Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hónap után lehet elmenni...

Hány hónap után lehet elmenni táppénzre?

Figyelt kérdés
5év után megszűnt a munkaviszonyom, most még munkanélkülin vagyok, ami július 4-én letelik, de lesz állásom csak arra lennék kíváncsi h 3hónap után elmehetek majd táppénzre vagy ahhoz több kell? Április 5-én szűnt meg a munkaviszonyom!

2012. jún. 21. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Folyamatos volt a biztosítotti időd az elmúlt 2 évben? Vagyis volt benne 30 napnál hosszabb megszakítás (amikor se nem dolgoztál, se nem kaptál álláskeresési támogatást?)


Táppénzre azonnal eljöhetsz, de ellátást nem biztos, hogy kapsz.

Ha egy évnél rövidebb ideig volt folyamatos a jogviszony, akkor csak addig jár a táppénz, amíg dolgoztál (pl. ha 3 hónapja dolgozol, akkor 3 hónapig kaphatod a táppénzt, mértéke 50%).

Ha egy évnél hosszabb ideig volt folyamatos, akkor korlátlan ideig jár, mértéke 50%.


Ha az elmúlt 5 évben végig volt munkaviszonyod, és a megszűnés után egyből álláskeresésit kaptál, és annak lejártával azonnal mégy dolgozni, akkor korlátlan ideig jár, és 60% a mértéke.

2012. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A legutóbbi:), tehát egy nap szünet sem volt és ha minden jól megy most sem lesz, tehát akkor jár a táppénz, jaj, de jó, mert már teljesen bele vagyok bonyolódva, csak sajnos a mai világban a protekciósok előnyt élveznek engem meg kipakoltak!

Köszönöm a segítséget!

2012. jún. 21. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:

én az 5.héttől tp-en vagyok..

37hkm

2012. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!