Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazma egy betegség? El...

A toxoplazma egy betegség? El kell kapnom, hogy baj legyen?

Figyelt kérdés
Elnézést az ostoba kérdésemért, de nagyon meg vagyok ijedve. Most jött meg a labor eredményem és még nem estem át ezen a betegségen, ha egyáltalán az. Tehát nem vagyok védett, viszont jelenleg az eredményem negatív. Az ismerőseim azzal ijesztgetnek, hogy a babám súlyos rendellenességekkel, vakon is születhet, amit ugye nem lehet tudni, csak miután a világra jött. Rettenetesen megijedtem ettől, főleg attól, hogy megvakulhat. A kérdésem az lenne, hogy amíg ez az eredményem negatív, addig biztosan nem lesz semmi baj? Csak akkor kezdjek pánikolni, ha már pozitív? Erre pedig a szűrés van, hogy folyton ellenőrzik, tehát figyelik, hogy időközben nem kaptam e el, ugye?
2017. okt. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Youtube-on van fenn egy szuper videó a toxoplazmózisról, az iserúseiddel meg MOST beszélgess el, hogy pofa be és foglalkozzanak magukkal.
2017. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a zallatorvos youtube csatornán a toxoplazmarol szolo videot es minden kérdésedre választ kapsz.
2017. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Csatlakozom, nézd meg a videót. Amúgy nincs ellene védőoltás, semmit nem tehetsz, hogy átessél rajta, én is negatív vagyok, pedig 30 éve macskákkal élek, mondjuk ilyen hisztériát nem csaptam, mint te, minden trimeszterben megnézettem vérvétellel, hogy megfertőződtem-e, és ugyanúgy a macskákkal fetrengtem a kanapén.
2017. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Az influenzától is ugyanúgy félhetsz, több napig magas lázzal járó állapot sem tenne jót. Amikor majd Streptococcus-ra szűrnek a terhességed végén, ne írj ki újabb kérdést. Úgyhogy nyugi.
2017. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


Egyébként nekem vannak macskáim és a nőgyógyász kifejezetten azt mondta, hogy nem is javasolja a toxoplazma tesztet csak ezért. Véleménye szerint ennyi erővel azt is nézhetnénk 2-3 hetente, hogy nem-e leszek hirtelen hiv pozitív... Ő azt mondta, hogy ha már átestem rajta, az jó, de ha nem, akkor a protokoll szerint elég gyakran nézegetni kéne, hogy nem-e kapom meg és a tb már nem támogatja szóval drága mulatság lenne, ezért inkább tartsam be az óvintézkedéseket. 25 év alatt két toxoplazmával megfertőződött kismamával találkozott, macskája egynek se volt, sőt az egyik kifejezetten gyűlölte is őket, mindketten megettek valamit úgy, ahogy nem kellett volna. Van tünete, kaptak rá antibiotikumot és senkinek semmi baja.


Ne egyél nem jól hőkezelt húst (jobb helyeken nem csak a steak, hanem a hamburger is ilyen, hogy kicsit rózsaszínre hagyják a húspogácsa belsejét, szóval az ilyen élvezeteket terhesen nélkülöznöd kell) Ha húst tapizol, utána alaposan moss kezet meg minden konyhai eszközt is. Kertészkedés után alaposan moss kezet, ne egyél olyan kézzel. Zöldséget, gyümölcsöt szintén alaposan mosd meg. Én arra is figyelek, hogy azt is alaposan le és elmosom, ami érintkezik az ilyesmivel, plusz a húst pont ezért nem nagyon mosom meg, mert kimutatták, hogy hőkezeléssel úgyis mindent megölsz rajta, de ha mosod, akkor fröcskölsz, csöpögtetsz és nem vagy előrébb, mert úgyis elkészítés közben minden meghal a hőtől, csak előtte jól beszennyezted a fél konyhát is, mintha nem csináltál volna vele semmit sem...


Szóval nem kell betojni. Általában a macskásokat küldik el a tesztre, holott egy rakás más módon sokkal jobban el lehet kapni, mint a nyomorult macskáktól, csak azzal meg nem foglalkozik senki, nem is mondják senkinek stb. csak a macskásokat ijesztgetik, meg nézegetik pedig...

2017. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a lekezelő és a kedves hozzászólásokat is. Teljesen megnyugodtam. A videót megnéztem, nagyon vicces volt. Mindenkinek szép napot!
2017. okt. 9. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Az a videó nem vicc kérdező,hanem ez az igazság a toxoplazmózisról.Amúgy meg amíg kiírtad a kérdést,be is pötyöghetted volna a google-ba,hogy TOXOPLAZMÓZIS,és minden kérdésedre választ kaptál volna.
2017. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy vicc, hanem, hogy vicces. Két külön dolog. És köszi, én is bepötyögtem, el is olvastam mindent, elnézést, hogy más várandós emberek tapasztalataira is kíváncsi voltam. A kérdésemre a választ megkaptam, a vakon született gyerekeket nem a kisujjamból szívtam ki, elnézést azért is, hogy megijedtem, elég lesz a kötözködésből. Szép estét
2017. okt. 9. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!