Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akik csak a 40. hét...

Kismamák, akik csak a 40. hét környékén vagy utána szültetek, mennyire voltatok még akkor energikusak?

Figyelt kérdés

Nekem minden nap mondhatni egy kinszenvedés. Nagyon próbálom még tartani magam, de ott tartok, hogy előre félek már attól, hogy le vagy felöltözzek, a zokni és cipő húzásról már nem is beszélek. Alig tudok megfordulni az ágyon és aludni sem tudok. Nappal emiatt extrán fáradt vagyok, de nem alszom, mert attól félek, hogy úgy még kevesebb esélyem lenne arra, hogy éjjel bármennyire is menjen a dolog. Bocsánat a nyavalygás miatt, csak már eléggé kivagyok :(

40+2 hkm


2017. okt. 27. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Első babámmal igaz nem értük el a kiírt dátumot, de majdnem. 39+5 hétre szültem. Egész jól bírtam, jól aludtam. Hasam alig volt. Meg az utolsó napokban nem is tudom mi történt de több energiám volt, mint az azelőtti hetekben.


A második babámmal az utolsó hetekben már szenvedtem, ahogy írod, kínszenvedés volt minden egyes nap. 40+1 hétre szültem. Nyár volt, nagyon meleg, nem bírtam elaludni, a fiam korán keltett, mozogni is alig bírtam.

2017. okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Megértelek. 40+6ra született a fiam, de már minden bajom voltm. Főleg az éjszakai gyomorégés, de az a bálna test különösen nehéz volt:) Viszont szülés után, ahogy kibújt, már kaptam levegőt, 7 kiló lement rólam és könnyűnek éreztem magam. Oké, a gátmetszès miatt nehézkes volt a járás, ülés, de az már komolyan jobb volt.

Kitartás, már csak napok kérdése :)

2017. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, csak még megfűszerezve egy kis ember undorral. Még a saját anyámmal sem volt kedvem beszélni, egész nap csak pihentem meg nyűglődtem. Szerintem belefér ez a kis nyavalygás, nem gáz 😁 én a 41+3 napon indult be a szülés. Még az egyik szomszéd meg is jegyezte, h azt hitte, h sose szülök meg.. 😅 inkább nem is válaszoltam semmit.

Vígasztald magad azzal, h anyás lesz a picikéd 😉

2017. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41+1napra szültem. Nem volt nagy hasam, viszont picurka nyomott valami ideget és emiatt a 39. héttől nagyon fájt a derekam, a bal lábamra sántítottam. Emellé társult 2 naponta epehányás, étvágytalanság. De megérte rá várni.
2017. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A másodikat a kiírt napon indították, azon kívül hogy nagy volt a hasam és inzulinnal kellett szúrnom magam naponta 3x mintha nem is lettem volna terhes (na meg volt egy kis gyomorsavam), viszont az elsővel az utolsó kb 2 hétben minden bajom volt!! Ő 38+5-ön született...
2017. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Nappal emiatt extrán fáradt vagyok, de nem alszom, mert attól félek, hogy úgy még kevesebb esélyem lenne arra, hogy éjjel bármennyire is menjen a dolog."


No és aztán? Otthon vagy, nem? Tök mindegy, hogy mikor alszol meg mennyit. Attól meg nem kell félned, hogy mi lesz, ha megszülsz, mert a gyerek így is úgy is felborítja az ember alvási szokásait, szóval ebben a kb. egy hétben, ami hátra van nyugodtan dőlj ki nappal, ha épp úgy érzed el tudsz aludni. Lehet, hogy többször keveset tudnál egész nap és éjjel. Reggel meg úgy se kell időre kelned, szóval az se baj, ha éjszaka mikor sehogy se tudsz aludni, akkor molyolsz valamit, addig míg rád nem jön, hogy na most hátha menni fog.

2017. okt. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia. Én augusztus 5 re voltam kiírva. 2.an jött a kislányom. Aznap még medencét takarítottam mostam coztem takarítottam a kertbe ugykodtem. 5 óra körül belementem a medencébe jó hideg volt a víz jólesett egy kis hűvös. Na a hűvös víz meghozta a hatást. Megrepedt a búrok. 6 kor bementünk. Fel 9 kor már sírt a kislányunk. És végig ilyen energikus voltam pedig az elején a vérzéstől elkezdve2minden volt...gyomoreges álmatlanság huuu...minden....de nem adtam fel. Megérte. Még egy kis kitartás és minden jó lesz. Hidd el megéri várni és túrni. Aludni még akkor kell ha almos vagy. Mindegy h éjjel van vagy nappal. kitartás.
2017. okt. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41+1 hétre született a kisfiam, pont a 40. hétig teljesen jól voltam és energikus, de attól a naptól fogva, hogy betöltöttem a 40. hetet, fájt a csípőm, derekam, minden bajom volt, alig vonszoltam magam, szörnyű volt. Hálát adok az égnek, hogy azelőtt semmi bajom nem volt, így csak 8 napot kellett kihúznom így. Kitartás, hamarosan vége!
2017. okt. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39+5re volt program császár. Utolsó percig élveztem. Még előző nap is kirándultam.
2017. okt. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41 hetesen szültem, sokat feküdtem már, de egyébként ha volt dolgom megcsináltam, még plázáztam, bevásároltam is, ilyenek. Engem inkább a mindennapos nst terhelt le, utáltam folyton a kórházban várakozni, ülni nem szerettem. Nappal meg aludj! Mert a legtöbb szülés éjjel indul be, és ha nem vagy kipihenve akkor nehezebben tudod megcsinálni.
2017. okt. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!