Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19hetesen megyek genetikai...

19hetesen megyek genetikai uhra? Látható lesz a baba neme?

Figyelt kérdés

19+1 hetesen megyünk,jó lenne tudni miket néznek ilyenkor es láthato e a neme

Eddig se 12 sem 16hetesen nem látta az orvos.

Valahol azt olvastam h 20hetes genetikai uh kötelességük megállapítani. Van ebben igazság?

Amugy azt mérik amiket szoktak vagy megnézik jobban a babát?


2017. okt. 12. 18:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Olyan nincs hogy kötelességük. Mint a neve is mutatja, genetikai rendellenességekre utaló jeleket keresnek(tarkóredő, orrcsont hiánya, tág agykamrák, gerinchasadék stb). SZTK alapon nem kötelességük nézni a nemét.
2017. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Ilyeneket néznek: fejátmerő, haskörfogat, combcsont hossza...

Nézik a gerincet, agyat, végtagokat, hasban belső szerveket.

Vizsgálják a szívet, ki- és belépő ereket.

Ajakhasadékot is felismerik, ha van.

Ilyenkorra már van orrcsont, a tarkóredő eltűnik normál esetben.


A nemét lehet ilyenkor már látni, kivéve, ha nem nyitja szét a lábát.

2017. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Orrcsont már 12 hetesen is van, csúnya lenne ha nem.:) az genetikai rendellenességre utalna 2#


1# sejtettem, csak olvastam egy cikk végén, nem is értem h miért lenne kötelességük. Csak mondom hátha megis és én nem tudom.

2017. okt. 12. 19:35
 4/23 A kérdező kommentje:
Amúgy mentek a zöldek. Köszi😊
2017. okt. 12. 19:35
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk nem látták, mert a baba keresztbe tett lábakkal érezte épp kényelmesnek. Csak a 23. héten derült ki 4D-n, hogy fiú, de amúgy végig az volt a szöveg, hogy biztos lány, azért ilyen szégyellős :D

De egyébként sem kötelesek megmondani.

2017. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Jó szöveg. Nekem is ezt mondogatják.:D

De lanyt is erzek mar pozi teszt óta.:)


19+1 hetes utan 8 nappal van pont idopontom az orvosomhoz ,talán majd ott, ha genetikain nemis.:)

2017. okt. 12. 19:51
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 18+6on volt a genetikai és megkérdezték,hogy tudom e a nemét. Mondták,hogy fiú
2017. okt. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Látni fogják valószínűleg, kötelesség csak a genetikai szűrésre vonatkozik, nekik tök mindegy a neme.
2017. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Koszi.:)16 hetesen még nem látták. Mert csont mogott volt a fél gyerek. Ilyen vt vkinek? (16+3hetesen) es meg mindig lent erzem a babat meg szivhangjat is lent hallom
2017. okt. 12. 22:01
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Ez hülyeség, hogy nem látják, mert keresztbe teszi a lábát, nem nyitja szét, stb. Ennyi erővel a szívét sem látja, ha a mellkasa előtt van a keze? Az UH lényege, hogy átlát a lágyszöveteken, ilyenkor pedig még a csont is porc.

Vagy lusta a doki, vagy bizonytalan, de a 16. héttől már elég egyértelműen látszik a neme. A rutinosabb orvosok pedig a 12. hetin is megmondják.

2017. okt. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!