Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Láthatás. Köteles vagyok...

Láthatás. Köteles vagyok biztosítani bármikor?

Figyelt kérdés
A párom elhagyott, külföldön él. Még nem született meg a kicsi, de a dédszülők akik magyarországon élnek folyamatosan zaklatnak, hogy ha megszületik ők majd hetente több alkalommal jönnek. Nem jó a kapcsolatom sem velük sem a nagyszülőkkel. Abortuszra akartak kényszeríteni, kiabáltak a terhességem elején, hogy nem tehetem tönkre a fiúk életét. Valóban kötelességem beengedni őket. Ha a baba apja itt tartózkodik 2 hetet minden egyes nap jöhet a szüleivel?

2017. okt. 13. 13:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Joguk van ehhez? Vagy megtehetem, hogy csak az apának biztosítom a láthatást, és a nagyszülők, dédszülők azért mindennap nem?
2017. okt. 13. 13:55
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Az apának és a nagyszülőknek kell láthatást biztosítani, a dédszülőknek nem. Hogy mennyi legyen a láthatás ideje, gyakorisága arról jobb, ha meg tudtok állapodni és nem terelitek jogi útra a dolgot.
2017. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Biztosítom nekik, de minden egyes nap erre kötelezhetnek? Az apukának többször engedném, de ő mindig a szüleivel jönne vagy a pici dédszüleivel. És gondolnak egyet, aztán idejönnek zaklatni, mondván ők a dédszülők.
2017. okt. 13. 14:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Van apasagi nyilatkozat? Ha nincs nem vagy koteles, de ok perelhetnek lathatasert.
2017. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nincs apasági, de nem is arról van szó, hogy tiltanám. De ezt túlzásnak tartom.
2017. okt. 13. 14:11
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Apuka egyáltalán írt alá apasági nyilatkozatot??? Elismeri az apaságot???
2017. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs apasági nyilatkozat, nincs a gyerek hivatalosan elhelyezve, nincs lathatas se. A saját lakásodba meg azt engedsz be, akit akarsz.
2017. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi alapján mennének???

Nincs apasági nyilatkozat, akkor a kórházban a nevedre kerül a gyerek, senki nem követelhet semmiféle láthatást...


Vagy perelnek, vag y a jóindulatodon múlik a dolog.

De mondhatod, hogy nem engeded be, sak apukát. Amennyiben olyan ember megy a házadba, akit nem engedsz be, rendőrt hívsz, magánlaksértésért.


Egy újszülötthöz szerintem a bíróság max havi 1 alkalmat enged láthatást a nagyszülőnek napi szinten biztos nem.

2017. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
En a helyedben eloszor megbeszelnem veluk a serelmeimet. Kozolnem, hogy ok ezt gyereket nem akartak. Lefektetnem a szabalyokat, hogy elore megbeszelt idoben lathatjak a gyereket, maximum egyszer egy heten. Ha ebbe nem mennek bele, akkor mindenkepp jogi utra terelnem a dolgot. Azonban ne feledd el, hogy van egy aduasz a kezedben. Ha nem a ferjedtol van a gyerek es o meg a terhesseged alatt elhagyott (ha nem szorulsz ra a penzre es buszke vagy) en azt mondanam szuleskor, hogy nem tudom ki az apja es a kedves apuka meg a csaladja is tehetnenek egy szivesseget. :) Probalja meg bizonyitani, hogy az ove. Nem tudja. Te pedig epulj, szepulj, kezd ujra es felejtsd el oket egy eletre. A gyereknek sokkal jobb egy szereto anya vagy egy jofej neveloapa, mint egy ilyen semmirekello, aki xarban hagyott.
2017. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

9-es, az apa is kezdeményezheti a DNS vizsgálatot, és ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor kérheti a láthatást.


SZóval csak elhúzni tudja a kérdező, ha hivatalosan történik minden.

De valóban, azzal is sok időt "nyer", ameddig senkit nem kell a baba közelébe engednie az apuka családjából.

2017. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!