Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akinek 33-34. hétre...

Volt akinek 33-34. hétre született a babája császárral?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy akinek 34-35. hétre született a babája miket tapasztaltatok? Baba rendben volt-e elsősorban?

3 ultrahangon voltunk már, ebből két orvos szidott engem, mind a bokrot, mert 2 héttel kisebb a baba a méretei alapján. Hétfőn fogunk menni újra. Elvileg a méhlepény rendben van, azt mondják nem öregszik. Az utóbbi azt írta a papírra, hogy kórházi kontroll javasolt. 31. héten 1500 grammra mérték a gyereket. Lassan mindenki engem szid, hogy miattam nem kap a gyerek táplálékot, ami nem igaz, mert rendesen étkezek. Tény, hogy az utóbbi időben látványosan fogytam innen-onnan, de ettől rendesen eszek, nem fogyókúrázok és nem koplalok.

Nem tudom mit tegyek, megvárjuk a holnapi orvos véleményét, de nagyon kétségbe vagyok esve. Kislányt várunk egyébként, párom azt mondta az anyja és a nagyanyja is 150 cm volt, nem tudok ennek van-e jelentősége.


2017. nov. 12. 13:48
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Lemaradt: javasolhatja az orvos a baba kisebb méretei miatt a császárt?
2017. nov. 12. 13:49
 2/19 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana tudni, hogy miért fogysz. Hánysz...?


Szerintem emiatt nem császároznak, az az érdeke a babának is, hogy minél tovább tudjon odabent fejlődni.


Ismerősömnél született ennyire korán, megindult, nem tudták megállítani, vagy hogy fogalmazzak. Lassan 2 éves lesz, egészségileg rendben van. Gondok azért vannak, gyógytorna, és társai, illetve nagyon le van maradva, másfél évesen ült fel, és nemrég kezdett járni. De állítólag mindenben be fogja majd hozni a társait. Ő is másfél kiló körül volt, pontosan nem tudom.

2017. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem hányok, sőt azt mondanám nincs ételundorom sem. Ilyenkor a szokásos , hogy többször kevesebbet tudok enni, mert nyomja a gyomrom.

A súlygyarapodásra eddig semmit nem mondtak, 33. hétre 3,5-4 kg.

2017. nov. 12. 14:31
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy nem kezdtem túlsúllyal a terhességet, hát nem tudom. Elvileg jól működik a lepény, majd holnap megmondja az orvos.
2017. nov. 12. 14:38
 5/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor császároznak, ha a baba nem kap táplálékot, a te súlyod nagyjából tök mindegy, az uh-n látszik a baba súlya.
2017. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha keringési gond van, akkor megszülesztenek, nem hiszem, hogy császároznak egyből. De majd a doki megmondja, ha tényleg gond van. Azért annyira durván nem pici a baba én nem aggódnék.

31. héten 1700g-os volt a fiam és 4 kilóval született. Szóval a te babádnak pont jó súlya van.


Átlagos magzat súlya 31. héten 1500g a legtöbb táblázat szerint. Nem tudom mit pánikoltat a doki...


[link]


[link]


Minden jót.

2017. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Az Uh akár fél, 1 kg-ot is tévedhet. Majd jön az a gyermek, ha jönni akar.
2017. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nah ez az, én sem értem, mit pánikoltat, mert szerintem átlag. 33 hetes leszek kedden, holnap újra UH, meglátjuk mit mond.
2017. nov. 12. 18:06
 9/19 anonim ***** válasza:

Én a héten voltam 33 hetes és 1856gr volt a baba.Nekem azt mondta a doki h minden rendben,sőt a vêdőnő is.Kislányt várok,én is alig voltam 2600gr.

Ird meg mi volt a dokinál és ne izgulj :)

2017. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó válaszadó. Ez már a 4. orvos lesz, egyben választott orvos is.

A legutóbb akinél voltunk, nem is orvos volt, hanem szonográfus. 10 percig hajtogatta, hogy nem tud 3 d képet sem csinálni, mert takarja magát a gyerek. Akkor azt is mondogatta, hogy tudja, hogy ez nem megnyugtató, de le kell írnia a papírra stb. Kicsit felzaklatott, mert előtte orvosnál is voltunk, ez 2 hete volt kb, aki azt mondta kisebb, de arányos és belefér a határértékekbe.

Az a bak, hogy mivel a párom is bent volt a vizsgálaton, nagyon idegesítette magát, főleg az utóbbinál a szonográfusnál, aki még azt is mondta, hogy a magzatvizet kevesebbnek látja, előtte nem látták kevesebbnek.

Igazából eléggé ingerült vagyok ez miatt mostanában, mert én úgy érzem semmi gond, szerintem 2 hét alatt simán felhízott a gyerek 300 grammot is.

Párom fülébe ültette a szonográfus a bogarat, hogy nem eszek eleget, holott lassan fehérjét fehérjével eszek, halat hallal és jön az engem hibáztatása, hogy mert amúgy is keveset híztam párom szerint. ( 3,5-4 kg-ot).

Az étvágyam olyan normál kategória, nem ettem az eddigi hónapok alatt édességet nem kívánom, nem hinném, hogy ez tenne jót a babának.

Holnap megyünk megint, hát már gyomorgörcsöm van komolyan mondom.

2017. nov. 12. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!