Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki nem szedett terhes...

Volt aki nem szedett terhes vitaminokat mint például gravida, elevit egész terhessége alatt, és szerintetek nagy baba lesz így?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen nem bírtam a terhes vitamint hánytam tőle, csak azt szedtem amit az orvos előírt folsav, magnézium, vas, kálcium tabletta, d vitamin, és mégis már 2800 gos a babám, 36 hetesen. Volt olyan közületek aki szintén nem szedett ilyen gravidát, elevitet stb.. és mégis egészséges babája lett? szerintetek nagy baba lesz ha már most 2800 g? Mindig azt olvastam h jaj a terhes vitaminoktól lesz nagy a baba én nem szedtem mégis ekkora lett :D aminek persze örülök de érdekelne azért.. méhlepényem 1 es fokozatú.

2017. okt. 12. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak folsavat, később vasat és magnéziumot szedtem, mindkétszer terhességi diabéteszem lett, 2 egészséges, átlagos méretű babám született.


2800g miért lenne sok 36 hetesen?

Plussz ez egyébként is csak becslés, akár jósnő is mondhatta volna kártyából...

2017. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Semmi köze a vitaminoknak a baba nagyságához.

A lányom 2600tal született, végig szedtem az elevitet. (Mellesleg aznap reggel 3600ra mérték az uhn)

Barátnőm nem szedett vitamint, sőt alig evett, végig hányt szinte.3400el szülte a kislányát.

2017. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez inkább genetikai.. :) én terhesség elött is szedtem vitamint és még se lett 5kilós a gyerekem. 3340grammal született, szép formás volt.

Egyél egészséges kaját, kerüld az agyon cukrozott, sózót kaját, ne dohányozz,ne igyál alkoholt és biztos egészséges lesz a picikéd. ;)

2017. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Én a 6. héttől hánytam 28. hétig, utána infúzióban csak b12-t kaptam a gyógyszerek mellett, de ekkor már tudtam kicsit enni, tehát a baba se kaját, se vitamint nem kapott, makkegészséges, 2600-zal született a 36. héten, nekem viszont tönkrementek a fogaim, erősen vashiányos lettem, a babák elszedik maguknak, amire szükségük van. Háborúkban éhínségnél sem születnek alacsony súllyal.
2017. okt. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Semmi köze a vitaminoknak a baba nagyságához
2017. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 36 hetesen kislányomat 4000 grammra becsülték, ehhez képest 3250 grammal született a 39. héten. Terhességem alatt szedtem terhes vitamint (Ladeevit) és vas tablettát. Szerintem nincs összefüggés a vitaminok és a baba nagysága között.
2017. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit uh alapján mondanank sùlyt azt felejtsd el. Kamu.

Nem szedtem terhes vitamint. 3800ra tippeltèk a fiam 4310el született

Lànyomnàl se szedtem. Ott már meg se jegyeztem milyen súlyt tippeltek.3300al született

2017. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Mind a két terhességnél szedtem elevitet, nagyon keveset híztam (5kiló az eredeti 55 kilómhoz) a kislányom mégis csak 2650 grammal született, a fiam pedig 3200-al. Egészséges időre született babák. A hízás=nem hízás sem befolyásolja a baba méretét, szélsőséges esetektől eltekintve, szerintem a vitamin sem. Igazából arra az édesanyának van szüksége, mert a baba tőle veszi el a tápanyagokat :)
2017. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Bocsika, de neked a 36 héten nagynak számít a 2800g?

Nekem 36 héten 3700 volt.. És 4 kg felett született. Na az nagy baba. A te babád nem lesz nagy.

Én én sem szedtem terhes vitamint. Többet próbáltam, de kihánytam mindet. Magnezium, vas folsav.

2017. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sztem nem nagy a babád, pont jó.

De sztem semmi köze a vitaminnak ehhez.


Első babámmal szedtem a 18.hetig hébe-hóba elevitet. Meg folsavat 13.hétig utana mar amugy csak mg-t es jó nagy babánk lett ( vagyis csaladon belul annak véljük)

3890 nek becsultek a csaszar elott 3 nappal

3800grammal jott vilagra 38+6 hetesen.


Masodik babánkkal:

Nem szedtem egyáltalan én 3699 grammal jott vilagra 39+1 hetesen.

Szval nem volt koztuk sok...

2017. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!