Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Becsúszott baba, valaki...

Becsúszott baba, valaki megnyugtatna, hogy ez nem a vilag vege es lehet jo lesz?

Figyelt kérdés
Fiatal hazaskent lehet, hogy lesz egy becsuszott babank. Mostanaban azon gondolkodtam, hogy lehet meg anya sem szeretnek lenni soha. A ferjemmel eleg vitas helyzeteink voltak mostanaban, hullamzoan. Emiatt ez most igy eleg remisztoen hat. Anyagilag nem okozna nehezseget egyebkent, de lelkileg alkalmatlannak erzem magam. Nem tudom elkepzelni mi a jo az anyasagban es nagyon panikolok attol, ami a testemmel fog tortenni. Nem tudom elkepzelni, hogy en ezzel megbirkoznek vagy elvezni fogom. Mas is erzett mar ilyet? Hogyan tudnek kialakitani pozitiv erzeseket a helyzettel kapcsolatban? Hogy nyugtathatnam meg magam? A ferjem egyebkent teljes mertekben mellettem all, o inkabb attol fel, hogy en mit szolok es nekem milyen lesz majd. Az is lehet, hogy csak a felelem miatt nem tudok erre pozitivan gondolni.
2017. nov. 8. 17:23
 1/9 anonim válasza:
48%
Ha megnyugtatunk jobb lesz? Nem. Ha te lelkileg nem akarod, akkor mondhat bárki bármit...nem lesz jobb. Most kicsit olyan mintha megnyugtatást várnál arra amiről tudod nem lesz megnyugvás számodra.
2017. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem lehet, hanem biztos, hogy jó lesz. Most ijedt vagy, mert nem számítottál rá és a férjeddel sem 100%-osak a dolgok, de ha látni fogod ultrahangon, hallani fogod a szívverését, majd elkezded érezni a rugdosását, már el sem fogod tudni képzelni, mitől voltál így megijedve az elején. :)

Mikor pedig megszületik, végképp elvarázsol majd, ebben biztos vagyok. Ez az élet legnagyobb csodája, örülj neki, hogy könnyen összejött és nem kellett rá évekig várnotok.

2017. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Megértelek, de talán segítene ha elkezdenéd számba venni a jó oldalát a dolognak.

Például hogy anyagilag nem okoz problémát már hatalmas előny. Van párkapcsolatod, igaz a veszekedésekről nem sokat árultál el, de a párod nincs a baba ellen az biztos. Az anyaság tanulható viselkedés, szokni kell.

2017. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Hogy állíthatsz már ilyet, hogy biztosan jó lesz, 2. Baromság. Pláne, hogy azt írja, azon gondolkodott, lehet hogy sosem akar gyereket.
2017. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
A szülőség a leginkább olyan dolog, hogy egy csomó mindenről megváltozik majd a véleményed. Egyébként soha életemben nem találkoztam olyan emberrel, aki inkább gyermektelen akart volna maradni és becsúszott neki egy és bánta volna, nagyjából szülés után 1 perccel, vagy 1 héttel (kinél mikor) mindennél jobban fogod szeretni.
2017. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Egy becsúszott babánál ezek teljesen természetes érzések! :) Adj egy kis időt magadnak/magatoknak! Még bárhogy dönthetsz (akkor is ha emiatt lepontoznak). MINDENT beszéljetek meg a férjeddel ezzel kapcsolatban, ne legyenek tabuk. Mitől félsz, ő mitől fél, készen álltok-e, mik az érvek és ellenérvek? Ezeket mind tisztázzátok, és utána döntsetek, ahogy nektek jó. Az abortusz egy nehéz döntés, ezért csak akkor döntsetek mellette, ha máshogy nem tudod elképzelni a boldogságotokat. Próbáljátok meg megszokni a helyzetet, keresni a jó dolgokat benne, játszatok el a gondolattal, hogy milyen lenne... Van időtök kitalálni. Barátkozzatok az érzéssel.
2017. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Mindenkit felpontoztam, az ellenvelemenyt is, mert pozitiv, negativ oldalrol is probalom atgondolni.


Egyebkent magat a gyerekeket szeretem, nem kulonosebben van problemam veluk. Talan inkabb a szules remiszt meg, de az nagyon durvan es gondolom jogosan. Engem egy horrorfilmes meszarlasra emlekeztet konkretan. Remelem, aki eppen szul nem igy eli meg azert.

2017. nov. 8. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan a szüléstől félsz, arra azt tudom írni biztatásképp, hogy általaban nem annyira para, hogy mészárláshoz lehessen hasonlítani. Pl. számomra inkább úgy maradt meg, hogy fájdalmas, munkás, de hatalmas at öröm a végén. Félelem nem volt benne. Vért pedig szinte alig láttam pl.

Persze van, akinek sajnos horrorisztikus élményei vannak, de az általában a hozzá nem értő segítség miatt történik. Ezt viszont el lehet kerülni egy körültekintő orvos- és szülésznőválasztással.

2017. nov. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

A saját példámat tudom leírni, bár nekem a férjemmel csodás volt a kapcsolatunk akkor is amikor becsúszott a baba és tudtam hogy szeretnék majd egyszer babát ráadásul tőle, de totál beparáztam mikor pozitív lett a teszt. 3 napig gondolkodtam hogy mi legyen, teljes hullámvölgy volt de negatív értelemben, jót lett volna egy kicsit ketten lenni még, gondoltam itt a vég és felelősség, no szabadság stb..stb..mivel ő borzasztóan akarta láttam rajta így megtartottuk, csodás szó szerint probléma és tünetmentes terhesség, csodálatos szülés, az a nap..valahogy mostanában eszembe jut mennyire különleges és visszahozhatatlan élmény volt, még a kórházban lévő 3 nap is a pici baba aki kiköpött apja:) lehet van olyan de kevésbé életszerű a cukormázas történetek amiket előadnak. Bizony terhesség alatt többször is lehetnek kétségeid rossz napjaid, félelmeid de egyrészt ez a sok hormon okozza, másrészt a bizonytalanság mert nem tudod mi lesz. Ez a már a pocakban imádtam szerettem stb..a gyerekem nálam nem így volt. Örültem aztán de nem tudok olyan valakihez kötődni egyből akit nem láttam nem hallottam nem tapintottam stb..érdekes és jó volt a terhesség minden változása az újdonság a meglepetések stb..és amikor megszületik nekem az se volt hogy szerelem első látásra. Édes pici baba volt, nagyon formás és elfogultság nélkül szép egyből úgymond megtetszett, a sok újszülött közül is egyből kiszúrtam a sírása alapján megkülönböztettem hiszen minden babának egyedi mégha nem is úgy tűnik, de idő kell míg összeszoktok és kialakulnak a dolgok. Mára már nem bánom sőt!Imádom a kis szarost. Édes nyugodt huncut kisgyerek. És most meg úgy vagyok, bár újra élhetném előröl a pozitív teszttől indulva ugyanígy. Olyanról még én se hallottam eddig aki megbánta volna mégha vannak nehézségek is.

Én abszolút megértem mit érzel.

Hány éves vagy?

2017. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!