Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az h elmenni táppénzre?

Mi az h elmenni táppénzre?

Figyelt kérdés
Nemrég kérdeztem itt h mikor lehet elmeni a munkábol ha terhes vagyok , és nagyon sok szo volt a táppénzrol.
2017. okt. 31. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Be vagy jelentve rendesen?
2017. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kevés az info. Olvass utána ha ennyire fogalmad sincs, és ha konkrét kérdésed van tedd fel.
2017. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha dolgozol akkor 28 nappal szülés előtt el tudsz menni csedre. Az fél évig jár utána gyed a gyerek két éves koráig, háromig még gyes.

Ha nincs munkahelyed akkor szülés napjától tudsz három évre gyesre menni.

Táppénzre veszélyeztetett terhesként tudsz menni (persze ha van munkád) már onnantól hogy van szívhang. Erre javaslatot nőgyógyász ad és aa háziorvos vesz állományba. Táppénzen annyit lehetsz max amennyit az adott munkahelyeden dolgoztál (pl ha 5 hónapja vagy ott akkor 5 hónapot lehetsz táppénzen)

2017. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Táppénzen annyit lehetsz max amennyit az adott munkahelyeden dolgoztál (pl ha 5 hónapja vagy ott akkor 5 hónapot lehetsz táppénzen)"


Csak ha 30 napnál hosszabb megszakitás volt ajogviszonyában. Ha nincs ennyi akkor ez a kitétel nincs.

2017. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

kb 1 perc alatt megtaláltam. szegény gyerek ha még ezt sem tudod....

[link]

2017. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De amigy tenyleg... Jo reggelt?
2017. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy kozbekerdezek en is . 4-5 hetes terhes vagyok . Lassan megyek nogyogyaszhoz . Aprilis ota dolgozom gyarban, allo-fizikai munka , autoalkatresz gyartas ,szinte kozvetlen mellettunk fujnak ragasztokkal a fujok...acetont,helmipur ragasztot is hasznalunk... Gondolom ez elegge veszelyes kornyezet napi8oraban. De igy mi lesz? Muszaj lesz meg par honapot dolgoznom,mert csak aprilis ota vagyok ott?
2017. nov. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, miért lemne muszáj maradnod mert április óta vagy ott? Még ha ezelőtt sosem dolgoztál is el tudsz menni rögtön táppénzre és maradhatsz is végig, plusz a 365 napod is simán meglesz. Mire gondolsz?


Amúgy jogilag nem táppénzre kell menned mert az akkor van ha a te állapotod van veszélyeztetve. Nem az3rt mert a munkaköröd veszélyes. Ilyenkor kötelesek olyan munkakört felajánlani ami könnyitett, azaz nem vegyszeres 3s nem állómunka. Ha nem tudnak ilyet akkor állasidőt kell fizetniük ataz megkapod a béred munka nélkül is. A jóviszony miatt szoktak mégis sokan elmenni táppénzre (plusz persze mert nem tudnak erről), de mivel pár hónap után terhes lettél igy sincs garancia jogy tárt karokkal visszavárnak majd.

2017. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Koszonom utolsó,ezt nem tudtam!!! Akkor vegulis ha a nodokinal mar lesz szivhang, a fonokommel kell beszélnem ?
2017. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dolgoztam elotte sajnos megszakitasokkal mert nem igazan akartak bejelentgetni...
2017. nov. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!