Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhető ez a vitamin várandós...

Szedhető ez a vitamin várandósan magzatvédő vitamin mellé?

Figyelt kérdés

19 hetes kismama vagyok. A várandósság előttől szedek babavitamint, de most szeretném kiegészíteni ezt kalciummal és magnéziummal. Ezt a terméket találtam, amiben mindkettő benne van. Kismamák! Ti szednétek ilyet? Köszönöm!


[link]



2017. nov. 3. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Olyat ne vegyel be amit testépítőknek találtak ki. Hidd el abba biztis olyan is van,ami nem tenne jót. Vegyél normális vitamint ami terheseknek való..
2017. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
A lenkei cal mag italt ittam terhesen, nekünk az jó volt. Testépitös vitaminokban sokszor nagyon sok ásványi anyag, vitamin van, talán az már túlzás.
2017. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Kálciumot és magnéziumot nem szedünk egyszerre, mert a kálcium gátolja a magnézium felszívódását. Szóval se ezt, se másik kâlcium+magnézium tablettát ne vegyél. Külön-külön kell ôket szedni, néhány óra eltéréssel.
2017. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
3 nem gátolja, hanem segíti a felszívódást, ha egyben van a kálcium a magnéziummal, amit írsz az igaz pl. a vasra, azt külön kell szedni, persze vitaminokba belerakják egyben, de így nem tudnak felszívódni.
2017. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Hármas vagyok. A vas IS gátolja, ahogy a kalcium IS. Olvassátok el akár a Magnerot, akár a MagneB6 betegtájékoztatóját.
2017. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy tudom, hogy egyszerre szedve kiütik egymást, ezért minél távolabb kell egy nap során beszedni őket. Ugyanakkor az is igaz, hogy érdemes egyensúlyban tartani a kettőt. Tehát az a jó, ha mindkettőt szeded, ha már az egyiket szeded, de nem ilyen kombinált tablettában.
2017. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Ha valakit nagyon izgat, akkor itt van, hogy érdemes,együtt szedni a kettőt (ca, mg), nyilván nem véletlen, hogy együtt szokták belerakni az ásványi anyagokat pótló készítményekbe.

2017. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Én tegnap mar meguntam itteni okoskodókat es megkérdeztem. Védőnő reggel azt mondta egyutt menjen nem uti ki egymast mert a magnezium jobban felszivodik a kalcium hatására. Az orvosom ezt meg is erősítette!
2017. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Egyedul a vasra mondta h amellé semmi vitamint ne szedjek , azt teljesen fuggetlenul kellene.

8#

2017. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az mondta a reuma orvos, akihez csontritkulás miatt járok, hogy az egyensúlyhoz és beépüléshez kell mindkettő (meg még egy csomó más), de jobb külön, mert felszívódáskor versenyeznek. Ettől még baj nem lesz belőle (hiszen ételben is együtt vannak), csak kevesebb hasznosul.

Neten ezt találtam:

[link]

"A magnézium több hatóanyaggal is rosszul oldódó komplexet képez, és ez mindkét gyógyszer hatásának elvesztésével jár, ezért bevételük között legalább 3 órának kell eltelnie. Ilyen gyógyszerek a tetraciklin és a kinolon típusú antibiotikumok, nátrium-fluoridot vagy biszfoszfonátokat tartalmazó csontritkulás ellenes szerek, valamint a kalciumot vagy vasat tartalmazó ásványianyag-pótlók."

2017. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!