Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerettetek a terhesseget?

Szerettetek a terhesseget?

Figyelt kérdés
2017. nov. 8. 00:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

Én összességében inkább szerettem. Várakozni valami jóra az mindig szuper érzés. :) Kelengyét venni, lakást átrendezni, védőnővel dumcsizni, apával tervezgetni, neveket kitalálni, ezek mind szuper dolgok voltak nekem. Nyilván a hányinger az elején, meg a bálnahadtest a végén nem a legjobb része. És minden szülés után hihetetlen boldogság öntött el, hogy végre újra EGYEDÜL vagyok! :D

Viszont a 3. terhességem végére már annyi vetélésről, bajról, betegségről olvastam-hallottam, hogy úgy éreztem, félek. 3 egészséges gyerek után nem kísérteném tovább a sorsot, a matematika ellenem dolgozik. Szóval nem szeretnék már újra terhes lenni. Nem lenne ugyanolyan rózsaszín köd, mint az elsővel volt.

2017. nov. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%
Igen szerettem. Nem volt sok bajom, inkább lelki az előtte történt vetélés miatti félelmek miatt
2017. nov. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, szokásos tüneteim voltak (elején szagundor, fáradtság), végén nehézkesség a nagy pocak miatt, de abszolút úgy gondoltam vissza, hogy mennyire jó volt, szeretném még átélni. Aztán most, hogy terhes vagyok a harmadikkal, csak szenvedtem magamban végig, az elejét különösen nehezen viseltem, pedig más sokat hány stb nekem meg "csak" szagundor de úgy hogy s saját gyerekem illata taszított, most meg már megint a nagy pocak... Alig várom a végét. Pedig előtte elhatároztam, hogy kiélvezem ezt a terhességet, mert valószínűleg ez lesz az utolsó.
2017. nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%
Na igen #12-es, nekem az első időre született, végig fejvégű volt stb. Minden olyan természetesen ment.A második faros és 34. héten elfolyt a magzatvíz. Most meg haránt masszívan, és számolom a napokat, hogy minél tovább húzzuk ki. Más így...
2017. nov. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én szeretem is meg nem is. 32 hetes vagyok eddig 4 kilóval, de a védőnőt ki nem állhatom. Megkeserítette a várandósságom és nem szívesen megyek hozzá. Fontoskodik, okoskodik. beleszól hol aludjon a gyerek. Nagyon hiányzik egy olyan védőnő, akivel megbeszélhetném a terhességre vonatkozó félelmeimet is esetleg. A súlymérés amit művel, az egy katasztrófa.
2017. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Első 2 terhességemet szerettem, harmadikat nem. Alig vátam, hogy megszüljek.
2017. nov. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát elég ambivalens időszak volt. Lelki síkon különlegesnek éreztem magam, az állapotom, tele szeretettel, várakozással, kíváncsisággal, ami jó volt és valahogy nőiség bugyrainak átélése is benne volt :) Ugyanakkor sokszor nagyon félelmetes is volt, sok aggódással, a szülés meg kb. mint a vizsgadrukk lebegett végig felettem az elejétől. Testileg meg hát katasztrófa és egy-egy mélyponton kb. visszacsináltam volna az egészet és csak hülyéztem magam, hogy ennyire selejtes "ház" vagyok. Szóval hullámvasút volt, hol ezért, hol azért, jobb napokon fent, rossz napokon lent... És kicsit úgy voltam a beköltözött babával az elején és a végén, mint a szeretettel várt vendéggel, akinek kétszer örül az ember. Sok hét kórházat megjártam egyébként két gyerekkel, de hál'Istennek minden jó, ha vége jó, és hát csak ez számít.
2017. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Lelkileg szeretem ezt az állapotot. Várom a pici babánkat, de testileg.........

Hát útálom hogy már a lábamat is alig bírom megtörölni fürdés után, mert a pocak szétnyomja a tüdőm, útàlom hogy dagik a lábaim a víztl, pedig hordok kompressziós harisnyát ( már azt a rohadt harisnyát is útálom) a kezeim zsibbadnak éjjelente amitől nem tudok aludni, aranyerem van ami vissza se akar húzódni hiába próbálkozok praktikákkal. Gyakorlatilag egy testileg korlátozott tehénnek érzem magam. Hál isten még émelygésem is van ami végigkíséri a terhességet. Persze eleinte komoly hányásokkal indultunk, majd átment csak émelygésbe. Nem merek trüsszenteni mert annyira fáj és megfeszül olyankor a pocakom. Én nagyon irigylem azokat akik tökéletesen érzik magukat terhesen. De látom elég sokan vannak hozzám hasonlóan.

Természetesen ettől fggetlenül imádom azt a pici embert aki szétrúg belülröl, és már nagyon várom hogy megpillantsam és a kezembe fogjam, mert ő az életem 

2017. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%
Én még várandós vagyok, 35 hetes. Én nagyon szerettem, szeretem ezt az állapotot. Olyannyira, hogy sajnálom, hogy nemsokára vége. Persze, csodálatos lesz majd a fiamat a kezemben tartani, de én nagyon szeretek kismama lenni.
2017. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én élveztem mindkettőt, szerencsére nekem a legvége se lett terhes. A 41. Héten is szaladgásztam, bírtam volna még néhány hónapig :)
2017. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!