Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az igaz, hogy ha valaki nem...

Az igaz, hogy ha valaki nem visz be elég folsavat a szervezetébe a terhesség kezdetéig, annak nagy valószínűséggel beteg lesz a babája?

Figyelt kérdés
Nem készültem a terhességre tudatosan, nem szedtem előre semmit, most vagyok az 5. héten. Így gondolom nincs elég folsav a szervezetemben, amiről olvastam, hogy a központi idegrendszer fejlődésében elengedhetetlem. Régebben vashiányos is voltam, egy ideje nem nézettem vérképet. Szerintetek baj lesz így ebből? :(
2017. okt. 10. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok jó evő - választékosan evő - és vitaminokat se szedtem. De a szervezetem amúgy elég erős, keveset vagyok beteg és sosem volt vitamin hiányom. Nem is értem hogy.. Pedig van hogy csak egy szendvicset eszek 1 nap...


Szóval.. Teherbeestem, utána persze figyeltem az étkezésre, de előtte nem, utána már igen: szedtem vitamint.

Semmi baja nem lett a babámnak. Sőt. 1 éves lesz és még nem volt beteg.

2017. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz ezen, nem szabad! Tudod hányan nem szednek terhesvitamint fogantatás előtt, még azok sem feltétlen, akik tudatosan tervezik a babát, mert nem lehet pontosan tudni, mikor fogan a baba, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy meg is fogan a baba akkor, amikor tervezik?


Semmiképp ne görcsölj ezen. Mostantól kezd el szépen szedni folsavat, vagy inkább terhesvitamint, abban van minden, ami a babának kell, és csak arra gondolj, hogy teljesen egészséges babát fogsz szülni.

2017. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok nem tervezett baba születik, a legtöbbjük egészséges, tehát nincs kiugró jelenségről szó. Nem kell parázni, minden rendben lesz.
2017. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nagyobb eséllyel lehet baj, de nem jelenti azt, hogy biztosan lesz!


Amit a #1 válaszoló írt, az első fele rám is igaz, én terhesség alatt is ugyanúgy hülyeségeket ettem, a folsavról pedig 9 hetesen hallottam először, akkod kezdtem el szedni. Ezen kívül csak később vasat és magnéziumot szedtem, teljesen egészségesen született a babám, pedig terhességi diabéteszem is lett és nem tartottam a diétát..

2017. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy jelenti! Én a 2. babánál nem szedtem semmit és kutya baja. Miért, régen a nők szedtek, vagy manapság bizonyos rétegek szednek? Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell, most megint terhes vagyok és szedek vas +folsavat, d vitamint, magnéziumot, de azért ha rendesen táplálkozunk, abban is van minden vitamin és ásványi anyag.
2017. okt. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Ma elkezdtem szedni a terhesvitamint, az első időpontot a nőgyógyászhoz sajnos csak a 9. hét elejére kaptam, addig még azért izgulhatok kicsit.
2017. okt. 10. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nagy valószínűséggel? Ki mondott ilyet? Szerintem senki. Van egy minimális összefüggés a folsavval, de ez csak statisztika, nem így kell értelmezni, ahogyan te teszed.
2017. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ez úgy működik, hogy HA a baba bizonyos rendellenességgel jönne, akkor a folsav "javíthat" azon. Tehát ha nem szedted és kevés zöldséget eszel, de a gyerek genetikailag nem hajlamos pl. a nyitott gerincre (ami azért szerencsére igen ritka), akkor egészséges lesz.

De azért kezd el most szedni - újabban a B-vitamin komplexet ajánlják - hiszen neked is kelleni fog.

2017. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem NAGY valószínűséggel, hanem NAGYOBB valószínűségfgel, mint azoknál, akik szedtek. Nem tudom, érzed-e, de hatalmas a különbség.
2017. okt. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!