Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mi a Hellp szindróma...

Pontosan mi a Hellp szindróma tünete?

Figyelt kérdés
Ha nektek van tapasztalatotok osszátok meg
2017. okt. 8. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

"A szindróma a fehérjevizeléssel, magas vérnyomással járó preeclampsia (terhességi toxémia) legsúlyosabb formájának számít. Ilyenkor a vörösvértestek szétesnek, a vérlemezke-szám csökkent, és magasra szöknek a májenzimek értékei."

"Legfőbb tünete a jobb bordaív alatti fájdalom, de jellemző a látászavar (szikralátás) és a fejfájás is. Erre a háromra az orvosok egyből rákérdeznek, ha magas vérnyomás vagy egyéb panasz miatt a HELLP-szindróma gyanúja felmerül. A jobb bordaív alatti fájdalom miatt felvetődhet az epekő, az epehólyag-gyulladás, a hasnyálmirigy-gyulladás, a hepatitis vagy a gyomorfekély gyanúja is, ezeket vizsgálatokkal ki kell zárni. A három fő panasz mellett jelentkezhetnek görcsök, ínyvérzés vagy vérvizelés, mellkasi és vesetáji fájdalom, hányinger és hányás is. Ezek a tünetek azonban nem annyira jellegzetesek."

[link]

2017. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma du mar ez a 3. Hellp-es kerdes? Egyazon szemely aggodik ennyire?
2017. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én hellpes voltam, 26. hét körül kezdődött vizesedéssel, utána magasvérnyomás, vizeletem tökéletes volt.33. héten erős jobb bordaív alatti, gyomortáji fájdalom (sem állni, sem ülni, sem feküdni nem tudtam) hányás, rosz közérzet.
2017. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod ! A borda alatti fájdalom akkor nem enyhült igaz? Csak mert nekem hátul jobb de néha bal oldalon a bordámnál elkezd fájni aztán elmulik ..viszont nem annyira fáj ha fáj ..

Sajnálom hogy át kellett élned . Azt megkérdezhetem a babával minden rendbe volt/lett?

Félek ha nekem is Hellpem lesz belehalunk a babával , már olyan rég ota vártuk..

2017. okt. 8. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
A hellpes anyuja vagyok.33. héten született a baba csak kicsi volt a súlya a betegség miatt.1 hónapot voltunk kórházban.Egészséges, annyi problémája volt, hogy lágyéksérvvel kellett műteni.A hellpnek 2 fajtája van a hirtelen kialakuló és a fokozatos.A hirtelen kialakulónál nincs ssemmi előjel egyszer csak rosszul leszvaz anyuka, azonnal kiveszik a babát.Nekem a fokozatos volt.Mielőtt kivették a babát már napokkal korábban fajt a gyomrom (mint kiderült a májam) olyan volt mintha egett volna a gyomrom.Viszont amikor nagyon rosszul lettel akkor elviselhetetlen volt a fájdalom, hánytam szédültem, hortelen nagyon leromlottak az értékeim.Egyébként egy vérvételböl kiderül minden toxopanelt csináltatott az orvos.
2017. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hanyadik hétben vagytok?Ha kétséged merülne fel, tehát úgy érzed baj van azonnal orvos, kórház, ügyelet.Inkább 5x feleslegesen mint 1x ne menjen be az ember amikor baj van.
2017. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
25 hetes vagyok
2017. okt. 8. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Orvos látott?Csináltak vérvizsgálatot?Mert ha látnak valami változást (rossz irányba a vérvételen, uh-n), de még nem súlyos az állapotod akkor megpróbálják addig bentartani a babát ameddig csak lehet.De ahogy elér egy bizonyos határt a vérképbenben az érték azonnal ki kell emelni a babát.
2017. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!