Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy ha a 24. héten...

Igaz az, hogy ha a 24. héten születik egy baba, az már életképes? Vagyis jó esélyekkel életben tudják tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretnék előbb szülni, mint szept. vége, de a gondolat megnyugtató .Hogyha bármi történne , most már életben maradna a babám.Köszi!
2010. máj. 31. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Igen, a 24. héttől életképes lenne, de csak minimális esélye lenne az életben maradásra, és az egészsége is veszélyben lenne. És soha senkivel ne forduljon elő ilyen, de innentől kezdve nem vetélésnek számítana, hanem halva születésnek.
2010. máj. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Ekkortól kezdve JOGILAG már koraszülésnek számit, nem vetélésnek, DE EZ egyáltalán nem jelenti azt, hogy életben is maradna a baba, csak elöfordulHAT, hogy sikerül életben tartani, de a gyereknek azért elég sok hátránnyal kellene indulnia, ha egyáltalán életben maradna.
2010. máj. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek 26. hétre született meg a babája 60 dkg -val. Már 4 hónapos és 2600 gramm és egészséges.
2010. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Par evvel ezelott USA-ba 20 hetre szuletett egy kisbaba 30 dekaval mivel felsitr kotelezo eletben tartani.Ezt a vedonom meselte akkor a baba mar 3 kg volt es szepen fejlodott.

De azert ezt nem kivanom senkinek,hiszen sok betegseg csak a kesobbi evekben fog kiderulni.

24 hetesen azert mar joval nagyobb az eletbenmaradasi eselye.

Amikor meg en jartam eu.iskolaba akkor a 28.het volt a veteles es a koraszules hatara.(20 eve)

2010. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó, persze.Én sem kívánom senkinek, hogy ilyen korán szülessen meg. Én minden nap "megbeszélem" a Picikémmel, hogy várja meg a kis idejét.Csak kíváncsi voltam, hogy tényleg így van -e.Köszi a válaszokat!!
2010. máj. 31. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!