volna.
2017. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet neki egyszerű ismert emberként. Nagyon sokan el fogják ítélni, bírálni, sajnálni és bántani.

Remélem, hogy hamar lecseng.

Egyébként meg megmondta, hogy ha terhesség alatt kiderül, hogy down-os, akkor is megtartják. Ezért nem szűrték külön. Szerintem becsülendő hozzáállás.

2017. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Mivel tudta, hogy ha beteg a baba, akkor is szeretettel várják, így megértem. Jó helyre született a kicsi, szerető szülőkhöz, és a lehető legkevésbé arra van szükségük, hogy vadidegen emberek az életükön csámcsogjanak. Mindenki olyan vizsgálatokat csináltat amilyeneket akar, mondom ezt úgy, hogy mi a kétszázezres panorámát is megcsináltattuk.
2017. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%
2es, ha jehova tanúja akkor hogy esett át műtéteken a gyerek? Mivel a tanúk élből elítélik az összes beavatkozást.
2017. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
Lesz.rom Szinetár Dórát és minden magyar celebet. Inkább azokról van véleményem, akik búlvárt olvasnak és mások magánéletében vájkálnak és okoskodnak. Rosszindulatú hárpia.
2017. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Valoszinű ugy gondolkodtak hogy nem zavarja őket ha nem teljesen lesz egészséges.amugy meg csak enyhén down kóros..

Egyébként meg ha minden szürést végigcsinálnak-akkor is van olyan hogy csak születes utan derül ki hogy gond van.

Az egyik ismerösöm 23 evesen szült down koros babát.pedig voltak szüresen..,

2017. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Én egyáltalán nem ítélem el amiatt, hogy nem csináltatta meg a vizsgálatot, hiszen amúgy is megtartotta volna a gyermeket, akkor meg minek kockáztasson. Ugyanis az amniocentézisnek van vetélési kockázata. Emellett nem értem azokat, akik kiemelik, hogy mi van akkor, ha a szívével lesz gond, meg súlyos beteg lesz, stb. A közleményében leírta, hogy fizikailag egészséges a gyermeke.

Ma már a korai fejlesztéssel, és a további terápiákkal nagyon sokat tudnak fejleszteni a downos gyermekeken, és az átlagélettartam is jelentősen magasabb, mint régen. Emellett van sok példa arra, hogy downos felnőttek önállóak, elvégezték az iskolát, dolgoznak, van párjuk, stb.

Ha pedig segítségre szorulna felnőttkorában, és a szülei már ezt nem fogják tudni neki biztosítani, akkor vannak lakóotthonok, melyekben 5-6 downos felnőtt él, és vannak segítőik.

2017. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Ilyenkor szerintem sok minden mérlegelendő.

Van 2 gyereke. Rájuk most hatalmas terhet rakott a beteg kistestvérrel. Mivel már nem is fiatal és ő se él örökké így a tesókra marad, ami szerintem nagyon is befolyásolja a jövőjüket.

Magamból kiindulva lehet inkáb én cipelném lelki teherként egy abortuszt (nem pártolom), mint a gyerekeimnek legyen lelki teher egy beteg tesó ápolása.

De sose kerüljön senki ilyen szituációba.

2017. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!